Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

 UGL3

but vs

but up

but zs

ZG

 

УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період спеціалістами відділу проводилась поточна робота над 5 плановими та 2 позаплановими перевірками, відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

За результатами проведених перевірок з ринкового нагляду, суб'єктам господарювання видано 6 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом: приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами 2 рішення, усунення формальної невідповідності 2 рішення та тимчасової заборони надання продукції на ринку 2 рішення

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом обмеження надання продукції на ринку, скасовано 2 рішення.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 13 звернень громадян, з них: 4 письмових і 9 усних. Крім того, в телефонному режимі 23 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. 

Проведено 6 перевірок, з них: 3 планових перевірки відповідно до плану роботи відділу на 2021р. і 3 позапланових перевірки відповідно до погоджень Держпродспоживслужби України про що складено і опрацьовано відповідні документи.

Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.

УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ

Спеціалістами управління фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг та обстеження на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 17,8 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в весняний період 2021 року в агроформуваннях області. Проведено захист сільськогосподарських рослин від шкідливих організмів на площі 108,2 тис.га. Закуплено ЗЗР- 84,3 тонн, з них: інсектицидів – 4,1 тона, фунгіцидів-14,4 тонн, гербіцидів - 63,4 тони, протруйників – 1,9 тони, інших – 0,52 тони. 
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • фітосанітарних сертифікатів –150;
 • карантинних сертифікатів - 115;

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

 • транспортних засобів –271 одиниць;
 • насіння зернових, зернобобових, технічних – 302 тонн;
 • насіннєвої та товарної картоплі – 23 тони;
 • зерна, зернопродуктів - 232 тони;
 • технічних, олійних та інших матеріалів- 430 тонн;
 • свіжих овочів та фруктів – 331 тона;
 • зрізи квітів -370 тис.шт.;
 • лісоматеріалів  - 2776,2 м3;
 • пиломатеріали – 425,0 м3;
 • продукти харчування- 113 тони;
 • пакувальної тари з деревини – 1551 одиниць;
 • інші об’єкти регулювання – 49.

Державним фітосанітарним інспектором проведено 12 планових заходів державного нагляду ( контролю), щодо додержання законодавства у сфері захисту рослин. 

Спеціалісти управління взяли участь в ZOOM – нараді з питань проведення комплексу весняно-польових робіт та обговорення проблемних питань у галузі АПК області, проведеній Департаментом розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької ОДА.

Дистанційно з 11 суб’єктами господарювання проведено роз’яснювальну роботу спрямовану на попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин та ГМО у відкритих системах.

Спеціалістами надавалась консультативна допомога щодо порядку ведення насінництва, рекомендації зберігання та сертифікації насіння, проведення сортозаміни та сортооновлення, придбання насіння ярих культур для посіву під урожай 2021 року.

УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ І ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

За звітний період спеціалістами управління було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 43 потужності. Всього зареєстровано на території області 17550 потужностей. 

Надано погодження на здійснення експорту однієї партій яєць курячих в асортименті за межі держави.

Також проведено 20 позапланових заходів, з них: 

 • 10 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та окремих показників їх якості;
 • 10 заходів у сфері ветеринарної медицини;

Згідно звернень суб’єктів господарювання було видано за результатами позапланових заходів 2 експлуатаційних дозволи.

Опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області, а також надане роз’яснення щодо порядку імпорту тварин на митну територію України.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань як сказ, сибірка та туберкульоз. Всього протягом року щеплено проти:

- КЧС – 112385 голів,

- сказу – 41580 голів, 

- сибірки – 14250 голів, 

- досліджено на туберкульоз – 60629 голів.

З початку року в результаті роботи з профілактики АЧС проведено 31024 бесіди, роздано 6288 інформаційних матеріалів, розклеєно 3200 листівок, надруковано 8 статей в пресі, проведено 1 виступ на радіо.

