Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

   За звітний період відповідно секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік та плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІІ квартал 2018 року, спеціалістами відділу проведено 2 планові виїзні перевірки характеристик мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини; характеристик засобів вимірювальної техніки, відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" та Закону України "Про загальну безпечність нехарчової продукції".

          Під час проведення планового заходу були відібрані зразки продукції мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини для проведення їх експертизи (випробування), так як вони не відповідали встановленим вимогам (неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам).

За результатами перевірок суб'єктам господарювання видано 4 Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, з яких: 2 Рішення щодо усунення формальної невідповідності, 2 Рішення щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку.

Проводиться поточна робота над позаплановими заходами по ланцюгу постачання, відповідно доручення Департаменту захисту споживачів.

          За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 3 Рішення.

За розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам технічних регламентів до суб'єкта господарювання застосовані штрафні санкції, в сумі 2,55 тис .грн., відповідно ст.44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 8 звернень громадян, з них: 3 – письмових і 5– усних. Окрім того, 7 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. Всі звернення за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Із 15 розглянутих звернень громадян, 11 звернень за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів.

Проведено 4 позапланові перевірки, про що складено відповідні документи.

Притягнуто до адмінвідповідальності 2 особи з накладенням штрафу на суму 0,340 тис.грн. До 1-го суб’єкта господарювання застосовані економічні стягнення на суму 0,300 тис.грн.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану сільськогосподарських культур на площі 21002 га.,

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин на літній період 2018 року в господарствах області. Проведений захист посівів від шкідливих організмів на площі 14,9 тис.га. Закуплено засобів захисту рослин - 33,8 тонн.

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур

- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Протягом тижня видано документів дозвільного характеру:

-         фітосанітарних сертифікатів -165 екз,

-         карантинних сертифікатів - 46 екз.

     Проведено інспектування та огляд:

-         транспортних засобів - 405 одиниць:

-         насіння зернових, бобових, технічних та олійних культур - 115 тонн;

-         продукти харчування - 1003 тонн;

-         технічних, олійних та інших матеріалів - 1561 тонн;

-         зерна та зернопродуктів - 3907 тонн;

-         лісоматеріалів - 2613,9 м3

-         пиломатеріалів - 174,4 м3,

-         пакувальної тари з деревини - 3737 одиниць;

-         свіжі овочі,фрукти - 44 тонн;

-         вироби з деревини - 66 тонн;

-         інших об’єктів регулювання - 8 тонн.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Протягом тижня спеціалістами відділу проведено інформаційно –роз’яснювальну роботу з 22 суб’єктами господарювання щодо порядку придбання насіння сільськогосподарських культур та незаконності використання насіння та садивного матеріалу для реалізації та посіву без супроводу сертифікатів.

Підготовлено щотижневий звіт про роботу відділу до ДПСС України.

На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області підготовлено та розміщено «Методичні рекомендації щодо придбання насіння сільськогосподарських культур».

Надавались консультації щодо застосування норм Законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, проведення сортозаміни та сортооновлення.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43961 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 31 одиниць техніки.

Знято з обліку 13 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 40 потужностей. Всього зареєстровано на території області 11166 потужність.

Надано погодження на експорт 2-Х партій яєць курячих до Республіки Молдова.

Також, погоджено дозволи на переміщення 2 голів некомерційних тварини за межі Держави а, саме до Російської Федерації.

Відділ безпечності харчових продуктів

        

         Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 1617, інших видів тварин – 467, 1704 зразків молочних продуктів, 2767 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2789. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 250 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 32 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 335 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.

За звітний період проведено:

- 6 планових та 5 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів;

- 66 комісійних обстежень. За результатами перевірок складено приписи та встановлено терміни виконання.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

-         1098 гол ВРХ,

-  1082 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

       Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:

- сказу – 584 голови,

- сибірки - 449 голів,

- досліджено на туберкульоз – 15388 голів.

         Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 2695 бесід, 5 сходів села, роздано 595 інформаційних матеріалів, розклеєно 383 листівки.

         Перевірено організацію виконання протиепізоотичних заходів в територіальній установі Головного управління Держпродспоживслужби району.

        Проводиться формування звітів за липень місяць, їх аналіз.

В розділі «новини» сайту ГУ ДПСС розміщено інформацію щодо ситуації з АЧС в Європі.

За рахунок коштів державного бюджету отримано 45 тис. доз вакцини «Рабістар», проводиться розподіл.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 1878 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 386 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 24 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря,  погодження списків працівників ЗОШ, які підлягають періодичному медичному огляду, розгляд двотижневих перспективних меню дитячих дошкільних та навчальних закладів, розгляд генеральних планів населених місць.

Проведено:

-         5 планових та 136 комісійних обстеження об’єктів. З них: 2 об’єктів централізованого водопостачання, 38дитячих навчальних закладів, 37 загальноосвітніх навчальних закладів,  3 закладів оздоровлення для дітей ,   6 об’єктів торгівлі, 1 - ресторанного господарства, 41 криниці громадського користування; приймалась участь в розгляді звернень громадян, обстежень об’єктів для отримання ліцензій на медичну діяльність. По результатах перевірок підготовлено 3 припис та 1 інформаційний лист.      

         Підготовлено 6 статей в пресу, проведена 1 радіолекція.  

Державний санітарно-епідеміологічний контроль   34 вантажив на        

митницях призначення, всі   через «Єдине вікно».  

Взято участь:

-         у нараді та практичних заняттях по підготовці до республіканської

   комплексної перевірки по цивільній обороні в Славутському районі;

-         у нараді з директорами ЗОШ та завідуючими ДНЗ Віньковецького району по питаннях підготовки до нового навчального 2018/2019року;

-         семінар - нараді   з працівниками освіти за підсумка проведених об’їздів навчально-виховних закладів Гуменецької ОТГ, Кам’янець – Подільського району ;

-         участь в роботі оргкомітету по організації проведення в період з 6 по 12 серпня 2018 року на території смт.Чемерівці Кубку України з боксу серед жінок.

сайт зроблено в adgrafics