Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Для того, щоб отримати високі врожаї в саду – важливо провести якісно та вчасно весняний догляд. До розпускання бруньок обов’язковим заходом є агротехнічна та санітарна обрізка саду. Цю роботу на плодових і ягідних культурах треба проводити щорічно. Завдання обрізки – видалити старі гілки (не продуктивні, слабкі) і прорідити загущену крону. Правильна обрізка стимулює ріст рослин, збільшує врожайність та забезпечує красиве, пишне цвітіння.

В «Прогнозі» стисло викладено біологічні особливості найнебезпечніших шкідників, хвороб та бур’янів, найбільш поширених на сільськогосподарських угіддях Хмельницької області у 2023 році. Зроблений короткий огляд їх розвитку, поширення та шкідливості, прогнозований рівень загрози в 2024 році з урахуванням якісного складу та щільності залягання зимуючих стадій. Надано рекомендації, щодо проведення агротехнічних, хімічних, біологічних заходів захисту рослин відповідно до фітосанітарного стану та економічних порогів шкідливості.

Звертаємо Вашу увагу на те, що погодні умови зими сприяють осередковому розмноженню та поширенню популяції мишоподібних гризунів. Вибіркові обстеження показали, що посіви озимої пшениці шкідник заселяє від поодиноких нір до 2 жилої колонії/га, в яких 1,5 жилої нори;на посівах озимого ріпаку 2,4 жилих колоній/га, в яких 2,5 жилої нори; на багаторічних травах, неорних землях, в садках заселеність гризунами становить 3-5 жилих колоній/га в яких налічується 4,2 жилих нори.

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки проводять зимовий моніторинг на посівах озимих культур. Умови зимівлі озимих культур впливають на подальший розвиток рослин у весняно-літній період і відповідно, на величину та якість урожаю. Тому дуже важливо впродовж зими спостерігати за станом посівів і заздалегідь підготуватися до догляду за рослинами в ранньовесняний період.

Польові роботи у сільському господарстві завжди супроводжуються сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин. Тому, що кожен аграрій прагне отримати прибуток від своєї діяльності. Часто перед господарствами, фермерами та дачниками постає питання придбання якісних засобів захисту рослин.

Останнім часом через погодні умови восени спостерігається зміщення строків сівби озимих зернових культур, збільшення періоду осінньої вегетації озимих культур, що своєю чергою позначається на фітосанітарному стану посівів. Особливо важливо є підготовка і проведення сівби та отримання здорових сходів, тому при посіві перевагу слід надавати сортам, які менш уражуються хворобами і є стійкими проти стресових умов перезимівлі, вилягання, негативної дії бур’янів, що формують якісне зерно.

Багатоїдні шкідники Протягом місяця триватиме літ метеликів підгризаючих совок (озима, оклична, інші) другого покоління, відкладання ними яєць та розвиток гусениць в посівах цукрових буряків, овочевих, інших просапних культур. За сприятливих умов (тепла, помірно волога погода, квітучі рослини, як додаткове джерело живлення) сформується та реалізується потенціальна плодючість самиць совок.

Звертаємо Вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30 С°), відносна вологість (70-97 %) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння. Зерно в колоссі формується щупле, неповноцінне з низькою чи зовсім утраченою життєздатністю та накопиченням небезпечних токсичних речовин. Використання фузаріозного зерна в харчових або кормових цілях може бути причиною отруєння людей та тварин.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, суниці тощо. При температурі 21-23°С і відносній вологості повітря 60-70 % цикл розвитку одного покоління завершується протягом 21-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь. На одній рослині можуть бути особини всіх стадій розвитку, що ускладнює ефективність боротьби зі шкідником.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посадках картоплі розпочалося відродження личинок колорадського жука. Залежно від строків висадки бульб, личинки виявляються наразі на ранніх сортах картоплі, або на посадках всіх груп стиглості.

сайт зроблено в adgrafics