Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Вбережемо рослини від весняних заморозків.

vberegemo rosl vid zamorozkiv
Ймовірність весняних поворотних заморозків існує аж до середини червня. Короткочасні пониження температури небезпечні для щойно посаджених молодих, ще не встигли вкоренитися рослин. Найгірше, якщо заморозки припадають на цвітіння фруктових дерев і ягідних кущів . Якщо температура повітря протримається на критичній позначці протягом 4 годин

, то цього буде достатньо, щоб генеративні органи рослин отримали часткове або повне пошкодження.
Холодостійкі культури можуть без особливої шкоди витримувати досить низькі температури. Наприклад, сходи моркви, молоді капустяні рослини переносять короткочасне похолодання до -5 -6 градусів, сходи селери і пастернаку – до -3-5 градусів, а сходи салату і петрушки – до -8-9 градусів. Заморозки можуть нашкодити цвітінню плодових дерев і ягідних культур. Дерева персика, абрикоси, вишні, сливи і груші бояться температури від 2 до 4°С нижче нуля. Можуть не перенести морозів сходи баклажанів, томатів, огірків, кабачків, перцю.
Передбачити ймовірність нічного заморозка можна по таких явищ:
– під час заходу: ясне небо і +5+6 ° С на градуснику;
– при відсутності вітру і хмар до 21:00 температура повітря падає нижче +2 ° С;
– слабкий вітер, хмарне небо, підвищується атмосферний тиск і знижується температура до0°С;
– якщо піднімається стрілка барометра, але при цьому зменшується хмарність.
Щоб не допустити загибелі рослин і зниження врожаю, дуже важливо вміти захистити їх від весняних чи літніх заморозків. Існує кілька таких методів захисту.
- Перед прогнозованими заморозками, під час яких температура опускається до нуля градусів, рекомендується застосовувати метод дощування. Суть методу полягає в тому, що з допомогою дрібного розпилювача поливають дерева, кущі та рослини на грядках. Полив необхідно здійснювати у вечірній час до передбачуваних заморозків. При замерзанні води почне виділятися тепло, яке стане порятунком для рослин. Цей метод буде ефективним тільки в безвітряну погоду і при заморозках не нижче 4-5 °С.
- Для створення димової завіси на дачній ділянці розводять багаття. Дим, огортаючи рослини, рятує їх від замерзання. Використовувати можна будь-яке паливо. Головне, щоб воно не згоріло дуже швидко. Щоб багаття горів довгий час, необхідно частину матеріалу змочити водою. Крім того, при розпалюванні багаття рекомендується враховувати напрям вітру. Необхідно максимально покрити димом весь дачну ділянку. Незважаючи на дешевизну, цей метод має недоліки. По-перше, він не екологічний. По-друге, не можна використовувати його при сильних поривах вітру.
- Допоможуть в боротьбі з заморозками елементарні укриття рослин з допомогою підручних матеріалів. З цією метою виготовляють каркас з дерева, труб, арматури. Потім за допомогою поліетиленової плівки необхідно змайструвати звичайний невеликий парник. Виготовлення такого укриття займе деякий час, але користь від нього буде велика.
- Допоможе в боротьбі з весняними заморозками звичайна земля. Для цього варто провести вторинне підгортання. Проробляти цю процедуру можна до тих пір, поки загроза заморозків або самі заморозки не пройдуть.
Нехай на шляху до високих врожаїв у Вас буде лише хороша погода!

Головний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки
головного управління Держпродспоживслужби
у Хмельницькій області

Звезда О.І

сайт зроблено в adgrafics