Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Щорічно в вересні-жовтні місяцях спеціалісти управління фітосанітарної безпеки  разом із агрономами агроформувань, фермерами проводять осінні обстеження сільськогосподарських угідь на встановлення зимуючого запасу шкідливих організмів, прогнозу їх поширення та визначення обсягів захисних міроприємств в наступному році. Вже є деякі обрахунки, щодо обстежень.

fit 1

Дротяники і несправжні дротяники заселяють 59 % обстеженої площі в чисельності 1,0 екз.кв.м,що дещо більше по заселеності і менше по чисельності ніж в попередньому році. Осередки підвищенної чисельності виявлені в Волочиському, Ізяславському, Шепетівському, Летичівському районах Личинки травневих та червневих хрущів за матеріалами осінніх обстежень виявлені  на 82 % обстежених  площах в чисельності 1,4 екз.кв.м.,теж більше минулого року.

fit 2

Підвищена чисельність шкідника виявлена в Волочиському, Деражнянському, Ізяславському, Кам’янець -Подільському, Летичівському, Полонському, Славутському, Староконстантинівському, Старосинявському, Шепетівському районах. Гусениці підгризаючих совок  при обстеженні виявленні на площі 44 % за чисельності 0,9 екз.кв.м., що менше по заселеності та більше за чисельності ніж в попередньому році. В посівах озимини врожаю 2018 року шкідника виявили на 55% обстеженної  площі за чисельністю 0,6 екз.кв.м., що більше по заселенності ніж  в попередньому році. Найбільше шкідника виявлено Старосинявському та Теофіпольському,  районах.

fit 3

Личинки хлібної жужелиці були виявлені на 46 % обстежених площах за чисельності 0,9 екз.кв.м.,що більше минулого року. Осередки підвищеної чисельності виявлені в Волочиському, Деражнянському, Теофіпольському районах.

Грунтові шкідники були поширені в усіх районах області, шкідливість їх була помірною, це пов’язано із недостатнім та нестійким зволоженням грунту. В період вегетаціїї сільськогосподарських рослин шкідники пошкодили 3-12% рослин в приватному секторі 13-28 % рослин.

Враховуючи значний зимуючий запас в поточному році та умов доброї перезимівлі існує загроза  шкідливості вищезгаданих шкідників в посівах зернових, просапних, технічних, овочевих культур. Тому необхідно провести обов’язково весняні контрольні обстеження, для  своєчасного захисту сільськогосподарських рослин.

Всю необхідну інформацію, щодо проведення обстежень  можуть надати спеціалісти  управління фітосанітарної безпеки.

сайт зроблено в adgrafics