Феромонні пастки – це спеціалізовані контейнери, які використовуються для заманювання та відлову комах за допомогою відповідного запаху, який характерний тільки для представників відповідного виду. Вони не несуть жодної небезпеки для людей та навколишнього середовища. Використання статевих феромонів шкідливих комах для їх виявлення є одним із найсучасніших методів моніторингу. Існує два основних напрямки використання феромонних пасток: це моніторинг та масовий вилов шкідників. Вони дозволяють фіксувати початок та пік льоту шкідників та визначати їх кількість.
Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області розпочато моніторинг лісових насаджень, який проводиться із застосування феромонних пасток на виявлення дев’яти видів шкідливих організмів, зокрема: великий модриновий короїд, вузькозлатка березова бронзова, вузькозлатка ясенева смарагдова, вусач китайський, вусачі роду Монохамус, короїди, лісовий похідний шовкопряд, смолівка кедрова, сосновий японський вусач.
Моніторинг за допомогою феромонних пасток дозволяє оперативно і вчасно прогнозувати появу шкідливої стадії комах, контролювати динаміку чисельності та приймати рішення щодо оптимальних строків і обсягів проведення заходів боротьби. По завершенню моніторингу, з метою визначення видів виявлених шкідливих організмів, відібрані зразки направляються у Хмельницьку обласну фітосанітарну лабораторію. У разі виявлення регульованих шкідливих організмів, будуть прийняті рішення щодо застосування відповідних фітосанітарних заходів.