Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період, відповідно до секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІІ квартал 2018 року, спеціалістами відділу проведено 2 планові виїзні перевірки характеристик мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини та характеристик електронних та електричних іграшок; іграшок, призначених для гри на воді;

іграшок для дітей віком до 36 місяців; іграшок для дітей з масою тіла не більше 50 кг (самокати, велосипеди); розвивальних іграшок; іграшок для стимулювання активності, відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".

Проводиться поточна робота з позапланових заходів за ланцюгом постачання, відповідно доручень Департаменту захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби України.

За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 6 Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 2 Рішення щодо усунення формальної невідповідності, 2 Рішення щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та 2 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 3 Рішення.

На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області висвітлено статтю на тему: "Як вибрати сонячні батареї для дому?"

При проведенні планових заходів застосовувалась відеофіксація.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 7 звернень громадян, з них: 2  – письмових і 5 – усних. Окрім того, 23 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Із 7 розглянутих звернень громадян, 5 звернень за результатами розгляду вирішено (задоволені) на користь споживача, повернуто кошти на загальну суму – 11,0 тис. грн.

Проведено 5 перевірок, з них: 3 - позапланові та 2 планові, про що складено відповідні документи.

Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фіто санітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану  сільськогосподарських культур на площі 8262 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин на осінній період 2018 року в господарствах області. Проведено захист посівів від шкідливих організмів на площі  4,5 тис.га. Закуплено засобів захисту рослин–10,9 тонн.

Видано документів дозвільного характеру:

 • фітосанітарних сертифікатів –176екз.

 • карантинних сертифікатів–39екз.

Проведено інспектування та огляд:

 • транспортних засобів –326 одиниць;

 • садивного матеріалу–18 тис. шт;

 • продуктів харчування -1780 тонн;

 • технічних, олійних та інших матеріалів –332тонн;

 • лісоматеріалів  - 1649,8 м3;

 • пиломатеріалів  - 820,16м3;

 • пакувальної тари  з деревини –4509одиниць;

 • свіжих овочів, фруктів - 88тонн;

 • виробів з деревини–40,3 тонн;

 • інших об’єктів регулювання -431 тонн.

Проведено 3 планових захода державного контролю, виявлено 3 порушення законодавства у сфері захисту рослин, складено 3 приписи щодо усунення порушень. Проведено відеофіксацію у 2 перевірках, та 1 відмова на камеру під час перевірки.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проведено інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва і незаконності введення в обіг насіння та садивного матеріалу без супроводу сертифікатів з розповсюдженням «Методичних рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур» з 5 суб’єктами господарювання.

Проводилась підготовка переліку суб’єктів господарювання‚ які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва в 2019 році.

Надавалась консультативна допомога суб’єктам господарювання області щодо проведення сортозаміни та сортооновлення‚ придбання насіння сільськогосподарських культур‚ застосування норм і положень чинного законодавства  України.

Відділ безпечності харчових продуктів

Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ – 200 та свиней - 1160, інших видів тварин – 500, 2940 зразків молочних продуктів, 3306 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2795. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 195 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 200 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 130 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 3 осіб.

За звітний період проведено 12 заходи державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів, з них:

-3 планових та 9 позапланових перевірки.

В рамках державного контролю проводились відбори харчових продуктів, які досліджувалися на показники безпеки Проводився відбір та доставка зразків рослин в рамках плану державного моніторингу.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

 • 568 гол ВРХ;

 • 537 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.  

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, туберкульоз. Всього за тиждень  щеплено проти:

- сказу – 21011 голів,

- сибірки - 24575 голів,

- класичної чуми свиней – 9308 голів,

- досліджено на туберкульоз – 9405 голів.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 5136 бесід, роздано 2875 інформаційних матеріалів, розклеєно 194 листівки, в пресі надруковано 4 статті.

Закінчено проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження вакцини літаком над територією області, підводяться підсумки та аналіз проведених заходів.

За рахунок коштів державного бюджету отримано вакцину проти хвороби Ньюкасла, лейкозний антиген, туберкулін, проведено їх розподіл між установами державної ветеринарної медицини області.

Перевірено організацію протиепізоотичних заходів установами державної ветеринарної медицини Білогірського району.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних ветеринарно-поліцейських груп з початку року перевірено 2282 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 481 особу притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 24 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, погодження списків працівників ЗОШ, які підлягають періодичному медичному огляду, розгляд двотижневих перспективних меню дитячих дошкільних та навчальних закладів. Надано рекомендації щодо врахування оптимального співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильне чергування протягом дня і тижня предметів природничо-математичного  і гуманітарного циклів з уроками музики, образотворчого мистецтва, основ здоров'я і фізичної культури. Розповсюджувались пам’ятки «Смертельне отруєння можна попередити», «Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь».

Проведено:

 • 4 планових та 77 комісійних обстежень об’єктів. З них: 1 об’єкти централізованого водопостачання, 7 дитячих навчальних закладів, 6 загальноосвітніх навчальних заклади, 3 об’єкти торгівлі, 2 - ресторанного господарства, 54 криниць громадського користування. У 76,5% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам і відповідальним особам надані пропозиції по усуненню виявлених недоліків

 • Державний санітарно-епідеміологічний контроль 78 вантажів на митницях призначення, 77 через «Єдине вікно»;

 • 3 семінарських заняття на тему «Організація харчування в загально-освітніх навчальних закладах» та «Організація харчування в дошкільних навчальних закладах».

Взято участь звиступом на засіданні громадської ради при Славутській РДА: «Про стан підготовки закладів освіти району до нового 2018-2019 навчального року»;

сайт зроблено в adgrafics