Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період проведено 1 планову виїзну перевірку у розповсюджувачів, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на ІІ квартал 2018 року.

 Відповідно доручення Держпродспоживслужби України проведено 3 позапланові виїзні перевірки характеристик кабельної продукції на відповідність її вимогам Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання (постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015року №1067).

Прийнято 8 рішень про обмеження продукції на ринку шляхом:

- приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- усунення формальної невідповідності та тимчасової заборони надання продукції на ринку.  

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 8 звернень громадян. Окрім того, 10 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав. З 18 розглянутих звернень громадян, 8 звернень за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Проведено 5 перевірок: 1– планова, 5 – позапланових, про що складено відповідні документи.

Притягнуто до адмінвідповідальності 1 особа з накладенням штрафних санкцій на суму 0.170 грн. До 1-го суб’єкта господарювання застосовано адміністративно-господарчі санкції в розмірі 0,229 тис.грн.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період з 04.05.18р. по 09.05.2018р. проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур на площі 3339 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

-  про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в весняний період 2018 року в господарствах області. Проведено обробітки посівів сільськогосподарських посівів на площі 447 тис. га.;

- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;

-    щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур;

-     орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління.

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

-         фітосанітарних сертифікатів - 185екз.;

-         карантинних сертифікатів - 32 екз.

Проведено інспектування та огляд об’єктів регулювання:

-         проведено обстеження лісових угідь на площі – 75,8га;

-         транспортних засобів - 382 одиниць;

-         насіння зернових, бобових, технічних культур - 975 тонн;

-         зеpна і зерно продуктів – 2575,5 тонн;

-         продуктів харчування – 1160 тонн;

-         технічних, олійних та інших матеріалів – 710 тонн;

-         свіжих овочів - 144 тонн;

-         зрізу квітів – 486 тис. шт.;

-          лісоматеріалів - 3810 м3;

-          пиломатеріалів -   504 м3;

-         пакувальної тари з деревини – 3536 одиниць;

-         виробів з деревини – 20 тонн;

-         інших об’єктів регулювання - 79 тонн.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

До Держпродспоживслужби України підготовлено звіт про результати моніторингу реалізації насіння овочевих культур на ринках, торгових точках та спеціалізованих магазинах області.

Здійснювався збір інформації про відведення та догляд за насінділянками озимих і ярих культурсуб'єктами господарювання області, що планують здійснювати реалізацію насіння 2018 року врожаю.

Моніторингом діяльності реалізаторів насіння овочевих і баштанних культур протягом тижня було охоплено 4 особи. Підчас моніторингу проводилась роз’яснювальна робота спрямована на попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва при роздрібній торгівлі насінням, було роздано пам’ятки «На допомогу суб’єктам оптової та роздрібної торгівлі».

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43588 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 42 одиниць техніки.

Знято з обліку 25 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 60 потужності. Всього зареєстровано на території області 10677 потужностей.

Погоджено дозвіл на експорт:

-         двох партій яєць до Республіки Молдова;

-         однієї партії молочної продукції до Казахстану.

Відділ безпечності харчових продуктів

         Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу туш ВРХ та свиней - 2017, інших видів тварин – 1879, 4018 зразків молочних продуктів, 2742 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2450. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 375 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 85 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 390 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 8 особи.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин і птиці по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:

- сказу – 853 тварини,

- сибірки - 2631 голову,

- досліджено на лейкоз – 3100 голів,

- досліджено на туберкульоз – 6197 голів.

Підготовлено і направлено в територіальні підрозділі інформаційні матеріали і завдання щодо проведення комплексу діагностичних, лікувально-профілактичних та санітарно-гігієнічних заходів, ідентифікації та паспортизації коней.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 1743 бесіди, роздано 838 інформаційних матеріалів, розклеєно 437 листівок.

Фахівцями ветеринарної служби, у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп, з початку року перевірено 1039 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 226 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 18 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та з підготовки рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд та узгодження інструкцій на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання, розгляд документів «Щодо експлуатації місць видалення відходів» та генеральних планів забудови населених пунктів.

Проведено:

-         164  комісійних обстежень об’єктів.   З них – 13 об’єктів централізованого водопостачання,   1 дитячого навчального закладу, 25 об’єктів торгівлі, 4 – об’єкти ресторанного господарства, 6 полігонів/місць видалення відходів, 106 криниць громадського користування;

-         обстеження 2 приміщення для ведення медичної практики;

-     державний санітарно-епідеміологічний контроль 37 вантажів на митницях призначення, в тому числі   -  36 через «Єдине вікно», (1 відмова).

Взято участь:

-         у нараді «Актуальні питання щодо реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного,  фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю»;

-         в роботі комісії Дунаєвецької міської ради по обстеженню стану благоустрою   території , прилеглої до вул. Польової в м. Дунаївці Хмельницької області. Підготовлені рекомендації щодо замовлення технічної документації із землеустрою із зазначенням обмежень у використанні земельної ділянки;

-         у нараді Старокостянтинівської РДА з питань перевірки загальноосвітніх та дошкільних закладів району;

-         у підготовці інформації на засідання комісії з ТЕБ та НС "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у літній період 2018 року."

сайт зроблено в adgrafics