Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

При обстеженні лісонасаджень та огляді лісопродукції завдання державних фітосанітарних інспекторів полягає в тому, щоб вчасно виявити і визначити карантинний організм, розробити заходи з недопущення його подальшого розповсюдження, встановити межі, організувати заходи з локалізації та ліквідації виявленого вогнища.

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що кукурудза є однією з найпривабливіших сільськогосподарських культур, оскільки в ринкових умовах сьогодення аграрії зосереджені на продуктивності та рентабельності сільськогосподарських культур у своїх господарствах. Але є і проблеми у вирощуванні кукурудзи, особливо у системі захисту від шкідників. З року в рік, все більше і більше дошкуляє агровиробникам західний кукурудзяний жук.

Останнім часом на території України набуває важливого значення боротьба з карантинними організмами, зокрема амброзією полинолистою. Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiіfolia L.) – небезпечний, адвентивний бур’ян з родини Айстрових, внесений до переліку карантинних бур'янів, обмежено поширених в Україні, який завдає значної шкоди не лише навколишньому середовищу, але й здоров’ю людини.

З приходом весни та початком вегетації зернових та зернобобових культур кожен сільгоспвиробник починає задумуватись про якнайвигіднішу реалізацію вирощеної продукції, тому хочемо вже сьогодні нагадати про деякі аспекти щодо експорту зерна до Білорусі та інших країн згідно з вимогами Євразійського союзу.

Сьогодні в Україні головною умовою при експорті рослинної продукції є виконання фітосанітарних норм та правил кожної окремої країни-імпортера.

Хризантема – одна з найпопулярніших рослин на світовому ринку. У США та Франції це основна промислова культура захищеного ґрунту; у Великобританії вона посідає перше місце в культурі виставкових квітів.

На внутрішньому ринку України щодня продовжує зростати пропозиція на імпортні овочі, фрукти, квіткові та декоративні рослини, що спричиняє потенційну загрозу появи на території нашої держави небезпечних карантинних організмів, зокрема, західного квіткового трипса.

Самшит – одна з не примхливих рослин для дизайну присадибних ділянок, але нещодавно в цієї довговічної вічнозеленої рослини з’явився шкідник. Самшитова вогнівка (Cydalima perspectalis) - лускокрилий представник східно-азіатської фауни з 2006 року з’явився в Європі і вже посів свою нішу, з 2014 року на Закарпатті, з 2019 року - у Львові та районах Львівської області.

Відповідно до Порядку проведення інспектування, огляду, фітосанітарної експертизи (аналізів), нагляду, обстеження, моніторингу, знезараження об’єктів регулювання, оформлення сертифікатів, передбачених Законом України «Про карантин рослин», контролю за проведенням огляду в частині відбору зразків та вибіркового контролю за проведенням фітосанітарної експертизи (аналізів), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 р. за № 1177, об’єкти регулювання, що включені до переліку об’єктів регулювання для цілей імпорту, експорту та реекспорту, вивозяться за межі митної території України у супроводі фітосанітарного сертифіката або фітосанітарного сертифіката на реекспорт.

В осінній час важливою процедурою турботи про сад є побілка стовбурів дерев, яку проводять у суху погоду в жовтні-листопаді. Раніше дерева за традицією білили в квітні на суботниках.

сайт зроблено в adgrafics