Метеорологічні умови звітного періоду:прохолодні , що на 3-7 С нижче норми з середньою температурою повітря +3,4 С, максимальна+11 С, мінімальна -3 С, на поверхні грунту -4 С. Опади у вигляді дощу 10-42 мм. Запас вологи в грунті задовільний та добрий.
Погодні умови даного періоду стримують заселення та шкодочинність розвитку шкідників та поширення хвороб на посівах озимих культур.
Фенологія розвитку сільськогосподарських культур
Озима пшениця- посів-сходи;
Озимий ріпак-сходи -4-7 листки ;
Спеціалісти управління проводили обстеження у Волочиському районі( ТОВ”Волочиськ Агро”, ПП “Аграрна компанія”); у Красилівському районі ( ТОВ” Євразія-сервіс ”, СТОВ ім. Мічуріна ); у Полонському районі (СТОВ а-ф “ Маяк” , СВК “Лабунський ”,ФГ “ Джерело ”, ФГ “ Колос ”, ТОВ “ Золота Роса ” );у Старосинявському районі (ДПДГ ”Пасічна”, СГК”Воля”); у Новоушицькому районі ( ТОВ “Сварог Дністер”, ТОВ ”Промінь Поділля”, ФГ” Діоніс”, ПП “Агросад Поділля”); у Теофіпольському районі (ТФ ПрАТ “ Зернопродукт МХП”, ТОВ “Україна- 2001”). Обстежено: озима пшениця- 620 га., озимий ріпак 835 га; багаторічні трави-120 га.
Шкідники зернових культур
В окремі сонячні дні сходи озимої пшениці осередково заселяє хлібна блішка з чисельністю 0,5-1 екз.кв.м, де пошкоджено 1,5-3 % рослин, слабкий літ злакових цикадок, та злакових мух.
Шкідники і хвороби технічних культур.
Рослини озимого ріпаку осередково заселяє хрестоцвітна блішка за чисельністю 0,5екз.на кв.м., слабко пошкодивши 2,5-5% рослин, капустяна попелиця 3,5-6 % рослин з чисельністю 10-18 личинок, осередково ріпаковий трач 1,5 % рослин з чисельністю 2 екз., гусениці. Виявлено осередково на листку культури пероноспороз на 1-3 % рослин з розвитком хвороби 0,1 %. За появи ознак хвороб у фазі розетки рослини ріпаку слід оздоровити заміром 400, в.е. 1,0-1,5 л/га, колосалем Про, МЕ, 0,4-0,6 л/га, містіком, к.е., 1 л/га, ридоміл голд МЦ, 2,5 л/га, фітал, в.р.к., 2-3 л/га, іншими дозволеними препаратами,згідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні .
Багатоїдні шкідники.
Мишоподібні гризуни розвиваються в посівах багаторічних трав від поодиноких нір до 5 колонії на гектарі; проходить поступове заселення шкідником посівів озимого ріпаку від поодиноких нір до 3 кол.га., на посівах озимої пшениці від поодинокі нір до 1 колонії на га. Для запобігання розповсюдження мишоподібних гризунів проводити постійний моніторинг, а при виявленні 3-5 жилих колонії на гектарі провести обробки посівів дозволеними преператами: бродівіт,р; бродіфакум, 0,25 % р.; бромакем,ПР; ізоцин,мк; рат кіллер супер,г.п; родентицидна принада”Смерть щурам”; шторм, 0,005% воскові брикети; бактероденцид, зернова принада; та інші.