За результатми роботи з профілактики ВПГП проведено: 23 засідання ДНПК при РДА; 15 теоретичних і 5 практичних навчань з питань профілактики і ліквідації високопатогенного грипу птиці. Проведено 53342 бесіди з населенням, 43 зустрічі з територіальними громадами, роздано 13840 інформаційних матеріалів. Опубліковано 12 матеріалів в засобах масової інформації. Сформовано 92 групи спеціалістів по контролю за клінічним станом птиці, обстежено 1073 населених пункти, 55670 дворогосподарств. Хворих і загиблих птиць не виявлено. Проведено 4112 лабораторних моніторінгових дослідження біологічного матеріалу. Позитивних результатів не отримано. В наявних 21 птахогосподарських потужностях утримується 4358 тис. гол. птиці, проведено 34 перевірки. 

Ветеринарними фахівцями у складі 21 мобільної поліцейсько-ветеринарної групи з початку року перевірено 1816 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 130 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Працівниками державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках в районах та містах області проведено 133 107 ветеринарно-санітарних експертиз харчових продуктів, а саме: яловичини – 2 420, свинини – 14 226, молока і молочних продуктів – 35 101, риби і рибопродуктів – 9 540, овочів і фруктів – 26 604, готових харчових продуктів промислового виготовлення – 27 537 та ін. За результатами здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на агропродовольчих ринках не допущено до реалізації: яловичини – 0,027 т, свинини – 1,903 т, молока і молочних продуктів – 0,685 т, овочів і фруктів – 2,78 т.

На забійних підприємствах області уповноваженими (офіційними) лікарями проведено понад 3,8 млн. експертиз. Так, проведено ветеринарно-санітарну експертизу 1 047 голів великої рогатої худоби, 13 340 голів свиней, 137 голів овець та кіз, 3,8 млн. голів птиці. При цьому не допущено до реалізації 2,9 тонн небезпечного м’яса та субпродуктів, які направлено на утилізацію.

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та Хмельницького міського управлінь проводилась робота з розгляду документів та  підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення-«Санітарних паспортів на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)», розгляд інструкцій на роботу з джерелами іонізуючого випромінювання, узгодженню списків працюючих на підконтрольних об’єктах для проходження періодичних медичних оглядів,  згідно наказу МОЗ України від 23.07.2002р №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», проводиться експертиза та погодження перспективного меню харчування на весняний період в закладах освіти, режиму навчання і виховання, навчально-трудового навантаження, розгляд генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд звернень громадян.

Проведено:

- семінарське заняття з персоналом ДНЗ «Сонечко» с. Біла на тему; «Організація протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку із поширенням короно вірусної хвороби (COVID-19). Основні питання санітарного регламенту для ЗЗСО». 

- 9 планових, 6 позапланових та 102 комісійних обстежень (виявлено 45 порушень вимог санітарного законодавства);

- обстеження 5 об’єктів комунального водопостачання і 77 колодязів громадського користування (на 31 об’єкті виявлені порушення вимог санітарного законодавства). Власникам, балансоутримувачам об’єктів централізованого водопостачання та колодязів  громадського користування видано 3 приписи із пропозиціями з усунення виявлених порушень. Виконання приписів взято на контроль;

- обстеження 1 дитячого навчального закладу та 12 загальноосвітніх навчальних закладів (на 5 виявлені порушення вимог санітарного законодавства).

Проводились моніторингові обстеження в складі комісії спільно з правоохоронними органами, представником РДА з дотримання протиепідемічних заходів із недопущення та запобіганню коронавірусної інфекції на підприємствах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, об’єктах громадського харчування, перукарнях, салонах краси та інших об’єктах. Обстежено 1830 об’єктів. Узагальнені матеріали, з висвітленням виявлених порушень, направлені в поліцію та органи місцевого самоврядування. 

Під час обстежень проводиться роз'яснювальна робота щодо виконання постанови КМУ № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9 грудня 2020 року та інших нормативно-правових документів.

сайт зроблено в adgrafics