Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

У зв’язку з частими випадками загибелі бджіл через порушення регламентів застосування пестицидів та з метою запобігання таких випадків, слід приділити особливу увагу дотриманню вимог законодавства при обробітках пестицидами, особливо медоносних рослин.

Щороку для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур'янів використовують значну кількість засобів захисту рослин. Інколи до роботи з пестицидами залучають працівників без відповідних навичок та без посвідчення на право роботи з пестицидами. Це може негативно вплинути на здоров'я осіб, робота яких пов'язана з застосуванням, зберіганням та торгівлею пестицидами, так і на пересічних громадян і навколишнє середовище.

  Якщо підприємство використовує у своїй господарській діяльності різноманітні добрива та засоби захисту рослин, не виключено, що залишки такої сировини будуть накопичуватися. Такі хімічні речовини потребують правильного зберігання, а їх невикористані залишки – утилізації або знешкодження.

Головне управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області інформує про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 9 травня 2023 року № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення на право роботи з пестицидами».

У квітні, з початком періоду масового поширення і шкодочинності шкідників, збудників хвороб та бур'янів користувачі земельних ділянок розпочинають сезон масового використання засобів захисту рослин. При цьому, до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки часто надходять питанняна кшталт “Як же правильно та раціонально використовувати дороговартісні препарати?”.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області продовжують проводити навчання з зацікавленими особами для отримання допусків та посвідчень на право здійснення робіт з пестицидами та агрохімікатами.

Підходить до завершення збирання зернових культур. На полях ще є посіви різних сільськогосподарських культур, зокрема кукурудзи, сої, соняшнику та ін. Для досягнення високого врожаю цих культур товаровиробники докладають чимало сил, коштів, часу, щоб зібрати його без втрат. Для покращення придатності посівів до збиральних робіт можуть застосовувати обробіток десикантами (в тому числі із застосуванням авіації).

Сірий буряковий довгоносик поширений в сільськогосподарських посівах Хмельницької області. На даний час шкідник слабко заселяє сходи цукрового, кормового буряка, соняшника в чисельності 0,2 екземпляри на квадратному метрі. Сільськогосподарським культурам шкодить жук та личинка.

Аграрії Хмельниччини розпочали контроль за розвитком і поширенням хвороб в посівах озимих зернових культур, зокрема озимої пшениці. Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки разом з агрономами господарств проводять додаткові обстеження посівів, встановлюють ступінь ураження, підбираються препарати.

У сучасному землеробстві отримати високі та якісні врожаї без застосування засобів захисту рослин практично неможливо. Використання контрафактних і фальсифікованих препаратів – одна із найактуальніших проблем на ринку засобів захисту рослин не тільки України, а й в усьому світі.

сайт зроблено в adgrafics