Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Звертаємо Вашу увагу на те, що погодні умови осені сприяють осередковому розмноженню та поширенню популяції мишоподібних гризунів. Вибіркові обстеження сільськогосподарських посівів показали про заселення гризунів на ранніх посівах озимої пшениці, від поодиноких нір до 1 жилої колонії/га, в яких 1-2 жилі нори;на посівах озимого ріпаку 1-3 жилих колоній/га в яких 2-4 жилих нори; на багаторічних травах, неораних землях, полях з-під кукурудзи, соняшнику заселеність гризунами  становить 3-5 жилих колоній/га  в яких налічується 3-6 жилих нір.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посівах озимого ріпаку виявлена шкідливість личинок ріпакового пильщика (трача), який є небезпечним  шкідником ріпаку. При обстеженні посівів і виявленні перевищення економічного порогу шкідливості шкідників 3 личинки/м2 ріпакового пильщика, 2 гусениці/ м2. листогризучих шкідників( біланів, совок, капустяної молі) застосувати у період 2-4 листки-утворення розетки інсектициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні». 

Звертаємо Вашу увагу, що розпочався літ метеликів ІІ покоління підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка- гамма, капустяна та інші) в агроценозах області. Погодні умови сприяють льоту метеликів, який може посилитись та сформувати осередки підвищеної чисельності та шкідливості личинок на сільськогосподарських посівах. Заходи з обмеження чисельності совок повинні бути спрямованими проти усіх стадій фітофагів: метеликів, яєць, гусениць.

Звертаємо Вашу увагу, що погодні умови створюють сприятливі умови для розвитку та поширення хвороб листя на посівах цукрових, кормових, столових буряках. Так при обстеженні виявлено, що посіви цукрових, кормових, столових буряків уражені 1,5-4 % рослин у слабкому ступені хворобами листя церкоспорозом, пероноспорозом, борошнистою росою.

Звертаємо Вашу увагу, що в плодових садах проходить літ яблуневої плодожерки ІІ покоління. Літ метеликів яблуневої плодожерки відбувається в тиху, суху погоду. Через 2-3 доби після спарювання починається відкладка яєць, за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 16 ºС у вечірні години. За суми ефективних температур 230 ºС (понад 10 ºС) відроджуються гусениці.

Обстеження показали, що на окремих сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин фітофторозом.Сприятливі умови для розвитку збудника хвороби (дощі, рясні роси, висока відносна вологість повітря). Спори поширюються при температурі від +3 до +250С. Збудником фітофторозу є грибок, що викликає ураження всього стебла, листя і плодів. Під час епіфітотії хвороба здатна знищити до 100% врожаю.

Звертаємо Вашу увагу на те, що розпочався літ кукурурзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостебельних культур. Ефективними методами в обмеженні чисельності і шкідливості метеликів є біологічний (випуск вогнівочної форми трихограми під час відкладання яєць 50-100 тис.самиць/га.) та хімічний за наявності понад 18 % рослин з яйцекладками кукурудзяного стеблового метелика або 6 – 8 % рослин кукурудзи з гусеницями кукурудзяного метелика застосовують інсектициди з діючими речовинами імідаклоприд + лямбда-цигалотрин, хлорпірифос, лямбдра-цигалотрин та інші препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Звертаємо Вашу увагу на те, що на окремих посівах озимих та ярих зернових колосових культур проходить заселення хлібним жуком кузькою, який пошкоджує зерно у колоссі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, сої, суниці тощо. При температурі 21-23 °С та відносній вологості повітря 60-70 % цикл розвитку одного покоління завершується протягом 21-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь.

Звертаємо Вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30 °С), відносна вологість (70-97 %) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння.

сайт зроблено в adgrafics