Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Картопля — один із стратегічних важливих овочів, які ми вирощуємо в городі. Понад 90 % картоплі вирощується на присадибних та дачних ділянках. Таке вирощування популярної культури становить певні труднощі в плані захисту від шкідників і хвороб. Невеликі площі під дачними і присадибними ділянками не дозволяють застосовувати повноцінну сівозміну. Картопля має повертатися на попереднє місце не раніше, ніж через три роки, а на практиці дуже часто повертається через рік. Внаслідок цього в ґрунті накопичується велика кількість шкідників та збудників хвороб. Ці фактори впливають на урожайність, товарні і cмакові якості картоплі, спричиняють чималі втрати врожаю при зберіганні.

      В першу чергу необхідно подбати про захист від поширених шкідників: колорадського жука і дротяників. Колорадський жук харчується бадиллям, втрати якого на початку вегетації позначаються на якості бульб, а дротяники залишають в картоплинах отвори, сприяючи проникненню збудників хвороб. Пошкоджену картоплю незручно чистити і неможливо зберігати.

colorado

     Боротьбу з шкідниками починати треба з профілактики, шляхом обробки посадкового матеріалу
Найчастіше обробка картоплі не обходиться без хімічних препаратів. Дещо раніше городники воліли використовувати препарати зарубіжних виробників, але за останні роки вітчизняна промисловість змогла випустити кілька гідних засобів, які за короткий проміжок часу встигли завоювати досить велику кількість позитивних відгуків. На ринку засобів захисту рослин існує велика кількість препаратів для захисту картоплі від шкідників та хвороб. Серед них найпопулярніші це :
«Престиж» — Вирішує проблему боротьби проти дротяників та листкової картопляної попелиці, а також проти колорадського жука в період від появи сходів до початку цвітіння. Фунгіцидна дія препарату направлена на захист від різних видів парші та мокрих гнилей. Однак слід знати, що Престиж для обробки картоплі ранніх сортів не застосовують, оскільки він зберігається в бульбах протягом 60-70 днів, а ранні сорти дозрівають у середині літа, і ви ризикуєте вжити в їжу разом із пюре і препарат Престиж.
«Престиж» — надійний препарат, випробуваний часом.
«Максим» — дозволяє значно посилити захист пасльонових. Багато городників воліють використовувати цей препарат у комплексі з «Престижем». Фунгіцид «Максим» затримує розвиток фітоспорозу, знижує ураження культури паршею.
Захищає посадки картоплі протягом 7-8 тижнів.
«Табу» — потужний сучасний засіб, який надійно оберігає пасльонові від ґрунтових шкідників. Діє протягом 45 діб. Його ефективність не залежить від умов навколишнього середовища.
«Круїзер» — досить ефективний протруйник, який стримує не тільки атаки шкідників, але і поширення вірусних захворювань.
    Обробка картоплі від шкідників та хвороб перед посадкою за допомогою хімічних препаратів проводиться за досить простою схемою. Бульби розкладають на щільному матеріалі, згідно інструкції готують інсектицидний розчин. Готовий засіб переливають в балон розпилювача після чого розприскують на картоплю. Як тільки оброблена сторона бульб підсохне, їх перевертають і таким же чином обробляють з іншого боку. Висохлий матеріал відразу ж висаджують на грядки.
Важливо! При роботі з хімічними препаратами необхідно використовувати засоби захисту: обличчя закривають маскою або косинкою, руки — рукавичками! Посадку проводять не знімаючи рукавичок!
Своєчасна турбота про картоплю неодмінно поліпшить якість і кількість вашого врожаю. А спеціальні препарати стануть незамінними помічниками в цій важливій справі.

Головний спеціаліст відділу карантину рослин                                                 Михальчишена Н.А.

сайт зроблено в adgrafics