Нагадуємо, що :
- З 20 вересня 2017 р.система HACCP повинна бути впроваджена на
потужностях, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження.
- З 20 вересня 2018 року— це стає обов’язковим для підприємств,
котрі провадять діяльність із харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження.
- До 20 вересня 2019 року систему НАССР мають запровадити на малих
потужностях.
Сучасний світ наповнений ризиками для людини. Суспільство вже давно звернуло увагу на те, що більшість хвороб людини пов’язана саме з незадовільним харчуванням і, більше того, з використанням харчових продуктів, що не відповідають нормам безпеки. А це - хвороби, епідемії, людські трагедії, втрата трудових ресурсів.
Євроінтеграційний курс вимагає від України освоєння міжнародних норм та правил ведення господарської діяльності. На ринках Європи та США, окрім поняття «якості», існує поняття «безпечності». Саме воно є ключовим у системі, призначеній для управління ризиками у галузі виробництва харчової продукції, тобто HACCP. Це абревіатура латиницею, яка розшифровується як Hazard Analysis and Critical Control Points, в перекдаді — аналіз ризиків і контролю критичних точок. Суть системи: виявити усі критичні точки й чинники, які можуть вплинути на безпечність кінцевого продукту, усунути їх і постійно контролювати.
1 жовтня 2012 року наказом Мінагрополітики №590 було затверджено «Вимоги щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)». 20 вересня 2016 року набув чинності розділ VII Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». В ньому вже сказано конкретно: у всіх операторів ринку харчових продуктів мають бути принаймні програми-передумови впровадження системи НАССР.