Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

          За звітний період, відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІІ квартал 2018 року, спеціалістами відділу проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини,

відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції". Під час проведення планового заходу відібрано зразок мийного засобу для проведення експертизи (випробування) на відповідність вимогам Технічного регламенту.

          Проводиться поточна робота над позаплановими заходами за ланцюгами постачання, відповідно доручень Департаменту захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби України.

          За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 2 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 1 Рішення щодо усунення формальної невідповідності та 1 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

          За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 1 Рішення.

Відповідно вимог Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та Постанови КМУ від 26.12.2011 року № 1410 "Про затвердження Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання" та інших нормативно-правових актів, які регламентують правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду розроблено План здійснення ринкового нагляду на 2019 рік та проект Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на IV квартал 2018 року

          При проведенні планових заходів застосовувалась відеофіксація.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 10 звернень громадян, з них: 4 – письмових і 6 – усних. Окрім того, 36 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.

Із 10 розглянутих звернень громадян, 7 звернень за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів та повернуто коштів на загальну суму 8,0 тис.грн.

Проведено 4 позапланових перевірки, про що складено відповідні документи.

До адміністративної відповідальності притягнуто 1 особу з накладенням штрафу на суму 0,170 тис.грн. До 1-го суб’єкта господарювання за реалізацію товару без необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації застосовані економічні стягнення на загальну суму 0,994 тис. грн.

          При проведенні перевірок застосовувалась відеофіксація.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 2906 га.

Виявлено небезпечні карантинні організми: неповірус кільцевої плямистості тютюну на посівах сої площею 65,6 га (запроваджено карантинний режим); амброзію полинолисту на площі 132,2 га у населених пунктах Теофіпольського району (запроваджено карантинний режим); західний кукурудзяний жук у посівах кукурудзи Теофіпольського та Кам’янець-Подільського районів на площі 1098,67 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

-про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин на осінній період 2018 року в господарствах області.

-Проведений захист посівів від шкідливих організмів на площі 48,8 тис. га.

-Закуплено засобів захисту рослин – 69,6 тонн.

-щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

-щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур

-орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Видано документів дозвільного характеру:

-фітосанітарних сертифікатів – 74 екз.

-карантинних сертифікатів – 49 екз.

Проведено інспектування та огляд:

-транспортних засобів – 280 одиниць;

-садивного матеріалу – 46 тис. шт;

-насіння зернових, бобових, технічних та олійних культур – 10 тонн;

-зерна, зернопродуктів – 390 тонн;

-продуктів харчування - 111 тонн;

-технічних, олійних та інших матеріалів – 331 тонн;

-лісоматеріалів - 3469 м3;

-пиломатеріалів - 172 м3;

-пакувальної тари з деревини – 2230 одиниць;

-свіжих овочів, фруктів - 92 тонн;

-виробів з деревини – 65 тонн;

-інших об’єктів регулювання - 810 тонн.

Проведено 12 планових заходів державного контролю, виявлено 7 порушень законодавства у сфері захисту рослин, складено 7 приписів щодо усунення порушень.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Протягом звітного періоду проводилась інформаційно – роз’яснювальна робота з 10 суб’єктами господарювання щодо незаконності використання насіння та садивного матеріалу для реалізації та посіву без супроводу сертифікатів з розповсюдженням Методичних рекомендацій щодо придбання насіння сільськогосподарських культур.

Взято участь у науково - практичному семінарі з питань посіву озимих культур під урожай 2019 року, що відбувся на базі ТОВ «Нові аграрні технології» Хмельницького району.

Надавались консультації щодо застосування норм Законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, сертифікації насіння та садивного матеріалу, проведення сортозаміни та сортооновлення.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 44087 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 48 одиниць техніки.

Знято з обліку 12 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 20 потужностей. Всього зареєстровано на території області 11261 потужність.

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік та з метою дотримання норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області на протязі тижня проведено 12 планових заходів з них 7 було здійснено з метою перевірки дотримання вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та 5 заходів у сфері ветеринарної медицини.

Відділ безпечності харчових продуктів

         Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 1380, інших видів тварин – 280, 1410 зразків молочних продуктів, 2720 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2768. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 185 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 52 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 378 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.

За звітний період проведено:

- 12 планових та 18 позапланових заходи державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів.

В рамках державного контролю проводились відбори харчових продуктів, які досліджувалися на показники безпеки Проводився відбір та доставка зразків рослин в рамках плану державного моніторингу.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

-         309 гол ВРХ;

-         782 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.

Відділ організації протиепізоотичної роботи

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:

- сказу – 4395 голів,

- сибірки - 1211 голів,

- досліджено на туберкульоз – 3013 голів.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 1920 бесід, роздано 722 інформаційних матеріалів, розклеєно 334 листівки.

Підготовлено та проведено засідання ДНПК при Хмельницькій ОДА з питань організації заходів з проведення осінньої кампанії із пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Хмельницької області.

Розроблено інформаційні матеріали для населення: «Щодо проведення заходів із пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин».

З метою надання попередньої інформації експертам оцінюючої місії, щодо контролю здоров’я тварин в контексті АЧС проведено аналіз випадків захворювання на африканську чуму в господарствах Хмельницької області

За рахунок коштів державного бюджету отримано 900 тис. доз вакцини «Ла-Сота» та 75 тис. доз вакцини «Рабістар».

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 2182 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 428 особу притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 24 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду:

-  документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

-  та погодження списків працівників ЗОШ, які підлягають періодичному медичному огляду;

-  двотижневих перспективних меню дитячих дошкільних та навчальних закладів. Надані рекомендації щодо врахування оптимального співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також правильне чергування протягом дня і тижня предметів природничо-математичного і гуманітарного циклів з уроками музики, образотворчого мистецтва, основ здоров'я і фізичної культури.

Проведено: 5 планових та 119 комісійних обстежень об’єктів. З них: 4 об’єкти централізованого водопостачання, 12 дитячих навчальних закладів, 3 загальноосвітніх навчальних заклади, 5 об’єктів торгівлі, 3 - ресторанного господарства, 90 криниць громадського користування. У 81% обстежених об’єктів виявлені порушення санітарних норм і правил. Керівникам і відповідальним особам надані пропозиції з усунення виявлених недоліків.

Підготовлено: 3 статті в пресу; 1 радіолекція.

Проведено Державний санітарно-епідеміологічний контроль 68 вантажів на митницях призначення, 67 через «Єдине вікно».

Взято участь:

-                       в засіданні архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури облдержадміністрації;

Проведено:

-                       4 семінарських заняття на тему «Організація харчування в ДНЗ»;

-                       в розгляді звернень громадян, обстежень об’єктів для отримання ліцензій на медичну діяльність і освітню практику.

сайт зроблено в adgrafics