Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Щорічно у вересні-жовтні спеціалісти управління фітосанітарної безпеки разом з агрономами агроформувань, фермерами проводять осінні обстеження сільськогосподарських угідь у сфері захисту рослин на встановлення зимуючого запасу шкідливих організмів, прогнозу їх поширення та визначення обсягів захисних заходів в наступному році. Вже є деякі обрахунки щодо обстежень.

Багато запитань від садівників, дачників до державних фітосанітарних інспекторів надходить стосовно захворювання груші – іржею. Збудник іржі груші – патогенний грибок Gymnosporangium sabinae. Його особливість полягає в тому, що для розвитку потрібні дві рослини-господарі: ялівець і груша. Основним господарем є ялівець (козацький, високий і багато інших, популярних в декоративному садівництві).

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посівах озимого ріпаку виявлена шкідливість личинок ріпакового пильщика (трача), який є небезпечним  шкідником ріпаку. При обстеженні посівів і виявленні перевищення економічного порогу шкідливості шкідників 3 личинки/м2 ріпакового пильщика, 2 гусениці/ м2. листогризучих шкідників( біланів, совок, капустяної молі) застосувати у період 2-4 листки-утворення розетки інсектициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні». 

Звертаємо Вашу увагу, що погодні умови створюють сприятливі умови для розвитку та поширення хвороб листя на посівах цукрових, кормових, столових буряках. Так при обстеженні виявлено, що посіви цукрових, кормових, столових буряків уражені 1,5-4 % рослин у слабкому ступені хворобами листя церкоспорозом, пероноспорозом, борошнистою росою.

Багатоїдні шкідники Протягом липня триватиме літ та шкідливість гусениць кукурудзяного стеблового метелика у посівах кукурудзи. Оптимальними умовами для розвитку гусениць є температури 17-30 °С та вологість повітря вище 80 %.

Звертаємо Вашу увагу на те, що розпочався літ кукурурзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостебельних культур. Ефективними методами в обмеженні чисельності і шкідливості метеликів є біологічний (випуск вогнівочної форми трихограми під час відкладання яєць 50-100 тис.самиць/га.) та хімічний за наявності понад 18 % рослин з яйцекладками кукурудзяного стеблового метелика або 6 – 8 % рослин кукурудзи з гусеницями кукурудзяного метелика застосовують інсектициди з діючими речовинами імідаклоприд + лямбда-цигалотрин, хлорпірифос, лямбдра-цигалотрин та інші препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

В останні роки бур’ян портулак городній зустрічається практично на кожному городі. Позбутися цього непрошеного гостя не просто, доводиться докладати чимало зусиль. Ця рослина дуже живуча, добре пристосовується і здатна пустити коріння навіть після прополювання.

Борщівник Сосновського – отруйна багаторічна, небезпечна рослина, росте до 3-5 метрів висоти з товщиною стебла до 10 см (дуже поширюється останнім часом). Всі частини рослин (листя, стебло, коріння) містить особливі речовини – фурокумарини. Якщо сік потрапляє на шкіру – достатньо нетривалої дії сонячних променів, щоб виникли опіки 1-3 ступенів.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на окремих посівах озимих та ярих зернових колосових культур проходить заселення хлібним жуком кузькою, який пошкоджує зерно у колоссі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, сої, суниці тощо. При температурі 21-23 °С та відносній вологості повітря 60-70 % цикл розвитку одного покоління завершується протягом 21-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь.

сайт зроблено в adgrafics