Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

     Оскільки, ріпак навесні розвивається швидше за озимі зернові, то перше підживлення азотними добривами (N60-100) проводять якнайшвидше, найкраще по мерзлоталому ґрунту. Найкращим добривом для першого підживлення є аміачна селітра або аміачна селітра з бором. Для одержання високого врожаю норма внесення азоту повинна наближатися до N100.

Якщо восени фосфорні та калійні добрива не вносились або їх внесено недостатньо, нестачу цих елементів можна поповнити за рахунок використання нітроамофоски у строки першого підживлення азотом. Фосфор і калій у нітроамофосці (чи азофосці) перебувають у водорозчинній, більш доступній для рослин формі. Норма внесення нітроамофоски - 2-5 ц/га. Вдруге азот найкраще внести через три тижні після першого, прив'язавши його до фази початку росту стебла, найпізніше - під час розпускання перших бутонів. Рекомендується у роки з сухими веснами вносити повну норму азотних добрив одноразово по мерзлоталому ґрунту. Можливе листкове внесення азоту на ранніх фазах. Використовують карбамід 12%-ї концентрації, тобто 12 кг карбаміду на 100 л води. Всього краще внести 300 л/га або не більше N15. Проводять два-три обприскування: на початку вегетації за висоти рослин 10-15 см, у фазі бутонізації.Не рекомендується виконувати листкове підживлення у фазі цвітіння. Ріпак дуже вимогливий до сірки та магнію, тому одночасно з карбамідом доцільно вносити сірчанокислий магній (5 кг на 100 л води) та мікроелементи, передусім бор. У технології вирощування ріпаку, захист від шкодочинних факторів (бур'яни, шкідники, хвороби) має виняткове значення.
     Всі роботи повинні виконуватися комплексно і в повному обсязі. Нехтування одним із обробітків пестицидами може призвести до різкого зменшення урожайності. Лише провівши боротьбу з бур'янами на ріпаку в осінній період (Бутізан 400, Бутізан Стар тощо) можна досягти високої урожайності. Страхові гербіциди для весняного внесення не забезпечують добрих результатів.

dfgdf 768x1012qwew 768x1029

     Під час вегетації ріпак уражається хворобами. Особливо відчутні втрати врожаю від хвороб при вирощуванні культури за інтенсивною технологією із метою одержання 30-40 ц/га насіння. Найбільш небезпечними хворобами є склеротиніоз та фомоз, хоча значні втрати врожаю може спричинити будь-яка хвороба. Для захисту від ураження хворобами застосовують фунгіциди. Традиційно в Україні вперше вносять фунгіциди на озимий ріпак восени (Карамба). Дуже важливо, що осіннє внесення, крім захисту від хвороб, сповільнює ріст, захищаючи від надмірного переростання у вересні та жовтні, сприяє глибшому проникненню кореневої системи в грунт та збільшенню її маси, формуванню компактних рослин із плоскою розеткою листків, запобігає видовженню кореневої шийки і високому підняттю точки росту над поверхнею грунту. Всі ці чинники значно знижують ризик вимерзання ріпаку. Фунгіцид Карамба (д.р. метконазол, 60 г/л) можна застосовувати у різні строки: восени і навесні. Весною обприскування за висоти ріпаку 20-25 см захищає від хвороб, сприяє збільшенню кореневої системи та рівномірному цвітінню, забезпечує формування міцнішого та коротшого стебла та кращий розвиток бокових пагонів, формуються вирівняні за величиною стручки.У середині фази цвітіння на ріпаку використовують високоефективний фунгіцид Піктор (д.р. боскалід, 200 г/л + дімоксистробін, 200 г/л).
При боротьбі зі збудником склеротиніозу (Scierotinia scierotiorum (lib) de Bary) Піктор застосовується від початку до кінця цвітіння. Проти збудників альтернаріозу (Alternaria brassicae (Berk) Sacc\Alternaria spp/) Пікторвикористовують при відкритті 50-60% квіток. За наявності обох збудників у посівах ріпаку обробку проводять, орієнтуючись на більш небезпечну хворобу, тобто склеротиніоз. Так, внаслідок обприскування посівів ріпаку восени фунгіцидом Карамба врожайність зростає на 5,2 ц/га. За дворазового застосування Карамби восени і навесні урожайність підвищилась на 8,5 ц/га. Найвищий приріст урожайності (15,0 ц/га) гарантується за триразового обприскування ріпаку фунгіцидами. Використання у фазі цвітіння фунгіциду Піктор підвищує продуктивність рослин на 6,0 ц/га.

dfgdfg 768x618

   Як¬що рос¬ли¬ни по¬шко¬д¬жені з осені, то на¬весні во¬ни відста¬ють у рості й зни¬жу-ють про¬дук¬тивність. Тому використовуючи правильно підібрані препарати ми отримуємо здорові та непошкоджені рослини, які мають кращі шанси на перезимівлю. Осінній захист є запорукою високого вро¬жаю озимого ріпаку.

Головний спеціаліст
відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Швець О.В.

сайт зроблено в adgrafics