Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

У зв’язку з поновленням проведення планових заходів державного ринкового нагляду відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю з регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертає увагу на те, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі Закон) суб’єкти господарювання зобов’язані надавати на запит органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати:

Відповідно до п. 8 статті 20 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 1410 «Про затвердження Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання» на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби України оприлюднено секторальний план державного ринкового нагляду на 2025 рік, з яким можна ознайомитись у розділі «Захист прав споживачів», рубрика «Державний ринковий нагляд», сторінка «Секторальні плани».

Дізнатися про продукцію, що становить серйозний ризик споживачі та користувачі можуть на сайті Всеукраїнської бази небезпечної нехарчової продукції «Увага», де відображається уся небезпечна продукція, яка внесена до системи державного ринкового нагляду.

У разі придбання нехарчової продукції необхідно обов’язково звертати увагу на ознаки виконання виробниками та імпортерами встановлених вимог технічних регламентів. Насамперед на нехарчову продукцію обов’язково наноситься знак відповідності технічним регламентам, який підтверджує проходження продукцією процедури оцінки відповідності вимогам безпечності, що діють на території України відносно продукції певної категорії. У разі неможливості нанесення знаку безпосередньо на товар, він наноситься на пакування.

Державний ринковий нагляд – діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.  Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 року             № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» (зі змінами) встановлено перелік видів продукції щодо яких органи ринкового нагляду здійснюють планові заходи державного ринкового нагляду.

Відділ ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує виробників, розповсюджувачів та користувачів електрообладнання щодо електромагнітної сумісності.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08 березня 2024 року № 261 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303 і від 03 травня  2022 року № 550», відповідно до секторального плану державного ринкового нагляду на 2024 рік та наказу Держпродспоживслужби України від 01 березня 2024 №122 «Про затвердження Регламенту планування та звітування про результати державного ринкового нагляду» за 9 місяців 2024 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами проведено 13 планових перевірок характеристик продукції у її розповсюджувачів: 7 перевірок – низьковольтного електричного обладнання та з електромагнітної сумісності обладнання; 6 перевірок – побутових ламп неспрямованого випромінення.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та інших нормативно-правових актів з метрології, всі медичні прилади, які мають відношення до захисту здоров’я та життя громадян, підлягають періодичному метрологічному контролю.

Водогрійний котел – установка, в якій, у результаті згорання палива, вивільняється необхідна кількість тепла, що нагріває воду чи інший теплоносій для подальшого нагрівання приміщення. Сьогодні на ринку представлені водогрійні котли практично всіх найбільших закордонних і вітчизняних виробників опалювальної техніки. Конструкція водогрійних котлів приблизно однакова. Різницю складають технічні характеристики приладів, класифікація за видами спалюваної сировини, потужністю агрегатів, типом автоматизації тощо.

До уваги суб’єктів господарювання, Кабінет Міністрів України частково поновив планові перевірки органами ринкового нагляду деяких видів нехарчової продукції, яка може бути потенційно небезпечною для споживачів. Постановою Кабінету Міністрів України від 06 вересня 2024 р. № 1052 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України: від 13 березня 2022 р. № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану»; від 3 травня 2022 р. № 550 «Про припинення здійснення державного контролю нехарчової продукції в умовах воєнного стану».

сайт зроблено в adgrafics