Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

23 листопада 2023 року набула чинності Постанова КМУ № 1210 «Про затвердження Порядків проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». Ознайомитися зі змістом вказаної Постанови можна за посиланням. Попередня Постанова від 21 лютого 2017 року № 97 втратила чинність. 

Рекомендації щодо торгівлі саджанцями зерняткових і кісточкових культур. Щороку, до настання стійких заморозків, на ринках області жваво пропонуються до продажу саджанці багаторічних культур.

  Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки з метою популяризації знань у сферах карантину та захисту рослин, насінництва і розсадництва, з початку нового навчального року систематично відбуваються зустрічі зі школярами у навчально-освітніх закладах області, шляхом участі у відкритих уроках.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 25 серпня 2023 р. № 917 «Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням і визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 р. № 691», якою вносяться зміни до порядку переміщення через кордон насіння та садивного матеріалу сортів не внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

Україна є одним з головних постачальників на міжнародному ринку зерна та гарантів продовольчої безпеки у світі. Але для цього потрібно дотримуватись всіх вимог відповідних нормативних документів НОКЗР країн-партнерів.

  Половина календарного року позаду. Зовсім скоро суб’єкти насінництва візьмуться до збирання зерна нового врожаю. Вимоги до якості збирання насінницьких посівів більш високі, ніж до збирання посівів продовольчого і кормового призначення, оскільки важливо не тільки зібрати високий урожай, а й отримати насіння з високими посівними якостями. Коли йдеться про посівні якості насіння, мають на увазі: чистоту, вологість, енергію проростання, схожість та масу 1000 насінин.

Весняно-літній сезон роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних рослин, кормових коренеплодів та інших сільськогосподарських культур вже практично завершився.  Протягом усього сезону, фахівці управління фітосанітарної безпеки проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу з фізичними особами-підприємцями. Під час заходів поширювали інформаційні матеріали «Продавцям насіння в оптових та роздрібних торговельних мережах», які висвітлюють вимоги законодавства, яких необхідно дотримуватись під час торгівлі насінням.

Як відомо, 10 червня 2023 року набув чинності Закон України від 16.11.2022 № 2763-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу», який суттєво спрощує умови ведення насінництва та розсадництва, зокрема, щодо польового оцінювання, як складової процедури сертифікації.

12 червня 2023 року спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Миколою Стрельбіцьким та Дмитром Климчуком, згідно з письмового клопотання ПП «Аграрна компанія 2004», проведено обстеження насіннєвих ділянок, урожай з яких планується до реалізації. 

Спеціаліст відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки за клопотанням Закладу вищої освіти «Подільський державний університет» про надання методичної допомоги під час посіву колекції світового генофонду гречки та розсадників розмноження, здійснив виїзд на локації, де планувався висів насіння, що належить вищезазначеному суб’єкту насінництва.

сайт зроблено в adgrafics