Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Ризоманія ­ ­– одна з найнебезпечніших та найшкодочинніших серед відо­мих нині хвороб цукрових буряків. Ураженість рослин хворобою призво­дить до зниження врожайності на 50-80%, при цьому цукристість коренепло­дів падає з 16-18% до 10 і нижче.

Складність боротьби з ризоманією полягає в тому, що збудник хвороби може протягом тривалого часу (понад 10років ) зберігатися в спорах гриба у грунті.

Svekl

Захворювання проявляється зрідка у фазі 4-8 листочків буряків. Рос­лини, уражені у ранню фазу розвитку, нерідко гинуть або відстають у рості. Змінюється колір листків від світло-зеленого до жовтуватого. Інколи спостеріга­ються звужені прямостоячі листки з видовженими черешками. Вони виглядають як зів'ялі, нормального кольору, але коренеплід недорозвину­тий.

У другій половині вегетації, особливо, після сильних опадів, на листках з'являється побуріння судин і суміжних з ними ділянок з подальшою поя­вою некрозів.

Характерні симптоми ризоманії проявляються на коренеплоді у ви­гляді розростання бічних корінців – ризоїдів, утворення ними «мички» чи «бо­роди». Коренеплоди уражених рослин дрібні, недорозвинені, з великою кількістю дрібних, переплетених між собою корінців. Уражені рослини си­льно відстають у рості, схильні до загнивання. При поперечному   розрізі корене­плода добре помітне побуріння судинних пучків.

З метою своєчасного виявлення захворювання проводять обсте­ження полів буряку влітку ( наприкінці липня – в серпні), та восени ( під час збирання врожаю). При виявленні вогнища захворювання, запроваджується карантинний режим. Дотримання сівозміни, ротація, чистий пар. Внесення органічних добрив, глибока оранка, знищення рослинних решток та бур'янів, вирощування стійких і толерантних сортів. Простора ізоляція насінницьких

насаджень від виробничих не менше 1 км. Карантинне інспектування, фіто санітарна експертиза завезеного імпортного матеріалу.

Забороняється ввезення зараженого садивного матеріалу і грунту із зараже­них зон країн розповсюдження захворювання.

Тетяна Данилюк – головний спеціаліст відділу карантину рослин

сайт зроблено в adgrafics