Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

5500

В останні роки бур’ян портулак городній зустрічається практично на кожному городі. Позбутися цього непрошеного гостя не просто, доводиться докладати чимало зусиль. Ця рослина дуже живуча, добре пристосовується і здатна пустити коріння навіть після прополювання.

Портулак городній, це дводольна однорічна трав’яниста рослина і важко навіть уявити, що за вегетаційний період вона дає до 3-4 насіннєвих поколінь, при урожайності однієї рослини до 1 млн насінин за сезон. При такій кількості насіння важливо не дати портулаку зацвісти, щоб насінини не потрапили в ґрунт. Обсипаному на землю насінню для проростання досить навіть потрапити між грудки, і це при тому, що його схожість зберігається до 30 років, вони починають проростати при температурі 25 °С після поливу або дощу. Навіть зламані стебла портулаку, при найменшій волозі відразу відпускають коріння. Якщо не прибрати з грядки пагони цієї рослини, то вони швидко утворюють у вузлах коріння і приживаються. Для цього достатньо дощу або поливу, а якщо їх не буде, то м’ясисті і соковиті пагони, маючи чималий запас поживних речовин, здатні дочекатися цілющої вологи. Якщо портулак буде хоч трохи присипаний вологим ґрунтом, то продовжить своє існування. Через це його і слід при вирубці повністю виносити з грядки. Не можна портулак згодовувати худобі, якщо рослина уже має насіння, воно не перетравлюється. Тож з гноєм знову повернеться на грядку.

Не варто полоти поспіль весь суцільний килим портулаку, інакше отримаєте безліч пагонів, які буде важко зібрати і видалити з ділянки. Краще сполювати рослину під корінь, причому на глибину не менше двох сантиметрів. Річ у тому, що коренева шийка у портулаку знаходиться під землею, якщо її не зрізати, то незабаром з’являться нові пагони.

Окрім регулярного виполювання та винесення його з грядки дещо допомагає і дотримання сівозміни.

Всі роботи зі знищення портулаку необхідно проводити до його цвітіння. Ще один нехитрий варіант, як позбавитися від портулаку городнього, полягає в глибокому перекопуванні ґрунту. Насіння може зійти тільки з поверхні ґрунту або глибини 15 см. Після ретельного прополювання ділянку перекопують і ґрунт культивують. Якщо насіння знаходиться на великій глибині, воно не має достатньо сил для проростання навіть при сприятливих умовах. Саме тому слід кожну весну та осінь гарненько перекопувати ділянку

В останні роки для знищення портулаку (та й ряду інших бур’янів) використовують осінній або весняний посів сидератів. Для знищення портулаку ефективний посів суміші гірчиці з ріпаком з подальшим закопуванням цих рослин. Застосування сидерації ділянки не тільки знищить бур’яни, але додатково оздоровить ґрунт та збагатить його органікою.

Якщо не вдається усунути бур’ян портулак природним способом, доведеться вдатися до хімічних обробок. Після збирання врожаю восени ділянку обробляють гербіцидами, які передбачені для боротьби з однорічними та багаторічними дводольними бур’янами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» для роздрібного продажу населенню.

При застосуванні гербіцидів варто пам’ятати, що найкраще гербіциди діють при температурі 18-20 °С тепла. Дія гербіцидів проявляється через 3-5 днів (рослини гинуть протягом 2-3 тижнів).

При проведенні обприскувань гербіцидами необхідно дотримуватись вимог безпеки та правил особистої гігієни при роботі з хімічними засобами захисту рослин: використовувати гумові рукавички, уникати потрапляння розчину на культурні рослини, а також на відкриті ділянки шкіри та слизову оболонку, не допускати дітей і тварин на оброблені ділянки впродовж кількох днів.

Садівникові доведеться запастися терпінням і ретельно виконувати всі вказівки, тільки так можна назавжди розпрощатися з портулаком городнім – злісним бур’яном.

сайт зроблено в adgrafics