Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Сьогодні сільгосппідприємствами Хмельницької області практично завершено збирання зернових культур. Настав час подбати про закладання підвалин нового урожаю, який в значній мірі буде залежати від того яким насінням будуть засіяні наші поля.

Наразі господарства області проводять посів озимого ріпаку та незабаром мають розпочати посів озимих зернових культур. Фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області  застерігають,  що для посіву необхідно використовувати насіння сортів та гібридів вітчизняної і зарубіжної селекції, яке пройшло державне сортовипробування і було перевірене на посівні якості, про що свідчать відповідні документи встановленої форми, зокрема «Сертифікату, що засвідчує посівні якості насіння». Під час купівлі насіння  споживач повинен вимагати у продавців документи  на закуплене ним насіння. При реалізації насіння повинно супроводжуватись документами згідно ДСТУ 4138-2002. Ці документи видає споживачеві виробник чи реалізатор насіння.

До них відносять:

  • « Атестат на насіння» - на оригінальне (добазове) та елітне – (базове) насіння;
  • « Свідоцтво на насіння» - на насіння репродукцій (сертифіковане);
  • « Свідоцтво на гібридне насіння» - на насіння першого покоління гібридів. Дані супровідні документи виписуються на основі Сертифікату, що засвідчує посівні якості насіння та Сертифікату, що засвідчує сортові якості насіння.

Насіння яке підлягає реалізації повинно бути затароване і промарковане етикетками встановленого зразка.

Також повідомляємо, що набула чинностіПостанова Кабінету Міністрів України від 18.08.2017р № 615 «Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу». Текст постанови знаходиться за електронною  адресою http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250213259 .

Крім того, хочемо звернути увагу господарств, які мають залишки насіння минулих років і планують використати таке насіння для посіву під урожай 2018 року. Перед проведенням висіву необхідно провести його повторну перевірку посівних якостей, адже термін дії Сертифікату – чотири місяця, а отже документи не чинні. На даний час послуги по сертифікації насіння надають територіальні підрозділи ДП «Державний  центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

Постійне оновлення сортового і репродукційного складу – важливий фактор збільшення врожаю та поліпшення його якості. При підборі сортів для вирощування необхідно слід обов’язково звернути увагу на його районування, напрямок використання, та такі критерії як потенційна врожайність, якісні показники зерна, стійкість до хвороб та шкідників, стійкість до стресових факторів. Керівникам господарств, що мають значні обсяги насіння масових генерацій рекомендуємо звернути увагу на своєчасне проведення сортооновлення та сортозаміни.

На сьогодні до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва включено 24 підприємства, що проводять свою виробничу діяльність на Хмельниччині. Вони пропонують великий вибір сортів різних культур. Ознайомитися з ним можна за електронною адресою http://dpcenter.org.ua/reyestri/. Станом на 28.08.2017 аудиторами із сертифікації визначено сортові якості насіння з площ на реалізацію озимої пшениці - 2,9 тис. га, озимого ячменю -0,41 тис. га, озимого жита - 0,54 тис. га, озимого ріпаку - 0,02 тис. га, ярої пшениці - 0,5 тис. га, ярого ячменю - 1,4 тис. га, гороху - 0,32 тис. га.

сайт зроблено в adgrafics