Щорічно в вересні-жовтні місяцях спеціалісти управління фітосанітарної безпеки разом із агрономами агроформувань, фермерами проводять осінні обстеження сільськогосподарських угідь на встановлення зимуючого запасу шкідливих організмів, прогнозу їх поширення та визначення обсягів захисних міроприємств в наступному році. Вже є деякі обрахунки, щодо обстежень.
Дротяники і несправжні дротяники заселяють 59 % обстеженої площі в чисельності 1,0 екз.кв.м,що дещо більше по заселеності і менше по чисельності ніж в попередньому році. Осередки підвищенної чисельності виявлені в Волочиському, Ізяславському, Шепетівському, Летичівському районах Личинки травневих та червневих хрущів за матеріалами осінніх обстежень виявлені на 82 % обстежених площах в чисельності 1,4 екз.кв.м.,теж більше минулого року.
Підвищена чисельність шкідника виявлена в Волочиському, Деражнянському, Ізяславському, Кам’янець -Подільському, Летичівському, Полонському, Славутському, Староконстантинівському, Старосинявському, Шепетівському районах. Гусениці підгризаючих совок при обстеженні виявленні на площі 44 % за чисельності 0,9 екз.кв.м., що менше по заселеності та більше за чисельності ніж в попередньому році. В посівах озимини врожаю 2018 року шкідника виявили на 55% обстеженної площі за чисельністю 0,6 екз.кв.м., що більше по заселенності ніж в попередньому році. Найбільше шкідника виявлено Старосинявському та Теофіпольському, районах.
Личинки хлібної жужелиці були виявлені на 46 % обстежених площах за чисельності 0,9 екз.кв.м.,що більше минулого року. Осередки підвищеної чисельності виявлені в Волочиському, Деражнянському, Теофіпольському районах.
Грунтові шкідники були поширені в усіх районах області, шкідливість їх була помірною, це пов’язано із недостатнім та нестійким зволоженням грунту. В період вегетаціїї сільськогосподарських рослин шкідники пошкодили 3-12% рослин в приватному секторі 13-28 % рослин.
Враховуючи значний зимуючий запас в поточному році та умов доброї перезимівлі існує загроза шкідливості вищезгаданих шкідників в посівах зернових, просапних, технічних, овочевих культур. Тому необхідно провести обов’язково весняні контрольні обстеження, для своєчасного захисту сільськогосподарських рослин.
Всю необхідну інформацію, щодо проведення обстежень можуть надати спеціалісти управління фітосанітарної безпеки.