Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

В умовах воєнного стану дещо спрощено умови проведення фітосанітарного контролю (постанови КМУ від 01.04.2022 № 398), зокрема, у період воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, фітосанітарні заходи та процедури здійснюються з урахуванням таких особливостей:

Останнім часом почастішали звернення мешканців подільських сіл до спеціалістів відділів управління фітосанітарної безпеки у зв’язку з поширенням дивної рослини червонувато-коричневого, інколи жовтуватого забарвлення, яка обплітає сільськогосподарські культури, а в останні роки навіть декоративні рослини, квіти на клумбах, заважаючи нормальному їх росту, розвитку, плодоношенню. Позбутися цього лиха дуже важко. Особливо страждає така потрібна в якості корму для тварин конюшина. В народі цю рослину охрестили Конянкою. Тож селян турбує що це за рослина, чи небезпечна для тварин, людини?

Нещодавно жителі Волочиської, Чемеровецької та інших ОТГ були стурбовані появою великої кількості волохатої гусені, що повзала по стінах будинків, паркових спорудах, падала на людей. Велика кількість плодових та декоративних дерев, кущів були значно пошкоджені гусінню незнайомої комахи, яка масово об’їдає листя, обплітає зелені насадження густою білою павутиною.

Серед бактеріальних хвороб найбільшу небезпеку для плодових та декоративних культур становить бактеріоз винограду (хвороба Пірса) Xylella fastidiosa (Wells et al.), який уражує понад 360 видів деревних та трав'янистих рослин, що належать до 75 родин, серед них слива, персик, вишня, груша, дуб, бук, ясен, в’яз, платан, клен, вільха, горіх, лаванда та інші. Розповсюдження захворювання відбувається із зараженим садивним матеріалом: саджанцями та живцями. Між рослинами бактерія переноситься численними видами комах, які живляться ксилемним соком.

При обстеженні лісонасаджень та огляді лісопродукції завдання державних фітосанітарних інспекторів полягає в тому, щоб вчасно виявити і визначити карантинний організм, розробити заходи з недопущення його подальшого розповсюдження, встановити межі, організувати заходи з локалізації та ліквідації виявленого вогнища.

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що кукурудза є однією з найпривабливіших сільськогосподарських культур, оскільки в ринкових умовах сьогодення аграрії зосереджені на продуктивності та рентабельності сільськогосподарських культур у своїх господарствах. Але є і проблеми у вирощуванні кукурудзи, особливо у системі захисту від шкідників. З року в рік, все більше і більше дошкуляє агровиробникам західний кукурудзяний жук.

Останнім часом на території України набуває важливого значення боротьба з карантинними організмами, зокрема амброзією полинолистою. Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiіfolia L.) – небезпечний, адвентивний бур’ян з родини Айстрових, внесений до переліку карантинних бур'янів, обмежено поширених в Україні, який завдає значної шкоди не лише навколишньому середовищу, але й здоров’ю людини.

З приходом весни та початком вегетації зернових та зернобобових культур кожен сільгоспвиробник починає задумуватись про якнайвигіднішу реалізацію вирощеної продукції, тому хочемо вже сьогодні нагадати про деякі аспекти щодо експорту зерна до Білорусі та інших країн згідно з вимогами Євразійського союзу.

Сьогодні в Україні головною умовою при експорті рослинної продукції є виконання фітосанітарних норм та правил кожної окремої країни-імпортера.

Хризантема – одна з найпопулярніших рослин на світовому ринку. У США та Франції це основна промислова культура захищеного ґрунту; у Великобританії вона посідає перше місце в культурі виставкових квітів.

сайт зроблено в adgrafics