Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки проводять зимовий моніторинг на посівах озимих культур. Умови зимівлі озимих культур впливають на подальший розвиток рослин у весняно-літній період і відповідно, на величину та якість урожаю. Тому дуже важливо впродовж зими спостерігати за станом посівів і заздалегідь підготуватися до догляду за рослинами в ранньовесняний період.

Польові роботи у сільському господарстві завжди супроводжуються сезонним збільшенням на ринку попиту та пропозиції засобів захисту рослин. Тому, що кожен аграрій прагне отримати прибуток від своєї діяльності. Часто перед господарствами, фермерами та дачниками постає питання придбання якісних засобів захисту рослин.

Останнім часом через погодні умови восени спостерігається зміщення строків сівби озимих зернових культур, збільшення періоду осінньої вегетації озимих культур, що своєю чергою позначається на фітосанітарному стану посівів. Особливо важливо є підготовка і проведення сівби та отримання здорових сходів, тому при посіві перевагу слід надавати сортам, які менш уражуються хворобами і є стійкими проти стресових умов перезимівлі, вилягання, негативної дії бур’янів, що формують якісне зерно.

Багатоїдні шкідники Протягом місяця триватиме літ метеликів підгризаючих совок (озима, оклична, інші) другого покоління, відкладання ними яєць та розвиток гусениць в посівах цукрових буряків, овочевих, інших просапних культур. За сприятливих умов (тепла, помірно волога погода, квітучі рослини, як додаткове джерело живлення) сформується та реалізується потенціальна плодючість самиць совок.

Звертаємо Вашу увагу, що в період колосіння – повного достигання зернових колосових культур погодні умови (рясні дощі, температура (25-30 С°), відносна вологість (70-97 %) створюють ймовірну передумову для розвитку хвороб колоса, зокрема фузаріозу. Особливо небезпечним може бути раннє зараження колоса цією хворобою у фазу цвітіння. Зерно в колоссі формується щупле, неповноцінне з низькою чи зовсім утраченою життєздатністю та накопиченням небезпечних токсичних речовин. Використання фузаріозного зерна в харчових або кормових цілях може бути причиною отруєння людей та тварин.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в області на посадках капусти спостерігається заселення рослин капустяною білокрилкою. Найбільш поширена капустяна білокрилка на рослинах родини капустяних, кукурудзі, суниці тощо. При температурі 21-23°С і відносній вологості повітря 60-70 % цикл розвитку одного покоління завершується протягом 21-25 днів. За сезон розвивається від 4 до 6 поколінь. На одній рослині можуть бути особини всіх стадій розвитку, що ускладнює ефективність боротьби зі шкідником.

Звертаємо Вашу увагу на те, що в посадках картоплі розпочалося відродження личинок колорадського жука. Залежно від строків висадки бульб, личинки виявляються наразі на ранніх сортах картоплі, або на посадках всіх груп стиглості.

Звертаємо Вашу увагу, що в агроценозах області проходить літ І покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, капустяна та інші). Погодні умови сприяють льоту метеликів, який може посилитись та сформувати осередки підвищеної чисельності та шкідливості личинок на сільськогосподарських посівах.

Звертаємо вашу увагу, що в плодових садах проходить літ яблуневої плодожерки І-го покоління. Метелики живляться краплинною вологою, спарюються, через 2-3 доби починається яйцекладка. Яйцекладка фітофагом спостерігатиметься за відсутності опадів, вітру і температури не нижче 16 °С у вечірні години.

Звертаємо Вашу увагу, що в плодових насадженнях спостерігається осередкове ураження листя борошнистою росою. Сприятливі погодні умови(підвищення температури, чергування сухої погоди з невеликими опадами). Особливо збудник уражує плодові насадження, де був наявний запас зимуючого міцелію, або сорти сприйнятливі до хвороби. Також слід звернути увагу на заселення та шкідливість на листках яблуні, груші, сливи, аличі попелиць, що при обстежені обліковується 18-36 екз/лист при заселені12-34 % листків на 3-18 дерев.

сайт зроблено в adgrafics