Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Новий клопіт для подільських господарів – неперебірливий шкідник з кумедною назвою оленка волохата успішно мігрував на Хмельниччину та почав наносити значну шкоду багатьом сільгоспкультурам. Першими за порадою до фітосанітарних спеціалістів стали звертатись господарі з південних районів, де нахаба пошкоджує плодові дерева, квіти, озимий ріпак тощо. Що це за напасть і як вберегти від неї урожай?

DMSgh4

   Оленка волохата відноситься до багаточисленної родини пластинчастовусих жуків, найближчим родичем є знайомий всім з дитинства травневий хрущ. Характерною розпізнавальною ознакою оленки є 12 поперечних білих плям різної величини на чорному фоні. Все тіло жука, особливо нижня сторона, вкрита густим жовтувато-сірим опушенням. Шкідник виходить з грунту ранньої весни та інтенсивно харчується квітками різних рослин, як культурних так і дикоростучих, активно виїдаючи тичинки і маточки, знищує пуп’янки, зав’язь, молоді листки декоративних рослин, пошкоджує абрикос, персик, вишні, черешні, сливи, груші, яблуні, полуниці, виноград, ріпак, зернові та інші культури. Личинки жука живуть в грунті, але на відміну від хрущів коренів рослин не пошкоджують, дорослі жуки також зимують у грунті.

   Наразі спеціалісти відділів фітосанітарного напряму ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області ведуть спостереження за поширенням багатоїдних шкідників, в т. ч. і оленки волохатої, та надають рекомендації населенню та фермерам по регулюванню їх чисельності. Проти дорослого жука ефективне обприскування інсектицидом Каліпсо 480 SC, КС (0,15-0,3 л/га), крім того при масовій появі жуків грунт по периметру крони дерев слід обробляти препаратами Регент 20 G,г. (5-10 кг/га) або Форс 1,5 G, ГР (4,5-15 кг/га) з пригортанням на 3- 5 см ( оленка волохата на ніч ховається в грунт, де, контактуючи з пестицидами, гине). На присадибних ділянках в ранкові години, в похмурі, прохолодні дні рекомендується струшування волохатого об’їдала з квітучих дерев на плівку, брезент, збір і знищення. В жаркі години дня жуки рухливі і швидко злітають тому перед струшуванням дерево слід обприскати холодною водою, або слабким розчином карбаміду для одночасного підживлення. При появі шкідників у великій кількості на квітках ягідних, декоративних культур – збирати вручну і знищувати. оленку волохату поїдає шпак звичайний, тому рекомендується приваблювання птахів у сад.

Сергій Пептюк - головний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики і аналізу ризиків

сайт зроблено в adgrafics