Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області щомісячно здійснюється постійний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодування, затвердженого відповідно до наказу МОЗ від 03.04.2017 року №360, шляхом отримання інформації від суб’єктів господарювання, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».
Так за травень поточного року Сектором у рамках щомісячного моніторингу щодо застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки», опрацьовано інформацію від 5 аптечних мереж та закладів Хмельницької області, проаналізовано 565 цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.
Під час аналізу інформації у одного суб’єкта господарювання, що здійснює свою господарську діяльність у м. Красилів виявлено факт реалізації лікарських засобів, ціни на які були сформовані із завищеними граничними рівнями торговельних (роздрібних) надбавок по 7 препаратах в завищеному процентному діапазоні від 18,84 % до 190 %, при гранично допустимому рівні 15 %.
Так, для прикладу лікарський засіб Енараприл Лекхім суб’єкт господарювання придбав за закупівельною ціною у розмірі 18,04 грн., повинен був реалізувати з граничною торговельною (роздрібною) надбавкою 15 % за ціною 20,74 грн. Однак ціна фактичної реалізації склала 55,14 грн. за одну упаковку. Протягом місяця суб’єкт господарювання реалізував 10 упаковок вище зазначеного лікарського засобу, завищивши граничний рівень торговельної (роздрібної) надбавки до 190,45 %, при граничному допустимому рівні 15 %.
Аналогічна ситуація склалась і по інших лікарських засобах, для прикладу наведемо найбільші застосовані підприємством завищені граничної торговельної надбавки:
- аміодарону по якому ціна була сформована із завищеним граничним рівнем торговельної (роздрібної) надбавки у розмірі 51,17%.
- метамін по якому ціна була сформована із завищеним граничним рівнем торговельної (роздрібної) надбавки у розмірі 154,86 %.
В результаті завищення граничних рівнів торговельних (роздрібних) надбавок по 7 препаратах суб’єктом господарювання обраховано споживачів та необґрунтовано отримано виручки на суму 470,26 гривень.
За результатами роботи, Сектором контролю за регульованими цінами проведено роз’яснювальну бесіду з суб’єктом господарювання та рекомендовано привести у відповідність до чинного законодавства граничні рівні торговельних (роздрібних) надбавок.