Телефон приймальної: (0382) 65-07-34
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80, (050) 230-04-28
НА ЗАХИСТІ ЛЮДЕЙ,
ТВАРИН І РОСЛИН

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Звертаємо Вашу увагу на те, що осередково на поодиноких рослинах озимого ріпаку  виявлено заселення стручків   капустяною міллю. Найбільш поширена капустяна мільна рослинах родини капустяних та хрестоцвітніх бур’янах. Личинки капустяної молі живляться стеблами, бутонами та стручками рослин. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь. На одній рослині можуть бути особини всіх стадій розвитку, що ускладнює ефективність боротьби з шкідником.

Звертаємо Вашу увагу, що погодні умови сприяють розвитку та шкідливості на посівах цукрових, кормових, столових буряків листової бурякової попелиці. При вибіркових обстеженнях виявлено, що посіви цукрових, кормових, столових буряків шкідник заселив 1,5-4 % рослин слабко пошкодивши їх.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в природних стаціях та агроценозах проходить літ кукурудзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостебельних культур.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посадках картоплі розпочалося відродження личинок колорадського жука. Залежно від строків висадки бульб, личинки  виявляються наразі на ранніх сортах картоплі, або на посадках всіх груп стиглості.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на окремих посівах озимих та ярих зернових колосових культур проходить заселення хлібним жуком кузькою, який пошкоджує зерно у колоссі.  Проведіть обстеження посівів і вразі виявлення ЕПШ 3-8 екз. м2 врегулюйте фітофага через  обробку посівів препаратами згідно з «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, сої, суниці тощо.

Звертаємо Вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30 °С), відносна вологість (70-97 %) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу.

Звертаємо Вашу увагу, що у зв’язку із затяжним періодом опадів у посівах зернових колосових культур проходить розвиток хвороб, який дещо стримується прохолодною погодою. При вибіркових обстеженнях виявлено, що вищезгадані посіви уражені борошнистою росою, септоріозом, бурою листовою іржею, кореневими гнилями 1,5-7 %, максимально 12 % рослин. Надалі за оптимальних для хвороб умов (температури повітря +16…+25°С, рясних рос, періодичних дощів) можлива епіфітотійна ситуація.

Звертаємо Вашу увагу, що в агроценозах області проходить літ І покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок ( оклична, озима, совка- гамма, капустяна та інші). Погодні умови слабко сприяють льоту метеликів, який може посилитись з настанням сприятливих умов та сформувати осередки підвищеної чисельності та шкідливості личинок на сільськогосподарських посівах.

Звертаємо Вашу увагу, що в плодових садах проходить літ яблуневої плодожерки І-го покоління. Літ метеликів яблуневої плодожерки відбувається від 19 до 24 години в тиху, суху погоду. Через 2-3 доби після спарювання починається відкладка яєць, за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 16°С у вечірні години. За суми ефективних температур 230 °С (понад 10 °С)відроджуються гусениці.

сайт зроблено в adgrafics