Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

До фахівців управління фітосанітарної безпеки неодноразово звертаються громадяни з проханням дати пораду як боротися на городах із «медведкою» (вовчок звичайний, капустянка).

Дійсно за певних умов позбутися нашестя цих комах доволі непросто, адже вони живуть у грунті і рідко зявляються на поверхні. Маючи прозорі крильця, комаха перелітає вночі, добре плаває і може долати значні водні перешкоди. Природні місця поширення – вологі та багаті гумусом грунти, добре угноєні ділянки. Живе в норах – довгих (50-100см) горизонтальних ходах, розміщених під поверхнею грунту.

v1

Навесні самки на глибині 10-20см влаштовують земляну камеру, в яку відкладають яйця (до 400шт.). Масовий вихід личинок відбувається в червні-липні. Живлячись та прокладаючи ходи, шкідник перегризає коріння рослин, виїдає бульби та кореневища сільгоспкультур.

v2

Для боротьби з капустянкою на присадибних ділянках слід влаштовувати ловильні ями зі свіжим гноєм глибиною 60-80см, куди шкідники мігрують на перезимівлю. Взимку у морозні дні гній викидають з ям і тонким шаром розтрушують по городі. На морозі гине до 95% шкідників. На початку травня ділянкою треба розкласти принади зі свіжого гною, куди охоче залазять капустянки для яйцекладок, через 20-30 днів гній необхідно розкидати. Влітку для відлякування вовчків заселені ділянки можна поливати настоєм лушпиння цибулі (400г лушпиння та відходів цибулі залити 10л теплої води, настояти 4-5 діб). Частково ефективний також і настій курячого посліду: 2кг на відро води. Ретельно перемішати, розбавити 1:5 і полити сухий грунт. Восени в кожну нору можна залити 20-30г водного розчину гасу (100г на 10л).

v3

З метою руйнування гнізд та механічного знищення шкідників деякий ефект дає поглиблений обробіток грунту.

                                                                                                                       Сергій Пептюк,

 головний фахівець відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків

Управління фітосанітарної безпеки.

сайт зроблено в adgrafics