Що може бути важливіше для жінки, ніж чистота і свіжість в оселі? Скільки б часу не витрачалося на прибирання, пил все одно буде з’являтися. Чудово, що ми живемо у час, коли побутова техніка служить людині. Головним помічником під час прибирання був і залишається пилосос. Сучасні апарати сильно відрізняються від своїх галасливих і не завжди ефективних попередників.
Щоб зрозуміти, який пилосос краще купити для дому, потрібно знати технічні характеристики моделей, пропонованих в магазинах. Проаналізуємо кілька типів пилососів.
Вибираючи пилосос для домашнього користування необхідно визначитися, який тип пилозбірника і системи фільтрації повинен бути, з розмірами апарату, чи є в продажу витратні матеріали. Не бійтеся витратити час, щоб знайти і прочитати відгуки. Іноді рекламований, зовні привабливий апарат насправді громіздкий або незручний в експлуатації.
Тип пилозбірника: мішок, контейнер або аква-фільтр
Перше, на що звертають увагу під час покупки – це, куди буде збиратися (всмоктуватися) пил. Налічується три основних різновиди пилозбірника. Зупинимося на кожному трохи докладніше:
Мішок. Може бути багаторазового використання (текстильний) чи одноразовий (паперовий). Існують невеликі мінуси для тканинного – тільки він затримує великі частки сміття, більш дрібний пил проходить крізь волокна. Очищення і догляд за текстильним мішком не доставляє радості нікому. З паперовим пилозбірником простіше, його потрібно просто поміняти і викинути при наповненні сміттям. Але у продажу запасні паперові мішки бувають не завжди, а не міняти після кожного прибирання – негігієнічно.
Контейнер. Дуже зручний і надійний у використанні. Для підтримання чистоти, потрібно промити і висушити пластиковий контейнер після прибирання і він знову готовий служити. До невеликих недоліків відносять підвищений рівень шуму, за рахунок того, що контейнер під час процесу всмоктування пилу, служить резонатором. Модель з пластиковим пилозбірником дорожче за ціною, ніж аналоги з мішками.
Аква-фільр. Ті, хто страждає алергічними захворюваннями, у кого в родині є маленькі діти – придивіться уважніше до системи збору пилу через водяний фільтр. Чисте, свіже повітря в приміщенні, де проводиться прибирання таким пилососом, забезпечено. Всмоктуване повітря проходить очищення водою, а намоклий пил збирається в окремому контейнері. Висока ефективність прибирання згладжує недолік високої вартості.
Система фільтрації
Деякі можуть задати питання – навіщо потрібна додаткова фільтрація, якщо сміття, навіть мікроскопічне, і так залишається всередині пилозбірника? Справа в тому, що повітря, пройшовши через систему, повертається знову в кімнату. Порошинки, що вилетіли разом з повітрям з пилососа, набагато небезпечніше, ніж звичайне сміття на підлозі. Для хвороботворних мікробів, які живуть усередині пилососа, таке середовище є дуже сприятливим.
Щоб невидимі частинки пилу, які дратують слизову оболонку дихальних шляхів, не викликали алергію або астматичний напад, не потрапляли в організм людини, повітря повинне бути максимально чистим. Сучасні моделі пилососів мають кілька ступенів очищення повітря, що виходить, а пил і шкідливі домішки затримуються на 90 %, для аква-фільтра цей показник 99,97%.
Вибір пилососа по потужності
Покупці при виборі техніки обов’язково звернуть увагу на потужність. Але не завжди великі цифри означають кращу якість. Параметри на корпусі вказують на споживану потужність. Чим більше пилосос за розмірами, тим він є гучнішим. Краще загляньте в інструкцію або проконсультуйтеся з продавцем з приводу потужності.
Потужний пилосос для дому, коли значення перевищує 300 Вт, потрібен, якщо у вас маленькі дітки, ворсисті поверхні або є тварини. При потужності в 260-300 Вт, пилосос відмінно впорається з прибиранням на поверхні ковроліну, ламінату, лінолеуму. Вам можуть запропонувати застарілу модель за низькою ціною, з потужністю менше 260 Вт, але така покупка не виправдовує витрачених грошей.
Тип збирання: волога, суха або комбінована
Перш ніж зупинитися на якійсь моделі пилососа, необхідно визначитися, для чого він вам потрібен: прибирати невелику квартиру чи виробничі або офісні приміщення.
Сухе прибирання. Для домашнього користування де немає маленьких дітей або хворих з захворюваннями дихальної системи ви зможете обійтися пилососом із сухим способом прибирання де пил і дрібне сміття будуть збиратися в пилозбірник. Залишиться тільки після прибирання проводити чистку контейнера або мішка. Такий апарат значно дешевше своїх побратимів, хоча може мати у комплекті кілька необхідних насадок різної конфігурації для різних поверхонь і важкодоступних місць.
Вологе прибирання. Любителі килимів з густим довгим ворсом, особливо світлих, повинні з гідністю оцінити функції миючого пилососа. Ні одна насадка звичайного апарату, а тим більше щітка в руках, не зможуть привести в порядок покриття настільки, як це зробить функція вологого прибирання. Для сім’ї, що має маленьку дитину або тварини, такий апарат підійде найбільше. Але варто враховувати, що це дорога за вартістю техніка, яка буде займати багато місця.
Комбіноване прибирання. Для специфічних приміщень варто розглянути варіант покупки пилососа з функціями як вологого, так і сухого прибирання. Здатність техніки в потрібний момент зібрати воду, методом видування, очистити важкодоступне місце, прибрати пил на гладкій або ворсистій поверхні - підвищує вартість покупки. Якщо вам для прибирання приміщення потрібні всі ці функції, навіть висока вартість не повинна зупинити вас. Такий багатофункціональний пилосос прослужить довгі роки.
Рівень шуму пилососа
Рівень шуму – важлива характеристика техніки для прибирання. Вимірюється в дБ. Для пилососів встановлена норма рівня шуму від 71 до 80 дБ на відстані 50 сантиметрів. Особливості конструкції сучасної техніки спрямовано на те, щоб знизити рівень шуму навіть у потужних пилососах, зменшуючи вібрацію працюючих турбін двигуна.
Додаткові функції і пристосування
До додаткових функцій фірми-виробники відносять:
- Світловий індикатор включення.
- Сигнал про наповнення пилозбірника або максимального забруднення води.
- Автоматична зупинка двигуна у випадку перегріву.
- Захист від перепадів напруги в мережі.
- Бампери, пом’якшувальні зіткнення з меблями, які захищають її від пошкодження.
- Подовжений шнур.
Для техніки, призначеної для прибирання, важливим фактором є те, що сучасні пристрої можуть виконувати додаткові функції. За допомогою миючого пилососа ви легко очистите вікна, настінний кахель, а паровик стане незамінний, якщо потрібно вичистити поверхню м’яких меблів. Швабра-пилосос допоможе легко впоратися з наведенням чистоти на гладких поверхнях, таких як ламінат, лінолеум. Легкий ручний пилосос зручний для прибирання вертикальних поверхонь. Різноманітні насадки допоможуть прибрати пил в щілинах, зібрати рідину, позбутися від плям.