Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

У зв’язку з частими випадками загибелі бджіл через порушення регламентів застосування пестицидів та з метою запобігання таких випадків, слід приділити особливу увагу дотриманню вимог законодавства при обробітках пестицидами, особливо медоносних рослин.

Яблунева горностаєва міль – небезпечний шкідник яблуневих дерев. Її харчова спеціалізація – яблуня, однак іноді може харчуватись грушею чи іншими насінними породами. У випадку широкого поширення цього шкідника втрати урожаю сягають 70 % іноді навіть серед літа дерева можуть повністю залишитись без листя. Причому наслідки цього можуть даватися взнаки навіть наступного року – опадає зав’язь, не закладаються плодові бруньки, вони або не дають плодів взагалі, або мають поганий урожай наступного року.

В рамках «Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки», відповідно до заяв про наміри експорту зерна до Китаю та на обстеження посівів ячменю державними фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницької області обстежено 16 полів посівів ячменю у Шепетівському районі – загальною площею 1024 га.

Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області до Міжнародного дня здоров’я рослин під гаслом: «Здоров’я рослин, безпечна торгівля та цифрові технології», було проведено ряд заходів, а саме:

Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, щоб підвищити глобальну обізнаність населення про те, як захист здоров’я рослин може допомогти захистити біорізноманіття та прискорити економічний розвиток, покласти край голоду, зменшити бідність.

Щороку для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур'янів використовують значну кількість засобів захисту рослин. Інколи до роботи з пестицидами залучають працівників без відповідних навичок та без посвідчення на право роботи з пестицидами. Це може негативно вплинути на здоров'я осіб, робота яких пов'язана з застосуванням, зберіганням та торгівлею пестицидами, так і на пересічних громадян і навколишнє середовище.

  Якщо підприємство використовує у своїй господарській діяльності різноманітні добрива та засоби захисту рослин, не виключено, що залишки такої сировини будуть накопичуватися. Такі хімічні речовини потребують правильного зберігання, а їх невикористані залишки – утилізації або знешкодження.

Головне управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області інформує про набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 9 травня 2023 року № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення на право роботи з пестицидами».

У квітні, з початком періоду масового поширення і шкодочинності шкідників, збудників хвороб та бур'янів користувачі земельних ділянок розпочинають сезон масового використання засобів захисту рослин. При цьому, до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки часто надходять питанняна кшталт “Як же правильно та раціонально використовувати дороговартісні препарати?”.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області продовжують проводити навчання з зацікавленими особами для отримання допусків та посвідчень на право здійснення робіт з пестицидами та агрохімікатами.

сайт зроблено в adgrafics