Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ZG

 

Тисячолітній селянський досвід переконує: яке насіння, таке й колосіння. Тому якість насіння, що має дати початок новому урожаєві, зроду-віку була найпершою хліборобською турботою. Не втратила актуальності ця споконвічна проблема й дотепер.

У відповідь на письмове звернення, вже котрий рік поспіль з настанням оптимальних строків посіву гречки спеціаліст управління фітосанітарної безпеки здійснив виїзд до Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої Подільського державного аграрно-технічного університету для надання методичної допомоги під час посіву колекції гречки. Така співпраця вже стала гарною традицією. 

Кукурудза (Zea mays L.) – одна з найважливіших злакових культур світу, яку вважають (разом з рисом і пшеницею) одним із «трьох найголовніших хлібів людства». Окремим її підвидом є кукурудза цукрова (Zea mays L. ssp. saccharata Sturt.), насіння якої використовується в їжу в стадії молочній – початку воскової стиглості вареним і у вигляді консервів. Молочна стиглість (коли зерна м'які й при натисканні виділяють рідину молочного кольору) в кукурудзи зберігається лише 2-3 дні, після чого вміст цукрів у зернах швидко зменшується і смакові якості їх знижуються.

Виробництво насіння і садивного матеріалу є одним із основних факторів одержання високих урожаїв більшості сільськогосподарських культур в області, що підтверджує наявність сортових та посівних якісних показників. 

Садивний матеріал звісно краще купувати безпосередньо у виробника, що включений до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва і вирощує сертифіковані безвірусні підщепи та дерева відповідно до законодавства. Але чи завжди в пересічного споживача є така можливість, адже суб’єктів розсадництва не так вже багато. До прикладу, на території області офіційно працює два суб’єкти, а їх асортимент складає лише шість сортів ліщини великої (фундуку).

На Хмельниччині стартувала посівна кампанія 2021. Рекомендуємо агроформуванням області, які не мають достатньої кількості насіння для засіву запланованих площ, подбати про його придбання.

Універсальний термін висіву насіння на розсаду назвати практично неможливо – його визначають дуже багато факторів. Але його можна розрахувати, причому з великою точністю.

Зазвичай пасічники не звертають увагу на процеси посівних робіт, бо такої необхідності ще не існувало декілька років тому. Проте минулого року падіж бджіл розпочався на місяць раніше звичного, ще до того, як більшість культур почали цвісти. Ситуацію загострили аномальні вітри.

Інтерес до вирощування сої в Україні дедалі зростає, простежується явне прагнення до збільшення площ її посіву, що свідчить про усвідомлення сільгоспвиробниками її перспективи та економічної переваги.

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області доводить до відома суб’єктів насінництва, які в 2021 році запланували виробництво сільськогосподарських культур, що при відведенні насінницьких ділянок необхідно враховувати перехресний тип запилення деяких культур. 

сайт зроблено в adgrafics