Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

          За звітний період спеціалістами відділу проведено 1 планову виїзну перевірку характеристик дитячих іграшок. При спробі провести плановий захід характеристик мийних засобів для прання або чищення, які містять ПАР та іграшок дитячих, спеціалістам відділу створено перешкоди та не допущено до проведення планової перевірки.

За створення перешкод у проведенні перевірки, на суб'єкта господарювання складено протокол про адміністративне правопорушення та буде притягнуто до адміністративної відповідальності, відповідно ст.187-37 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з накладанням штрафних санкцій.

За результатами аналізу повідомлень суб'єктів господарювання про виконання ними Рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами, скасовано 3 Рішення.

До розповсюджувача продукції – іграшки дитячої, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам та розповсюджувача продукціїї – освітлювальної апаратури, на якій неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам, відповідно п.1 ч.3 ст.44 та п.2 ч.3 ст. 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", застосовано штрафні санкції в сумі 3,825 тис.грн..

За створення перешкод у проведенні виїзної позапланової перевірки по ланцюгу постачання, щодо введення в обіг мийних засобів, які не відповідають вимогам технічного регламенту, суб'єкта господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності, відповідно ст.187-37 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з накладанням штрафних санкцій в сумі 0,340 тис.грн.

04.07.2018 спеціалісти відділу прийняли участь у проведенні семінару-навчання з питань дотримання законодавства про захист прав споживачів, контролю у сфері реклами, дотриманням антитютюнового законодавства, а також порядку формування та встановлення державних регульованих цін, проведення заходів з державного ринкового нагляду.

          Відповідно листа Держпродспоживслужби України підготовлено звіти про результати здійснення позапланових захадів з метрологічного нагляду за І півріччя 2018 року

          Підготовлено звіти за ІІ квартал та І півріччя 2018 року про результати ринкового нагляду, відповідно наказу Держпродспоживслужби України від 21.08.2017 №731 "Про затвердження Методики щодо порядку планування та звітування про результати державного ринкового нагляду" (надалі Методики). На виконання пункту 12 розділу ІІІ Методики та листа Держпродспоживслужби України, 05.07.2018 року, начальником відділу ринкового та метрологічного нагляду проведено подання звітності, разом з усіма необхідними документами до відділу ринкового нагляду Департаменту захисту споживачів Держпродспоживслужби України.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 7 звернень громадян, з них: 6 – письмових і 1 - усне. Окрім того, 11 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. Всі звернення за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Із 7 розглянутих звернень громадян, 4 звернення за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів.

Проведено 5 позапланові перевірки, про що складено відповідні документи.

Притягнуто до адмінвідповідальності 3 особи з накладенням штрафу на суму 0,510 тис.грн. До 1-ого суб’єкта господарювання застосовані економічні стягнення на суму 0,378 тис.грн

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 5049 га.,

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

-         про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин на літній період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин- 19,8 тонн. Проведено обробітки посівів озимих зернових культур та озимого ріпаку, саду на площі 66,6 тис. га..

-         щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

-         щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур

-         орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

-         фіто санітарних сертифікатів -146екз,

-         карантинних сертифікати 29 екз.

Проведено інспектування та огляд:

-         транспортних засобів -351 одиниць:

-         продукти харчування - 1375 тонн;

-         технічних, олійних та інших матеріалів –678 тонн.;

-         лісоматеріалів - 3802 м3

-         пиломатеріалів - 254,6 м3,

-         пакувальної тари з деревини –467 одиниць;

-         вироби з деревини- 4,8 тонн;

-         інших об єктів регулювання- 81 тонн.

Проведено 1 планову перевірку державного нагляду (контролю) додержання законодавства в сфері захисту рослин

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проводилась роз’яснювальна робота серед виробників та споживачів насіння і садивного матеріалу щодо застосування норм Законодавства України в сфері насінництва та розсадництва та незаконності використання насіння та садивного матеріалу для реалізації та посіву без супроводу сертифікатів.

Підготовлено звіт щодо виконання Плану роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області на 2018 відділом контролю в сфері насінництва та розсадництва за 2 кварталі 2018 році.

До Держпродспоживслужби України надано інформацію про здійснення заходів державного нагляду (контролю) відділом контролю в сфері насінництва та розсадництва у 2 кварталі 2018р.

Розміщено на сайті Шепетівської районної державної адміністрації інформаційний матеріал «На допомогу аграріям Шепетівщини. Час подбати про насіння для засіву під урожай 2019 року».

Надано щотижневу інформацію про роботу відділу до Держпродспоживслужби України.

