Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що погодні умови осені сприяють осередковому розмноженню та поширенню популяції мишоподібних гризунів. Крім того, спостерігається їх міграція в посіви озимини з інших угідь. Вибіркові обстеження показали, що на ранніх посівах озимої пшениці по краях полів нараховується від поодиноких нір до 1-2 жилих колоній/га, в яких 2-3 жилі нори; озимому ріпаку 2-3 жилих колоній/га, в яких 3-5 жилих нори; на багаторічних травах, неорних землях, полях з під кукурудзи, соняшнику гризунами заселено за чисельності 3-6 жилих колоній/га, в яких 3-7 жилих нори. 

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки з 15 вересня по 15 жовтня поточного року в базових та інших агроформуваннях області проводили ґрунтові розкопки та обстеження полів, садів, лісосмуг, неорних земель, інших сільськогосподарських угідь на виявлення зараження їх шкідниками та хворобами відповідно до статей 5, 6, 16, 17 Закону України «Про захист рослин» та плану роботи управління фітосанітарної безпеки на 2021 рік. 

Останнім часом через погодні умови восени спостерігається зміщення строків сівби озимих зернових культур, збільшення періоду осінньої вегетації озимих культур, що своєю чергою позначається на фітосанітарному стані посівів. Особливо важливими є підготовка і проведення сівби, отримання здорових сходів. Саме тому при посіві перевагу слід надавати сортам, які менш уражуються хворобами та є стійкими проти стресових умов перезимівлі, вилягання та негативної дії бур’янів, а відтак формують якісне зерно.

Протягом останніх років на території Хмельниччини спостерігається ріст чисельності капустяної білокрилки у відкритому ґрунті, хоча ще донедавна ця комаха входила до переліку найбільш небезпечних шкідників рослин виключно в теплицях та парниках.

Зернові, зернобобові культури та багаторічні трави В посівах зернових колосових культур продовжується розвиток клопа шкідливої черепашки, елії гостроголової та інших клопів, чисельність яких в осередках нараховується в межах 0,2-2 екз./м2. В посівах спостерігаються дорослі клопи, яйцекладки та личинки, здебільшого ІІ-ІІІ віків, які живляться переважно зерном, що формується.

Звертаємо Вашу увагу на те, що розпочався літ кукурудзяного стеблового метелика, який є небезпечним шкідником у посівах кукурудзи на зерно, проса, конопель, хмелю, інших товстостебельних культур.

Мінлива погода з коливанням температурного режиму травня мала негативний вплив на шкідливі організми. Це призвело до зниження чисельності та шкідливості особливо теплолюбних комах.

Звертаємо Вашу увагу, що в агроценозах області проходить літ І покоління метеликів підгризаючих та листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, бавовникова, капустяна та інші). Погодні умови сприяють активному розвитку та формуванню високої продуктивності самиць (середньодобова температура 18-280С, відносна вологість повітря 70-90 %, наявність квітучої рослинності). В ІІ половині червня може посилитися їх літ та можуть сформуватись осередки підвищеної чисельності шкідника, що становитиме загрозу для сільськогосподарських культур.

27 травня 2021 року начальник відділу прогнозування фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Лариса ГУЛА взяла участь у програмі «В полі зору» Філії акціонерного товариства «Національної телерадіокомпанії України» «регіональної дирекції UA ПОДІЛЛЯ».

Звертаємо Вашу увагу на те, що на посівах цукрових, кормових буряків проходить заселення крайових смуг полів сірим буряковим довгоносиком, який створює загрозу посівам, насамперед, що межують з минулорічними бурячищами.

сайт зроблено в adgrafics