Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

    Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області інформує, що показники інфекційної захворюваності є головними серед складових, що характеризують санітарно-епідемічне благополуччя населення. Так, у Хмельницькій області щорічно реєструється близько 10 тисяч випадків інфекційних захворювань (не враховуючи грипу, ГРВІ та паразитарних хвороб), 6 тисяч вогнищ (осередків) інфекційних захворювань, які відповідно до ст. 36, 37 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб” підлягають обов’язковому епідеміологічному обстеженню.


У 2016 році, та 2 місяці 2017 року в області серед людей не було зареєстровано випадків висипного, черевного тифу, поліомієліту, дифтерії, малярії, холери, сказу... Показники захворюваності по більшості нозологій знаходились на рівні та нижчі державних. Але, не дивлячись на це, на сьогодні, епідемічна ситуація в області оцінюється як нестійка: хоча рівень захворювання людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, протее, є сприятливі умови для поширення цих хвороб.
Проаналізувавши показники захворюваності на гострі кишкові інфекції (дизентерія, ентерити, коліти, гастроентерити, харчові токсикоінфекції) в області за 2016 рік, відмічаємо ріст захворюваності майже по всіх нозологіях. Їх рівень, у порівнянні з попереднім роком, збільшився на 13%, як за рахунок ентероколітів установленої етіології (на 8,4%), так і за рахунок гастроентероколітів викликаних невстановленими збудниками (на 31,3%). За результатами епідеміологічних розслідувань вогнищ інфекційних захворювань встановлено, що головними шляхами передачі гострих кишкових інфекцій є харчовий, та контактно- побутовий. Серед факторів передачі переважають молоко та молочні продукти власного господарства та придбані на ринках.
Подібна ситуація із захворюваністю на сальмонельоз. У 2016 році показник захворюваності на дану нозологію, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зріс на 20%. В області зареєстровано 472 випадки – 36,4 на 100 тис. населення. Зареєстровано 3 спалахи сальмонельозу у Старокостянтинівському, Полонському та Кам’янець-Подільському районах, під час яких постраждало 39 осіб, з яких 4 дітей.
У 2016 році в Хмельницькій області, як і в Україні в цілому, продовжується тенденція до збільшення кількості спалахів інфекційних хвороб. Так, в минулому році зареєстровано 7 групових випадків інфекційних захворювань (спалахів), в результаті яких постраждало 208 осіб, у тому числі 138 дітей. Тоді як, у 2015 році в області було зареєстровано 3 спалахи кишкових інфекцій (сальмонельоз) серед мешканців Городоцького, Кам’янець-Подільського та Старокостянтинівського районів, під час яких постраждало 33 особи, з яких 18 дітей.
У 2016 році спалахи реєструвались в Красилівському, Старокостянтинівському, Кам’янець-Подільському, Дунаєвецькому, Полонському районах (у побуті), та у м.Кам’янець-Подільський (2 спалахи) – пов’язані із дитячим дошкільним навчальним закладом та ресторанно-туристичним комплексом.
Найбільш масовим груповим захворюванням, зареєстрованим на території області за останні 10 років, був спалах дизентерії серед учасників фестивалю «Перлина Кам’янця», який проходив 19-21 листопада 2016р. у м.Кам’янець-Подільський, виникнення якого пов’язане з готельно-туристичним комплексом «Ксенія». В результаті спалаху постраждало 135 осіб, у т.ч. 109 дітей з м. Київ, Київської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Чернігівської, Черкаської та Харківської областей.
Важливість проведення перевірок і контролю за об’єктами водопостачання підтверджує факт спалаху інфекційної захворюваності в першій половині 2016 року в Ізмаїльському районі Одеської області, де за медичною допомогою звернулося 776 осіб, з них 449 дітей. Причиною стало вживання неякісної водопровідної води, тому хоча б комісійні обстеження водопроводів є вкрай необхідними. Враховуючи вищесказане, та те в якому стані знаходяться наші водопроводи (зношеність, часті пориви, тощо) є велика ймовірність виникнення спалахів більшості вищевказаних інфекційних захворювань, тому управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та за сприяння керівництва обласної державної адміністрації, було запропоновано Головам РДА створити комісії при райдержадміністраціях для проведення комісійних обстежень об’єктів водопостачання.
