Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ZG

 

Останнім часом на території України набуває важливого значення боротьба з карантинними організмами, зокрема амброзією полинолистою. Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiіfolia L.) – небезпечний, адвентивний бур’ян з родини Айстрових, внесений до переліку карантинних бур'янів, обмежено поширених в Україні, який завдає значної шкоди не лише навколишньому середовищу, але й здоров’ю людини.

З приходом весни та початком вегетації зернових та зернобобових культур кожен сільгоспвиробник починає задумуватись про якнайвигіднішу реалізацію вирощеної продукції, тому хочемо вже сьогодні нагадати про деякі аспекти щодо експорту зерна до Білорусі та інших країн згідно з вимогами Євразійського союзу.

Сьогодні в Україні головною умовою при експорті рослинної продукції є виконання фітосанітарних норм та правил кожної окремої країни-імпортера.

Хризантема – одна з найпопулярніших рослин на світовому ринку. У США та Франції це основна промислова культура захищеного ґрунту; у Великобританії вона посідає перше місце в культурі виставкових квітів.

На внутрішньому ринку України щодня продовжує зростати пропозиція на імпортні овочі, фрукти, квіткові та декоративні рослини, що спричиняє потенційну загрозу появи на території нашої держави небезпечних карантинних організмів, зокрема, західного квіткового трипса.

Самшит – одна з не примхливих рослин для дизайну присадибних ділянок, але нещодавно в цієї довговічної вічнозеленої рослини з’явився шкідник. Самшитова вогнівка (Cydalima perspectalis) - лускокрилий представник східно-азіатської фауни з 2006 року з’явився в Європі і вже посів свою нішу, з 2014 року на Закарпатті, з 2019 року - у Львові та районах Львівської області.

Відповідно до Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України «Про карантин рослин», контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 р. за № 1177, об’єкти регулювання, що включені до переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, вивозяться за межі митної території України у супроводі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

В осінній час важливою процедурою турботи про сад є побілка стовбурів дерев, яку проводять у суху погоду в жовтні-листопаді. Раніше дерева за традицією білили в квітні на суботниках.

Які причини появи карантинних організмів? Хто вони, – ці дрібні чи й мікроскопічні вороги, здатні завдати чималої шкоди? І як їх перемогти у двобої, а краще – як не допустити їх на свої поля та присадибні ділянки?

Найбільш розповсюдженою карантинною хворобою кукурудзи є бактеріальне в’янення. В Україні дане захворювання занесено до Переліку регульованих шкідливих організмів, зокрема до списку А-1, карантинні організми, які відсутні в Україні.  Запобігання занесенню та поширенню хвороби  контролюється законодавчими актами та фітосанітарними вимогами.

сайт зроблено в adgrafics