Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Тонометр – це спеціальний прилад для визначення рівня артеріального тиску. Він дозволяє тримати під контролем цей мінливий, але такий важливий параметр здоров’я людини. В більшості випадків без тонометра важко розібратися: гіпотонія або гіпертонічний криз перед вами, адже симптоми дуже схожі: слабкість, запаморочення, головний біль. Тільки вимірявши тиск можна надавати першу допомогу.

В аптеці вибір апаратів неймовірно великий, важко визначити, яка модель потрібна конкретному випадку. Прилади відрізняються за ціною, якістю, механізму дії, країні виготовлення. На що звернути увагу? Тонометри бувають механічні і електронні (автоматичні і напівавтоматичні). Перш ніж прийняти рішення, який варіант краще, потрібно розібратися в особливостях роботи кожного з них.

Механічні тонометри

Старий добрий апарат, який знайомий нам з дитинства. Саме таким приладом користуються в більшості лікарень. Трохи вище ліктьового суглоба одягається манжетка, з допомогою груші в неї надходить повітря, далі точними злагодженими рухами лікар випускає повітря, поки не почує тони і не зафіксує показники. Механічний прилад довговічний, його важко вивести з ладу, ціна, як правило, більш доступна для простого населення.

Один з істотних недоліків – складність у використанні. У літньому віці важко правильно накачати і випустити повітря, побачити коливання стрілки тонометра або почути тони. Даний прилад для вимірювання артеріального тиску ідеально підійде для медпрацівників

Електронний тонометр

Багато людей задаються питанням, як вибрати автоматичний тонометр. На відміну від механічного, він має багато різновидів, додаткових функцій. Електронний апарат зручний тим, що показники артеріального тиску висвічуються на дисплеї. Не потрібно сподіватися на власний слух або вміння. Розрізняють автоматичні і напівавтоматичні тонометри.

Автоматичні - цей варіант практично не вимагає втручання людини, його закріплюють на руці, далі вимірювання артеріального тиску це відбувається самостійно. «Розумний» прилад показує вже готові показники, також інтерпретує результат. Якщо пацієнт не розбирається в ступені гіпертонічної хвороби, тонометр напише або озвучить діагноз. Це хороший вибір для літніх людей.

Основні недоліки: можливі поломки, так як електронний механізм більш чутливий до змін зовнішнього середовища, механічних ушкоджень. Вартість такого апарату вище, додаткові функції (голосове сповіщення, індикатор аритмії, пульсу) тільки збільшують його ціну.

Напівавтоматичний тонометр поєднує в собі позитивні сторони перерахованих вище апаратів для вимірювання тиску. Повітря нагнітається в манжетку з допомогою груші, тим самим розвантажується робота електронного механізму. Витрачається менша кількість енергії, прилад служить довше. Далі тонометр самостійно вимірює тиск, це зручно, так як видається вже готовий результат. Співвідношення ціни та якості у даної моделі дуже хороше.

Прості рекомендації

Перед походом в спеціальний магазин чи аптеку слід поставити собі кілька запитань, відповівши на які, можна приблизно визначитися з моделлю приладу, його основними характеристиками.

Для кого потрібен тонометр?

Навіть здоровій молодій людині іноді важко правильно накачати манжетку, повільно випустити повітря, почути тони. У літньому віці виконати ці дії практично неможливо. Тому не дивуйтеся, якщо подарований механічний апарат буде лежати далеко в шафі. Бабусі або дідусеві просто не під силу така процедура. Краще вибрати електронний варіант.

Чи зможе хтось допомогти виміряти тиск?

Якщо людина живе одна, тонометр повинен бути зручним саме для неї.

Чи зможе людина самостійно накачати манжетку?

Якщо сили в руках мало, був перенесений інсульт, слід вибирати повністю автоматичні моделі. У такому разі тонометр все зробить сам, потрібно лише закріпити його на руці.
Визначення пульсу – додаткова функція. Звісно, можна самостійно підрахувати частоту серцевих скорочень, але це може зробити і апарат. Тоді доведеться додатково заплатити за більш дорогу модель.

Як у вас із зором?

Якщо проблеми все-таки є, слід вибирати тонометр з великим дисплеєм. Сучасні моделі оснащені голосовим сповіщенням. Після вимірювання тиску прилад озвучить показники, а також діагноз згідно класифікації (норма або ступінь артеріальної гіпертензії).

сайт зроблено в adgrafics