Погодні умови сприяють виходу з місць зимівлі небезпечних для посівів озимого ріпаку жуків насіннєвого та стеблового капустяного прихованохоботників. Тому по мірі заселення посівів шкідниками і досягнення порогу шкодочинності для прихованохоботників 1-2 жуки на 40 рослин – необхідно провести обробки одним із рекомендованих препаратів – фаскорд КЕ 0,1-0,015 л/га, протеус 110 ОД МД 0,5-0,75 л/га та інші.
З настанням сприятливих умов для розвитку хвороб пероноспорозу, фомозу, альтернаріозу посіви слід оздоровити наступними фунгіцидами – альтерно, КЕ 0,5-1 л/га; фитал, РК 2-3 л/га,; террасил 250 к.е.-1 л/га; ретандин, в.г. 0,4-0,5 кг/га та іншими, відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».
Застосовуючи засоби захисту рослин слід пам’ятати, що захисні заходи потрібно проводити у відповідності з визначеними економічними порогами шкодочинності в тиху, безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.
При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.