Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

          За звітний період (з 21.09.2018р. по 27.09.2018р.), відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІІ квартал 2018 року, спеціалістами відділу проведено 2 планові виїзні перевірки характеристик електричного та електронного обладнанн: - кухонної техніки (для збереження продуктів, для механічної та термічної обробки,

для приготування кави, чаю, напоїв тощо); техніки для використання в побуті (пральні машини, холодильні прилади, праски, телевізори тощо), відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".

          Проводиться поточна робота по позапланових заходах по ланцюгу постачання, відповідно доручень Департаменту захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби України.

          За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 4 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 2 Рішення щодо усунення формальної невідповідностіт та 2 Рішення щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

          За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 1 Рішення.

За розповсюдження продукції, що не відповідає вимогам Технічного регламента до 2 суб'єктів господарювання застосовані штрафні санкції в сумі 3,825 тис.грн., відповідно Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".

Проводиться планування заходів державного нагляду (контролю) у сфері метрологічного нагляду на 2019 рік.

Відповідно наказу Держпродспоживслужби України від 21.08.2017 №731 "Про затвердження Методики щодо порядку планування та звітування про результати державного ринкового нагляду" проводиться підготовка звітів з діяльності ринкового нагляду за ІІІ квартал та 9 місяців 2018 року.  

          При проведенні планових заходів застосовувалась відеофіксація.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 5 звернень громадян, з них: 2 – письмових і 3 – усних. Окрім того, 27 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Із 5 розглянутих звернень громадян, 1 звернення за результатами розгляду вирішено (задоволені) на користь споживача, повернуто кошти на загальну суму – 3,471 тис. грн.

Проведено 5 перевірок, про що складено відповідні документи.

Під час проведення перевірок застосовувалась відеофіксація.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 5578,3 га.

Виявлено небезпечний карантинний організм: американський білий метелик – запроваджено карантинний режим у 17 населених пунктах Теофіпольського району на площі 3750,4 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

-про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин на осінній період 2018 року в господарствах області.

-Проведений захист посівів від шкідливих організмів на площі 42,9 тис. га.

-Закуплено засобів захисту рослин – 38,4 тонн.

-щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

-щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур

-орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Видано документів дозвільного характеру:

-фітосанітарних сертифікатів – 102 екз.

-карантинних сертифікатів – 61 екз.

Проведено інспектування та огляд:

-транспортних засобів – 343 одиниць;

-садивного матеріалу – 10 тис. шт;

-насіння зернових, бобових, технічних та олійних культур – 4 тонн;

-зерна, зернопродуктів – 599 тонн;

-продуктів харчування - 92 тонн;

-технічних, олійних та інших матеріалів – 1447 тонн;

-лісоматеріалів - 4073 м3;

-пиломатеріалів - 365 м3;

-пакувальної тари з деревини – 2048 одиниць;

-свіжих овочів, фруктів - 216 тонн;

-виробів з деревини – 28 тонн;

-інших об’єктів регулювання - 205 тонн.

Опубліковано  1 публікацію на сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проведено спільні навчання з фахівцями відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ "Хмельницька обласна фітосанітарна лабораторія" з питань здійснення планових (позапланових) заходів нагляду (контролю)‚ знищення насіння, що не може бути використане на посів та інші цілі‚ порядку арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння і садивного матеріалу та відбору контрольних проб насіння під час здійснення заходів нагляду (контролю).

З 6 суб’єктами господарювання проведено інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва і незаконності введення в обіг насіння та садивного матеріалу без супроводу сертифікатів з розповсюдженням «Методичних рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур».

До Держпродспоживслужби України підготовлено та подано звіти: про обсяги реалізації насіння господарствами, занесеними до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік, що здійснюють свою виробничу діяльність на території області; про здійснення заходів державного нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва в 3 кварталі.

Надавалась консультативна допомога суб’єктам господарювання області щодо проведення сортозаміни та сортооновлення‚ придбання насіння сільськогосподарських культур‚ застосування норм і положень чинного законодавства України.

Також виконувались інші доручення керівництва.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 44121 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 38 одиниць техніки.

Знято з обліку 25 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу були опрацьовані та внесені до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 53 потужностей. Всього зареєстровано на території області 11468 потужність.

Надано погодження на експорт 3-ох партій яєць курячих та двох партій молочної продукції, а також 2 дозволи на переміщення некомерційних тварини за межі Держави.

Відділ безпечності харчових продуктів

         Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ – 195 та свиней - 1156, інших видів тварин – 502, 2992 зразків молочних продуктів, 3346 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2965. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 175 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 156 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 120 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 3 осіб.

За звітний період проведено 31 заходи державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів, з них:

-6 планових та 25 позапланових перевірки.

В рамках державного контролю проводились відбори харчових продуктів, які досліджувалися на показники безпеки Проводився відбір та доставка зразків рослин в рамках плану державного моніторингу.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

-         529 гол ВРХ;

-         659 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:

- сказу – 7682 голови,

- сибірки - 8240 голів,

- класичної чуми свиней – 9308 голів,

- досліджено на туберкульоз – 5190 голів.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 2836 бесід, роздано 986 інформаційних матеріалів, розклеєно 367 листівок, проведено 1 схід села.

Продовжується проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження вакцини літаком над територією області.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 2208 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 431 особу притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 24 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря,  погодження списків працівників ЗОШ, які підлягають періодичному медичному огляду, розгляд двотижневих перспективних меню дитячих дошкільних та навчальних закладів.Надано рекомендації щодо врахування оптимального співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильне чергування протягом дня і тижня предметів природничо-математичного і гуманітарного циклів з уроками музики, образотворчого мистецтва, основ здоров'я і фізичної культури. Розповсюджувались пам’ятки «Смертельне отруєння можна попередити», «Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь».

Проведено:

-  8 планових та 62 комісійних обстеження об’єктів. З них: 1 об’єкт централізованого водопостачання, 14 дитячих навчальних закладів, 2 загальноосвітніх навчальних заклади, 4 об’єкти торгівлі, 1 - ресторанного господарства, 40 криниць громадського користування. У 59,6% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам і відповідальним особам надані пропозиції з усунення виявлених недоліків.      

-  Державний санітарно-епідеміологічний контроль 81 вантажу   на   митницях призначення,   всі через «Єдине вікно»;

-    3 семінарських заняття на тему «Організація харчування в загально-освітніх навчальних закладах».

         Взято участь:

-     в розгляді звернень громадян, обстеженні об’єктів для отримання ліцензій на медичну діяльність.  

        

-         у нараді Кам’янець-Подільської РДА з керівниками навчально-виховних закладів щодо організації повноцінного та якісного харчування.

сайт зроблено в adgrafics