Фахівець відділу взяв участь у виїздах робочої групи в господарства Кам'янець Подільського району по питаннях проведення жнив, оцінки стану посівів сільськогосподарських культур і очікуваної врожайності, інформація про роботу групи готується до висвітлення на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Проводилась інформаційна робота з реалізаторами насіння овочевих та баштанних культур щодо порядку здійснення роздрібної торгівлі насінням. Поширювався довідково – інформаційний матеріал «На допомогу суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі».

Надавалась консультації суб’єктам господарювання щодо інспектування насінділянок озимих та ярих культур, підготовки матеріально технічної бази до приймання зерна та насіння нового врожаю, придбання насіння озимих культур для посіву під урожай 2019 року.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 30 потужностей. Всього зареєстровано на території області 11021 потужність.

Надано погодження на експорт 3-ох партій яєць курячих до Республіки Молдова та однієї партії молочної продукції до Республіки Казахстан.

На даний час під контролем спеціалістів на території Кам’янець-Подільського району знаходиться на карантині сформована партія овець в кількості 24 голови для подальшого експорту до Російської Федерації, в Шепетівському районі знаходиться на карантині сформована партія овець в кількості 320 голів для подальшого експорту до Республіки Туреччина, а також на території Білогірського району знаходиться на карантині сформована одна партія ВРХ у кількості 165 голів з метою подальшого експорту до Йорданського Хашимідського Королівства..

Відповідно до плану заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік та з метою дотримання норм Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на території області на протязі тижня проведено 8 планових заходів з них 3 було здійснено з метою перевірки дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та 5 заходів у сфері ветеринарної медицини.

Також було проведено 9 позапланових заходів з них:

-         3 позапланових заходів з метою перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів;

-         5 позапланових заходів у зв’язку з поданням суб’єктом господарювання письмової заяви про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

-         1 позаплановий захід у зв’язку із   зверненням фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю. По даному випадку заходи тривають.

В ході проведених позапланових заходів за зверненням суб’єктів господарювання було видано за результатами заходів 2 експлуатаційних дозволи на право здійснення виробництва та обігу харчових продуктів та з переробки неїстівних продуктів тваринного походження. Здійснено обстеження 3 господарств та поставлено на карантин 2 партії птиці у загальній кількості 140 тисяч голів які поступили з Республіки Польща та Чехія, а також однієї партії племінних свиней з Федеративної Республіки Німеччини.

Відділ безпечності харчових продуктів

Спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 1970, зразків молочних продуктів - 1650, зразків рослинної продукції – 3062, інших видів продукції – 3189. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 382 кг м’яса та субпродуктів з причини виявлення ехінококозу, фасціольозу, поганого знекровлення та стороннього запаху, 26 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 300 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 4 особи.

За звітний період проведено:

- 6 планових перевірок та 1 позапланову;

- 7 комісійних обстежень, в тому числі 2 дитячих заклади оздоровлення та відпочинку. За результатами перевірок складено приписи та встановлено терміни виконання.

За тиждень ідентифіковано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі тварин:

- 1740 гол ВРХ;

- 791 гол. свиней, які утримуються в господарствах фізичних осіб.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 8 запитів щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:

- сказу – 1008 голів,

- сибірки - 3343 голови,

- досліджено на туберкульоз – 6066 голів.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 1211 бесід, 6 сходів села, роздано 611 інформаційних матеріалів, розклеєно 455 листівок.

Взято участь в проведенні аналізу роботи територіальних підрозділів за І півріччя поточного року.

Розглянуто 4 звернення від громадян з приводу отруєння тварин і бджіл ядохімікатами.

Взято участь у розробці програми утилізації відходів тваринного походження на території Хмельницької філії ДП «Укрветсанзавод».

Проводилось оформлення документації по аудиту Городоцького районного управління ГУ ДПСС.

       Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 1602 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 328 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 21 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості/неможливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, «Щодо експлуатації місць видалення відходів» та генеральних планів забудови населених пунктів, розгляд та узгодження режимів роботи та перспективних меню на літній оздоровчий період,розгляд та узгодження інструкцій на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, розгляд документів і оформлення «Санітарного паспорта на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)».

Проведено:

-     державний санітарно-епідеміологічний контроль 138 вантажів на митницях призначення, 136- через «Єдине вікно», 1відмова  

-         3 планових та 102 комісійних обстеження об’єктів. З них: 7 об’єктів централізованого водопостачання,   4 дитячих навчальних закладів, 2 дитячих оздоровчих закладів,   4 об’єктів торгівлі, 2 – об’єкту ресторанного господарства, 81 криниць громадського користування; Проводились обстеження об’єктів, для отримання ліцензії на провадження діяльності з медичної практики. Приймалась участь в розгляді звернень громадян.             

Взято участь:

-         в роботі комісії міської ради щодо розгляду колективної заяви жителів вул. Робоча та пров. Партизанського м. Дунаївці.

сайт зроблено в adgrafics