Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

5475

Яблунева горностаєва міль – небезпечний шкідник яблуневих дерев. Її харчова спеціалізація – яблуня, однак іноді може харчуватись грушею чи іншими насінними породами. У випадку широкого поширення цього шкідника втрати урожаю сягають 70 % іноді навіть серед літа дерева можуть повністю залишитись без листя. Причому наслідки цього можуть даватися взнаки навіть наступного року – опадає зав’язь, не закладаються плодові бруньки, вони або не дають плодів взагалі, або мають поганий урожай наступного року.

Яблуневу горностаєву міль можна впізнати за наступними ознаками – метелики з розмахом крил 18-20 мм з шовковистим блиском. Передні крила сріблясто – білі з трьома повздовжніми рядами чорних цяток, задні – попелясто-сірі. Як у всіх представників сімейства горностаєвих молей, голова комахи покрита волоскоподібними лусочками, які на тімені спрямовані вперед і стирчать у вигляді чубчика на потиличній частині.

Надзвичайно плодовита комаха – на початку червня самка відкладає на 2-3 річних пагонах купками, по 20-60 шт., жовті овальної форми яйця. Через 3 тижні з яєць виходить молода гусінь – жовтувата з темно-бурою головою та залишається на зимівлю під вологонепроникним щитком. До зими вона харчується яйцевою шкарлупою і корою дерева, при настанні морозу впадає у діапаузу. Весною, коли розпустились бруньки вони починають їсти м’якоть молодого листя та роблять у них ходи-міни, при цьому вони переходять з одного листка на інший. Уражені листочки буріють, всихають та опадають. У період цвітіння яблуні гусінь, покинувши міни, живе групами, плете павутинні гнізда, листя скріплюють попарно, об’їдають листя, залишаючи тільки жилки. Знищивши таким чином одну гілку, переходять на наступну. В одній групі може бути до 1000 гусениць, іноді вони обкутують павутиною всю яблуню. Найбільш сприятлива для розвитку гусениць суха та спекотна погода. Період харчування гусениць триває 35-42 дні. Потім вони заляльковуються у павутинному гнізді. Кожна гусениця плете своє гніздо 

5476

Поява дорослих комах спостерігається через 37-42 дні після цвітіння яблуні, триває близько півтора місяця. Вдень метелики нерухомі, сидять на нижньому боці листової пластинки та в інших затінених місцях. Активний літ комах починається перед сутінками і триває дотемна. Літ розтягнутий і триває з кінця липня до кінця серпня.  

Заходи боротьби із яблуневою міллю. Весною слід вручну зібрати гілочки з гніздами шкідника та знищити їх. Дозволено застосування біопрепаратів на стадії виходу гусениці з-під щитків, після цвітіння. Також у період виходу гусені з-під щитків можна обприскати дерева одним з дозволених інсектицидів відповідно до Переліку пестицидів з дотриманням загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.00-98 ТА правил техніки безпеки.

сайт зроблено в adgrafics