У 2016 році було обстежено 49 водогонів області при цьому на 45 із них (92%) виявлено ряд грубих порушень. Серед основних - відсутність персоналу з відповідною кваліфікацією для належного технічного обслуговування та нагляду за роботою споруд та водогонів (артсвердловини, водонапірні башти); відсутність необхідного обладнання, не забезпеченість технічним та матеріальним ресурсом для проведення планово-попереджувальних ремонтів, заміни зношених водопровідних труб, здійснення профілактичних дезінфекцій та промивок водомережі, проведення очистки та знезараження баків і резервуарів водонапірних веж. Не здійснюється виробничий контроль за якістю питної води.
Результатом цього є не відповідність води вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до якості води питної, призначеної для споживання людиною». Так, за даними моніторингових досліджень води питної, проведених у 2016 році ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» 23,5% води із джерел централізованого водопостачання не відповідає вимогам по санітарно-хімічним показникам, 15,5% - по бактеріологічним; 44% проб води з відхиленнями по санітарно-хімічним показникам з джерел децентралізованого водопостачання і 46,2% - по бактеріологічним. З водойм І категорії відхилення за санітарно-хімічними показниками складає 15,4%, за бактеріологічними - 6%.
Щорічно, в Україні реєструються випадки захворювань дітей на метгемоглобінемію, відомі також летальні випадки. Причинами даного захворювання є використання води з колодязів, що містить велику кількість нітратів для приготування дитячих сумішей. Забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком, тому, цим лабораторним дослідженням ми приділяємо суттєву увагу.
Відсоток відхилень води криничної по вмісту нітратів сягає 30-90%, в залежності від регіону області, а перевищення їх вмісту в воді - в 1 - 7 раз. Незадовільна якість питної води в криницях обумовлена несвоєчасним проведенням їх ремонту та очистки від намулу, недотримання нормативних відстаней від ймовірних місць забруднення, інтенсивне застосування засобів захисту рослин та отрутохімікатів тощо, які попадають в водоносний горизонт та погіршують її якість.
Враховуючи, що в умовах децентралізованого водопостачання ефективних методів видалення нітратів з води не існує, а очистка криниць від намулу призводить лише до деякого зниження їх вмісту, робота повинна бути направлена, насамперед, на встановлення конкретних джерел децентралізованого водопостачання, якість води із яких відповідає санітарним вимогам.
Одним з дуже важливих напрямків роботи управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби є здійснення контролю (нагляду) за діяльністю закладів, що займаються вихованням та навчанням дітей. Адже, саме від того, в яких умовах навчаються учні (організація навчально-виховного процесу, виконання гігієнічних вимог до розкладу уроків, організація медичного обслуговування, природне та штучне освітлення, повітряно-тепловий режим, вентиляція та опалення, організація харчування) - залежить здоров’я дітей – майбутнього нашої нації.
У 2016 році комісійно обстежено 1504 заклади, при цьому - в 735 (49%) виявлено порушення «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» (ДСанПіН 5.5.2.008-01) та «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» від 24.032016 №234.
Важливе завдання держави – організація оздоровчого процесу для дітей. У 2016 році в області функціонував 251 заклад оздоровлення та відпочинку для дітей, у тому числі 236 з денним перебуванням дітей (організовані при школах), 3 наметових містечка, 3 табори праці та 9 стаціонарних закладів (1 санаторного типу). Всього оздоровлювалось - 3187, відпочивали - 17057. Оздоровча кампанія 2016 році в Хмельницькій області пройшла без епідеміологічних ускладнень. Управлінням державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у 2016 році було розглянуто понад 20 звернень, щодо негативного впливу на стан здоров’я населення базових станцій мобільного стільникового зв’язку.
Спеціалістами також вивчались документація на видачу різних дозвільних документів (рішень, погоджень, санітарних паспортів), розглянуто 179 документів для подальшої видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел, розглянуто 6 документів для видачі санітарного паспорту на склади пестицидів, 4 документи для видачи паспортів на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, 54 паспорти на місця видалення відходів, 11 реєстрових карт об’єктів утворення відходів, 1 - на гранично допустимі скиди у водний об’єкт; проводились обстеження об’єктів для отримання ліцензіі на медичну практику…

сайт зроблено в adgrafics