Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

ROSSADAЯк тільки блиснуло весняне сонечко, руки дачників та тепличників потяглись до розсади. Зайве казати, що від якості розсади напряму залежатиме якість майбутнього врожаю.

       Розвиток розсади багато в чому залежить від стану ґрунту , тому грунт для розсади потрібно готувати правельно. Для цього беремо землю з городу, додаємо перегній і пісок (у співвідношенні 1:1:1). 

    Перед посівом насіння обов’язково обробляємо, за винятком вже обробленого кольорового насіння. Є багато способів обробки. Можна зубок часнику потовкти і залити півлітра води, дати настоятися 10 хвилин і залити насіння на 20 хвилин, потім промити і просушити. Також беруть одну столову ложку перекису водню на 50 мл води, замочують насіння на 20 хвилин, потім промивають.

      Для стимулювання росту добре використовувати  попіл – це чудовий стимулятор: беремо 200 г попелу на 10 л води, настоюємо дві доби, насіння замочуємо на чотири – шість годин.

     Наступний етап підготовки насіння – загартовування. Набрякле насіння можна загартовувати, помістивши його на дві – три доби в холодильник. Або день у теплі – ніч у холодильнику. Насіння після будь-якої обробки просушуємо і відразу висіваємо. Не треба його тримати в мокрих ганчірках і т.п., інакше втрачається енергія проростання. Насіння повинно бути набрякле, але не проросле.

      Поливають розсаду рівномірно, щоб не перелити, але й не пересушити. Поливати потрібно теплою водою (20 – 25°С). Якщо використовуєте водопровідну воду, її треба відстоювати три – п’ять годин. Полив необхідний як тільки підсохне верхній шар ґрунту. Якщо поливати холодною водою при підвищеній вологості ґрунту та повітря, рослини уражують грибкові хвороби. Дуже добре використовувати для поливу настій шкаралупи курячих яєць (10 – 15 штук на три літри води).
     Якщо на вашу розсаду напали попелиці, обробіть її настоєм тютюну – Сигарети «Прима», тютюн, тютюновий пил заливають водою з розрахунку 2:5 та настоюють добу . Для кращого прилипання можна додати господарського мила. Його нарізають чи натирають на крупній тертці, а потім розчиняють у невеликій кількості гарячої води.

    Дуже небезпечною для сходів є хвороба, що одержала назву «чорна ніжка».  Найдієвішим, але при цьому самим важким способом порятунку  від «чорної ніжки» є пересадка ще не уражених хворобою сіянців в новий грунт. Якщо пересаджувати рослини немає можливості або бажання, , можна обприскати рослини і грунт розчином "Превікуром" (2 мл. На 1 літр води) або "фундазола" (1-2 грами на літр води). Хто проти будь-якої хімії, може провести обприскування біологічними препаратами, типу  «Планриз»,  «Фітолавін».Хто взагалі не визнає промислових засобів захисту, може обприскувати рослини і грунт розчином горілки в співвідношенні 1:10.

      При роботі з пестецидами завжди потрібно використовувати  засоби індивідуального захисту і дотримуватись техніки безпеки.

 

Головний спеціаліст  відділу прогнозування,

 фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків                                                      Звезда О.І

управління фітосанітарної безпеки

сайт зроблено в adgrafics