Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів враховуючи інформацію, отриману від Міністерства економіки України щодо заходів членів СОТ у сфері санітарного та фітосанітарного регулювання, яка була надана країнами у період з 01.08.2024 по 31.08.2024 інформує.

Відповідно до Спеціальних фітосанітарних вимог Республіки Сербія (СПИСОК IV А частина І), експорт садивного матеріалу винограду Vitis spp можливий за умови виконання вимог визначених пунктами 24.1, 36.1, 46 (далі – Спеціальні вимоги).

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів інформує: Перелік осіб, які планують експорт ячменю до КНР, та Перелік місць зберігання, з яких планують експорт ячменю до КНР (далі – Переліки) розміщені на сайті Держпродспоживслужби у розділі «Фітосанітарія, контроль у сфері насінництва та розсадництва» - «Фітосанітарні вимоги країн» - «Фітосанітарні вимоги Китайської Народної Республіки».

До уваги суб’єктів господарювання Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 06 вересня 2024 року № 1035 «Про внесення змін до Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням» (далі – Постанова), згідно до якої внесено зміни до Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2023 р. № 917 (далі – Порядок).

Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримано лист від НОКЗР Держави Ізраїль від 21.08.2024 щодо фітосанітарних вимог до експорту свіжих плодів томатів Solanum lycopersicum до Держави Ізраїлю, яким  повідомлено про рішення PPIS про дозвіл на імпорт свіжих томатів з України до Ізраїлю.

Держпродспоживслужба нагадує усім зацікавленим особам, що з метою забезпечення вимог Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту кукурудзи з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки та Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки формуються Переліки осіб, що планують експорт кукурудзи та сої до КНР:

З початком повномасштабного вторгнення росії, багато українців були змушені поїхати до інших країн, зокрема, і до держав-членів Євросоюзу, де діють фітосанітарні вимоги щодо ввезення рослинної продукції відповідно до вимог чинного Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2019/2072 від 28 листопада 2019 року про встановлення єдиних умов для імплементації Регламенту (ЄС) 2016/2031 Європейського Парламенту та Ради щодо захисних заходів проти шкідливих організмів рослин та скасування Регламенту Комісії (ЄС) № 690/2008 та внесення змін до Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2018/2019. Статтею 11, Додатком XI до цього Регламенту визначено переліки рослин, рослинних продуктів та інших об'єктів, а також відповідних третіх країн походження або відправлення, які повинні супроводжуватись  фітосанітарними сертифікатами. Регламентом не передбачені окремі вимоги до оформлення фітосанітарних сертифікатів у випадку ввезення рослин та рослинних продуктів у ручній поклажі громадян. Тому, якщо громадяни в своєму багажі мають навіть декілька кілограмів свіжих фруктів, овочів та інших рослин, вони повинні мати з собою фітосанітарний сертифікат для безперешкодного перетину кордону з ЄС.

У кінці червня до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звернувся мешканець одного із сіл Хмельницького району з приводу масового ураження ясеня невідомою комахою. У той же день на місце виїхав державний фітосанітарний інспектор, оглянув уражене дерево та відібрав шкідника для ідентифікації. Це була шпанська мушка.

Це дрібний метелик, з розмахом крил 12-16 мм, личинки якого ушкоджують як культурні, так і дикорослі пасльонові рослини. Особливо страждають від неї  картопля, помідори та тютюн. В умовах України масовий літ картопляної молі відбувається в травні. Літають метелики уночі, від заходу до сходу сонця, та 1-2 години після сходу.

Феромонні пастки – це спеціалізовані контейнери, які використовуються для заманювання та відлову комах за допомогою відповідного запаху, який характерний тільки для представників відповідного виду. Вони не несуть жодної небезпеки для людей та навколишнього середовища. Використання статевих феромонів шкідливих комах для їх виявлення є одним із найсучасніших методів моніторингу. Існує два основних напрямки використання феромонних пасток: це моніторинг та масовий вилов шкідників. Вони дозволяють фіксувати початок  та пік льоту шкідників та визначати їх кількість.

сайт зроблено в adgrafics