Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

В останні роки бур’ян портулак городній зустрічається практично на кожному городі. Позбутися цього непрошеного гостя не просто, доводиться докладати чимало зусиль. Ця рослина дуже живуча, добре пристосовується і здатна пустити коріння навіть після прополювання.

Борщівник Сосновського – отруйна багаторічна, небезпечна рослина, росте до 3-5 метрів висоти з товщиною стебла до 10 см (дуже поширюється останнім часом). Всі частини рослин (листя, стебло, коріння) містить особливі речовини – фурокумарини. Якщо сік потрапляє на шкіру – достатньо нетривалої дії сонячних променів, щоб виникли опіки 1-3 ступенів.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на окремих посівах озимих та ярих зернових колосових культур проходить заселення хлібним жуком кузькою, який пошкоджує зерно у колоссі.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, сої, суниці тощо. При температурі 21-23 °С та відносній вологості повітря 60-70 % цикл розвитку одного покоління завершується протягом 21-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь.

Звертаємо Вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30 °С), відносна вологість (70-97 %) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння.

Багатоїдні шкідники Метелики підгризаючих та листогризучих совок продовжують літати протягом червня, відкладаючи яйця. Личинки, що з них відроджуються, шкодитимуть багатьом культурам. За утримання холодної та дощової погоди літ буде неінтенсивний та розтягнутим, яйцепродуктивність самиць, чисельність відроджених личинок і їх шкідлива активність – зниженими, а відповідно, небезпека – мінімальною.

Звертаємо Вашу увагу, що на ранніх посадках картоплі відмічено початок відродження личинок колорадського жука. З підвищенням температури повітря ембріональний розвиток шкідника значно прискорюється, а шкідливість посилюється.

Звертаємо Вашу увагу, що в агроценозах області проходить літ І покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, капустяна та інші). Погодні умови сприяють льоту метеликів, який може посилитись та сформувати осередки підвищеної чисельності та шкідливості личинок на сільськогосподарських посівах.

Звертаємо Вашу увагу, що в плодових садах проходить літ яблуневої плодожерки І-го покоління. Літ метеликів яблуневої плодожерки відбувається від 19 до 24 години в тиху, суху погоду. Через 2-3 доби після спарювання починається відкладка яєць, за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 16°С у вечірні години.

Звертаємо Вашу увагу, що за існуючих гідротермічних умов та наявності з осені запасу фітопатогенів продовжується ураження посівів озимої пшениці, ячменю, жита борошнистою росою, септоріозом, бурою листовою іржею, кореневими гнилями, 1,5-7 % максимально 10 % рослин. Надалі за оптимальних для хвороб умов (температури повітря +16…+25°C, рясних рос, періодичних дощів) можлива епіфітотійна ситуація.

сайт зроблено в adgrafics