Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

Саме зараз, до настання стійких заморозків, на ринках області пропонуються до продажу саджанці багаторічних культур: плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду. Традиційно споживачі звертаються за посадковим матеріалом до реалізаторів на ринках чи інших місцях його продажу. Досвідчені – до розсадників, в яких вирощуються сертифіковані безвірусні підщепи і дерева.

Попри складні суспільно-політичні, економічні та погодні умови агроформування Хмельниччини проходять через черговий крок сільськогосподарського виробництва – осінню посівну кампанію. Всі ми розуміємо, що якщо сьогодні не посієш, то потім влітку не буде що жати.

Озима пшениця – одна з найбільш поширених зернових і продовольчих культур, важливий продукт харчування у більш як 40 країнах світу. Її призначення – забезпечити людей хлібом та хлібобулочними виробами. Озима пшениця є одним із лідерів за площею і в Україні. Попри невдалі сезони та погодні примхи, площі посівів під нею не зменшуються, а продовжують залишатися на стабільному рівні. Саме урожайність і рентабельність виробництва значною мірою визначають наш добробут.

Діюча нормативно - правова база у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО у відкритих системах, зерна та продуктів його переробки Серпень 2022

Насіннєвий матеріал багатьох культур зразу ж після збирання і ще протягом деякого часу не проростає або має понижену схожість. Таке явище називають післязбиральним дозріванням.

Незабаром стартує посівна кампанія. Не виключено, що для її проведення аграрії використовуватимуть завезений посівний та садивний матеріал. Саме тому Головне управління інформує суб’єктів господарювання, які здійснюють імпорт та експорт насіння та садивного матеріалу, про вимоги щодо його ввезення на митну територію України. 

Зовсім скоро агровиробники приступлять до збирання зерна нового врожаю. Для більшості зернових культур це скошування посівів у період від середини до кінця воскової стиглості при вологості зерна 35-25% з обмолотом валків при підсиханні його до 15-17% або своєчасне пряме комбайнування в фазі твердої стиглості при вологості зерна 15-17%.

03 червня 2022 року фахівці відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Микола Стрельбіцький та Дмитро Климчук обстежили ряд насіннєвих ділянок озимих та ярих культур згідно з письмовим зверненням ПП «Аграрної компанії 2004» щодо надання методичної допомоги під час догляду за сортовими посівами, насіння з яких планується до реалізації. Агровиробника представляв головний агроном з насінництва ПП «Аграрної компанії 2004» Євген Гонта.

Насіння формується в процесі життєдіяльності материнської рослини. Внаслідок впливу різних чинників у різні періоди життя материнських рослин насіння набуває різних змін і відмінностей.

Днями на полях Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої закладу вищої освіти «Подільський державний університет» здійснено посів колекції світового генофонду гречки.  

сайт зроблено в adgrafics