Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посівах озимого ріпаку виявлена шкідливість личинок ріпакового пильщика (трача), який є небезпечним шкідником ріпаку. Виходячи з вищесказаного, необхідно провести обстеження посівів озимого ріпаку.

Звертаємо увагу, що в агроценозах області проходить літ метеликів ІІ покоління підгризаючих та листогризучих совок (окличної, озимої, совки-гамми, бавовникової, капустяної та інших). За ніч на феромонну пастку уловлювалось: 1-3 екз. озимої, 1-2 екз. окличної, капустяної та бавовняної совок. Впродовж серпня за сприятливих погодних умов очікується зростання інтенсивності льоту метеликів, що може призвести до утворення осередків підвищеної чисельності та шкідливості личинок на площах озимини.

Звертаємо вашу увагу, що в плодових садах проходить літ яблуневої плодожерки ІІ-го покоління. Літ метеликів яблуневої плодожерки відбувається від 19 до 24 години в тиху, суху погоду. Яйцекладка самок розпочинається на 3-6 день після вильоту, за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 16 0С, у вечірні години.

Звертаємо вашу увагу на те, що розпочався літ кукурудзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостеблих культур.

Звертаємо вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30С), відносна вологість (70-97%)) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння.

Обстеження показали, що на ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин альтернаріозом (суха плямистість) листова форма. Сприятливі умови для розвитку збудника хвороби (дощі, рясні роси та підвищений температурний режим).

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на різноманітних рослинах проходить шкідливість білокрилки. Найбільш поширена білокрилка капустяна, яка харчується капустою, бур’янами з родини капустяних, кукурудзою, суницею тощо. За сезон розвивається від  4 до 6 поколіннях.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посадках картоплі розпочалося відродження личинок колорадського жука. Залежно від строків висадки бульб, личинки  виявляються наразі на ранніх сортах картоплі, або на посадках всіх груп стиглості.

Звертаємо Вашу увагу, що в плодових садах розпочався літ яблуневої плодожерки І-го покоління. Прохолодна, вітряна погода не сприяє інтенсивному льоту лускокрилих шкідників. Відкладання яєць фітофагом спостерігатиметься за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 160С у вечірні години. За суми ефективних температур 2300 (понад 100С)відроджуються їх гусениці.

Звертаємо вашу увагу, що підвищення температури повітря сприяло початку виходу з місць зимівлі небезпечних для посівів озимого ріпаку жуків насіннєвого та стеблового капустяного прихованохоботників, ріпакового квіткоїда. В умовах підвищення температурного режиму спостерігатиметься різка активізація зазначених шкідників та їх шкідливість на посівах озимого ріпаку.

сайт зроблено в adgrafics