Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

2377717     Для більшості батьків 1 вересня уособлюється підготовчими заходами і новими покупками до початку шкільних занять для своєї дитини — маленького першокласники. Крім одягу та канцелярського приладдя важливим придбанням є ранець для книг та зошитів. Чи слід ставитися з увагою до такої покупки? Обов’язково!

   Портфель буде експлуатуватися дитиною протягом усього року, в різну погоду, тому його якості слід приділити особливе ставлення. Більшість виробників слідують прийнятим нормативам, приділяючи увагу зносостійкості матеріалів, зручності очищення при забрудненнях і ваговими параметрами вироблених ними ранців. Але все ж тендітні, ще до кінця не зміцнілі плечі дитини можуть деформуватися при неправильному навантаженні на них. Для цього необхідно за покупкою йти разом з першокласником і приміряти кожен портфель.
   Дуже важливою є присутність ортопедичної дихаючої підкладки в портфелі з боку, що прилягає до спини дитини. Вона сприяє пом’якшенню тиску книг, зошитів і пеналів. Розмір самого портфеля теж відіграє важливу роль: він повинен бути нижче плечей і не спускатися до стегон, а також бути загальної ширини плечей дитини. Наявність легкого алюмінієвого каркаса всередині нього додасть стійкість, якщо необхідно поставити його на підлогу.
Для захисту дитини в сутінках можна підібрати модель з нашитими світловідбиваючими елементами на ранці. Завдяки їм школяра буде завжди видно на дорозі. Так як трапляються моменти, при яких перевищують нормативний ліміт загальної ваги вмісту портфеля, то необхідно вибирати полегшені моделі ранців, але не нижче 950 грам. Більш точну вагу для дитини визначили лікарі-ортопеди — це не більше 10%, під якими мається на увазі вага заповненого ранця від загальної ваги дитини.
Лямки на портфелі повинні легко регулюватися, щоб підібрати зручне положення на спині і було комфортним для дитини у різні пори року. Чим більше ширина лямок ранця, тим, зручніше його носити. Знову ж вага вмісту портфеля рівномірно розподіляється по всій ширині, тому оптимальний розмір поперечного перерізу лямки повинен бути більше чотирьох сантиметрів. Ще краще, якщо з прилеглою до плечей боку нашиті подушечки або підкладки проти натирання плечей. Важливо відзначити про правильний вибір одягу дитині: у ній мають бути відсутні різні металеві, пластмасові або іншого роду прикраси в зоні плечей, так як вони можуть створювати дискомфорт.
Вибираючи портфель, не давайте перевагу наклейкам і малюнкам відвернути себе від головної мети в покупці — надійність і зручність при експлуатації. Тут варто сказати, що якість шкільного товару зростає в міру зменшення помітних і яскравих фарб на ньому. Вибирайте правильно і у Вашої дитини завжди буде правильна осанка.

сайт зроблено в adgrafics