Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Багатоїдні шкідники Протягом липня триватиме літ та шкідливість гусениць кукурудзяного стеблового метелика у посівах кукурудзи. Оптимальними умовами для розвитку гусениць є температури 17-30 °С та вологість повітря вище 80 %.

Звертаємо Вашу увагу на те, що розпочався літ кукурурзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостебельних культур. Ефективними методами в обмеженні чисельності і шкідливості метеликів є біологічний (випуск вогнівочної форми трихограми під час відкладання яєць 50-100 тис.самиць/га.) та хімічний за наявності понад 18 % рослин з яйцекладками кукурудзяного стеблового метелика або 6 – 8 % рослин кукурудзи з гусеницями кукурудзяного метелика застосовують інсектициди з діючими речовинами імідаклоприд + лямбда-цигалотрин, хлорпірифос, лямбдра-цигалотрин та інші препарати згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

В останні роки бур’ян портулак городній зустрічається практично на кожному городі. Позбутися цього непрошеного гостя не просто, доводиться докладати чимало зусиль. Ця рослина дуже живуча, добре пристосовується і здатна пустити коріння навіть після прополювання.

Борщівник Сосновського – отруйна багаторічна, небезпечна рослина, росте до 3-5 метрів висоти з товщиною стебла до 10 см (дуже поширюється останнім часом). Всі частини рослин (листя, стебло, коріння) містить особливі речовини – фурокумарини. Якщо сік потрапляє на шкіру – достатньо нетривалої дії сонячних променів, щоб виникли опіки 1-3 ступенів.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на окремих посівах озимих та ярих зернових колосових культур проходить заселення хлібним жуком кузькою, який пошкоджує зерно у колоссі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, сої, суниці тощо. При температурі 21-23 °С та відносній вологості повітря 60-70 % цикл розвитку одного покоління завершується протягом 21-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь.

Звертаємо Вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30 °С), відносна вологість (70-97 %) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння.

Багатоїдні шкідники Метелики підгризаючих та листогризучих совок продовжують літати протягом червня, відкладаючи яйця. Личинки, що з них відроджуються, шкодитимуть багатьом культурам. За утримання холодної та дощової погоди літ буде неінтенсивний та розтягнутим, яйцепродуктивність самиць, чисельність відроджених личинок і їх шкідлива активність – зниженими, а відповідно, небезпека – мінімальною.

Звертаємо Вашу увагу, що на ранніх посадках картоплі відмічено початок відродження личинок колорадського жука. З підвищенням температури повітря ембріональний розвиток шкідника значно прискорюється, а шкідливість посилюється.

Звертаємо Вашу увагу, що в агроценозах області проходить літ І покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, капустяна та інші). Погодні умови сприяють льоту метеликів, який може посилитись та сформувати осередки підвищеної чисельності та шкідливості личинок на сільськогосподарських посівах.

сайт зроблено в adgrafics