Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки з 15 вересня по 15 жовтня поточного року в базових та інших агроформуваннях області проводили ґрунтові розкопки та обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, інших сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами відповідно до статей 5, 6, 16, 17 Закону України «Про захист рослин» та плану роботи управління фітосанітарної безпеки на 2021 рік. 

Протягом останніх років на території Хмельниччини спостерігається ріст чисельності капустяної білокрилки у відкритому ґрунті, хоча ще донедавна ця комаха входила до переліку найбільш небезпечних шкідників рослин виключно в теплицях та парниках.

27 травня 2021 року начальник відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Лариса ГУЛА взяла участь у програмі «В полі зору» Філії акціонерного товариства «Національної телерадіокомпанії України» «регіональної дирекції UA ПОДІЛЛЯ».

Оленка волохата (лат. Epicometes hirta Poda.) – шкідник, суттєве зростання чисельності якого спостерігається останніми роками на території Хмельниччини. Збереження високого рівня шкодочинності оленки волохатої прогнозується і в поточному році.

Збереження корисної флори і фауни, недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин повинні бути одними з пріоритетних елементів безпечного поводження із засобами захисту рослин. У практиці зустрічаються випадки нехтування цими вимогами, що призводить до важких наслідків: забруднення навколишнього середовища та загибелі бджіл.

В період закінчення стеблування-початку бутонізації і до завершення цвітіння озимого ріпаку значної шкоди може завдати невелика комаха – ріпаковий квіткоїд (Meligethes aeneus F.), що поширений в Хмельницькій області повсюдно. Це один з найрозповсюдженіших шкідників ріпаку, який пошкоджує нерозкриті бутони – прогризає їх, харчується пилком, пошкоджує зав’язь квітки, квітконіжки та чашелистики, а в подальшому – відкладає у них яйця.

Останнім часом до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області звертаються громадяни з проблемою псування бульб картоплі при зберіганні.

З початку весни, попри незвичайно контрастні метеорологічні умови в Новоушицькій ОТГ проводять санітарну обрізку плодових насаджень.

«…Я ж не кликав тебе, йди назад», – ці зворушливі слова з пісні відомого виконавця влучно проводять паралелі між незворотними змінами природи й людського життя, що відбуваються, коли розпочинається похмурий, прохолодний період календарного року та відповідний період в житті людини.

Україні загрожує стрімке поширення золотарника (золотушника) канадського (Solidágo canadénsis L.). За ступенем небезпеки для навколишнього середовища і благополуччя людини цей чужорідний вид знаходиться в одному ряду з амброзією, борщівником Сосновського. Золотарник канадський вже сьогодні завдає великої шкоди не тільки природі Україні, але лісовому і сільському господарству. Зараз цей процес ще можна взяти під контроль. Якщо не зупинити поширення золотарника зараз, то вже через кілька років ця робота зажадає від нас незрівнянно більше сил і засобів.

сайт зроблено в adgrafics