Телефон: (0382) 65-07-34
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80, (050) 230-04-28
НА ЗАХИСТІ ЛЮДЕЙ,
ТВАРИН І РОСЛИН

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Для уникнення зараження поголів’я ящуром усі господарства мають дотримуватись закритого режиму роботи.  В процесі переміщення тварин також важливо вжити всі заходи, для уникнення контактів тварин, що можуть призвести до зараження вірусом ящуру.

Головне управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області попереджає: вірус ящуру, надзвичайно небезпечного та стрімко поширюваного захворювання тварин, активно виявляється на територіях країн-сусідів. Його проникнення в Україну є реальною і серйозною загрозою. Одна інфікована тварина або необережне порушення правил біозахисту можуть спровокувати масштабний спалах хвороби.

Закритий режим роботи комерційного господарства - надійний метод убезпечення поголів’я від низки інфекційних хвороб, зокрема ящуру. Адже ящуром тварина може інфікуватися від іншої дикої або свійського тварини (для щойно придбаної худоби необхідно забезпечити 30 денний карантин).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH) та Європейського Союзу, на території Угорщини зафіксовано спалах ящуру серед тварин.

Сказ – це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Важливо дотримуватися правил біобезпеки тим, хто доглядає поголів’я свиней. Адже ця людина є ймовірним переносником вірусу африканської чуми свиней (через одяг, взуття, інструменти, тощо). Тому рекомендуємо дотримуватися основні правила біобезпеки:

Сказ – це гостра зоонозна вірусна хвороба. До сказу сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі і людина. Зазвичай захворювання проявляться паралічами та закінчуються смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. На сьогоднішній день сказ реєструється у 150 країнах світу. Щорічно в світі гине понад 59 тисяч людей.

Лейкоз – це інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, та утворення в них злоякісних пухлин.

В яких областях України зафіксовано найбільше випадків сказу?  Які тварини "лідирують" по захворюванню на сказ в регіоні? Наочно про географію розповсюдження сказу в Україні за 9 місяців 2024 року – у спільній з європейським проєктом EU4SaferFood інфографіці.

Домашній улюбленець проявляє надмірну ласку чи, навпаки, агресію?  Помічаєте у свійської тварини дезорієнтацію в просторі?  Дика тварина занадто близько підходить до людських осель?