Агрокліматичні умови( різке коливання температур) за звітний період, дещо негативно вплинули на розвиток, поширення шкідливих організмів на посівах озимих культур.
Рослини озимих колосових культур знаходяться у фазі сходів-3 листків, початок кущення. Стан посіву задовільний- добрий.
На посівах озимих зернових культур у допороговій чисельності шкодять злакові попелиці, хлібні блішки, злакові мухи, які пошкодили 1-10 % рослин за чисельності 0,5-3 екз.кв.м. На окремих посівах проявилась борошниста роса, кореневі гнилі 1-3 % рослин з розвитком хвороби 0,1%.
Проти вищезгаданих шкідників за надпорогової чисельності озимі зернові у фазі сходів-початок кущення захищають осередковими або суцільними обробки дозволеними інсектицидами. Проти хвороб, за необхідності( у фазі кущення) рослин оздоровлюють рекомендованими фунгіцидами.
В посівах озимого ріпаку, який знаходиться у фазах 4-6 листка-формування розетки, триває живлення капустяної попелиці, осередково гусениць озимої совки, пошкодивши 1-3 % рослин з чисельністю 0,5-1 екз.кв.м. Посіви культури знаходяться в доброму та задовільному стані.
Погодні умови осені сприяють життєздатності мишоподібних гризунів на 5-18 % обстежених площах озимого ріпаку, пшениці де нараховується від поодиноких нір до 1-3 жилих колонії на га. На 85-100% обстежених площ багаторічних трав, неорних земель, садів обліковується 1-5 жилих колоній га. гризунів. Господарства розпочали проводити захисні заходи проти мишоподібних гризунів.
Небезпека пошкодження посівів озимих культур, багаторічних трав, садів зберігаєтьсяосередково. Збереження посівів озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів у разі 3-5 жилих колоній на гектар, використовуючи родентициди згідно « Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».