Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ZG

 

У зв’язку з частими випадками загибелі бджіл через порушення регламентів застосування пестицидів та з метою запобігання таких випадків, слід приділити особливу увагу дотриманню вимог законодавства при обробітках пестицидами, особливо медоносних рослин.

У сучасному землеробстві отримати високі та якісні врожаї без застосування засобів захисту рослин практично неможливо. Використання контрафактних і фальсифікованих препаратів – одна із найактуальніших проблем на ринку засобів захисту рослин не тільки України, а й в усьому світі.

Аграрії Хмельниччини розпочали новий виробничий сезон: активно проводяться навчання, медичні огляди працівників; завезення, торгівля, накопичення пестицидів і агрохімікатів; протруювання насіння; санітарна обрізки багаторічних плодових насаджень; продовжується регулювання чисельності комірних шкідників; моніторинг розвитку озимини та оцінка стану перезимівлі. Найближчим часом розпочнуться перші внесення пестицидів у посівах озимого ріпаку, в садах по “чорній брунці” тощо. Роботи, пов’язані з пестицидами та агрохімікатами не припинятимуться до пізньої осені. Тому, звертаємо увагу керівників господарств, фермерів, індивідуальних виробників на те, що пестициди і агрохімікати при неправильному поводженні з ними можуть негативно впливати на здоров’я людини.

Хлорпірифос – діюча речовина багатьох інсектицидів широкого спектру дії. Це контактний інсектицид призначений для знищення чималого спектру шкідливих комах і кліщів – потрапляючи в організм комахи через дихальні шляхи, паралізує її нервову систему. Водночас, він є дуже токсичним для більшості видів тварин і людини.

Пам’ятка  для бджолярів та юридичних і фізичних осіб,  які застосовують засоби захисту рослин

Дуже різкі зміни в погодних умовах можуть пагубно вплинути на перезимівлю озимих культур. Льодяна кірка дуже шкідлива, особливо в морозні зими. Розрізняють притерту і підвішену льодяні кірки. 

Жнива на Поділлі фінішують і для виробників наступає не менш важлива пора зберігання врожаю та продуктів його переробки, під час якого відбувається зараження його різноманітними комірними шкідниками, яких в господарствах області виявлено близько десятка видів, серед яких комірний довгоносик, зернова міль, кліщ звичайний, викова, квасолева та горохова зернівки.

Практично кожна людина іноді стикається з шкідливими комахами в житловому приміщенні. Поява такої проблеми не з приємних, тому знищення шкідників потрібно починати при перших ознаках.

Агровиробники Хмельниччини різних форм власності часом стикаються з випадками, коли використання того чи іншого препарату для захисту рослин від шкідливих організмів не дає очікуваного ефекту. Однією з причин може бути застосування неякісного продукту. Щоб не допустити помилок при виборі засобів захисту, спробуймо розібратися в цій проблемі разом.

Оленка волохата або бронзівка волохата – шкідник, який був характерний більш для південних регіонів країни, але останні роки, враховуючи кліматичні зміни, суттєво зросла його чисельність і в нашій області. Високий рівень шкодочинності шкідника прогнозується і в цьому році. Особливо сильні пошкодження наносить в посушливі роки. За оцінками спеціалістів однією з причин зростання чисельності оленки є те, що всі стадії її розвитку пов’язані з ґрунтом. Інтенсивна агротехніка, оранка цілинних масивів призводить до поступового зменшення чисельності виду.

сайт зроблено в adgrafics