Телефон: (0382) 65-07-34
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80, (050) 230-04-28
НА ЗАХИСТІ ЛЮДЕЙ,
ТВАРИН І РОСЛИН

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

10 квітня 2025 року спеціалісти Хмельницької обласної державної лікарні ветеринарної медицини спільно з фахівцями Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області провели навчальний семінар на тему «Ветеринарно-санітарний контроль на забійних підприємствах, що здійснюється офіційними лікарями ветеринарної медицини».

В боротьбі за Україну, за мирне небо над нашими головами, віддав своє життя наш колега – Гальомко Сергій Сергійович – головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, який був мобілізований до лав Збройних сил України.

Посилення ветеринарно-санітарних заходів для недопущення вірусів ящуру та блутангу на територію України – така мета позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, яке відбулось сьогодні.

Спеціалістами Кам’янець-Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та спеціалістами Кам’янець-Подільської дільничної лікарні ветеринарної медицини Хмельницької обласної державної лікарні ветеринарної медицини 11.04.2025 було проведено науково-практичний семінар на базі Закладу вищої освіти «Подільського державного університету» зі студентами випускниками за спеціальністю «Ветеринарна медицина» освітнього ступеня магістр на тему «Забезпечення концепції «Єдине здоров’я» та правові основи діяльності лікаря ветеринарної медицини».

На запрошення ЗВО «Подільський державний університет» спеціалісти управління фітосанітарної безпеки поспілкувалися із здобувачами вищої освіти 2-4 курсів спеціальності «Агрономія» на теми загальних вимог до насіння і садивного матеріалу та щодо вимог роботи з пестицидами.

З настанням холодів зростає попит на овочі та фрукти імпортного походження. З надходженням завезених овочів та фруктів, існує  ризик занесення на територію України різноманітних шкідливих організмів, особливо – регульованих, зокрема, такого карантинного шкідника як  південноамериканської томатної молі.Головними рослинами-господарями південноамериканської томатної молі (лат. назва Tuta absoluta Meyr.) є томати.

Хвороби – це одна з актуальних проблем, яка виникає при вирощуванні саду. Серед них – бактеріальний опік плодових (Erwinia amylovora Burill Winslow et al), включений до «Переліку регульованих шкідливих організмів, обмежено поширених в Україні». Цю хворобу без перебільшення можна вважати найнебезпечнішою, адже господарями є понад 170 видів рослин.

Для уникнення зараження поголів’я ящуром усі господарства мають дотримуватись закритого режиму роботи.  В процесі переміщення тварин також важливо вжити всі заходи, для уникнення контактів тварин, що можуть призвести до зараження вірусом ящуру.

  Завідувач сектору контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олена СОЛОГУБ-ЛИСЕНКО надала короткий коментар щодо контролю за цінами на лікарські засоби для програми «Новини» на каналі «Суспільне Хмельницький».

Держпродспоживслужба інформує, що з метою забезпечення виконання спеціальних фітосанітарних вимог країн-партнерів у міжнародній торгівлі (країни Європейського Союзу, Китайська Народна Республіка, Канада, Ізраїль, Турецька Республіка тощо) та завчасної організації обстеження території України пропонуємо суб’єктам господарської діяльності та іншим зацікавленим особам звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби задля надання інформації про заплановані площі та кількість полів (у розрізі культур), які будуть обстежуватись в період вегетації 2025 року.