Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Квіти – неповторний дар природи. Їх безкінечне різноманіття, витончена гамма кольорів та аромату позитивно впливають на наші емоції та загальний психологічний стан. Людина, що ввібрала в себе красу природи, стає сильнішою та кращою.

1234

Королевою серед квітів вважають троянду. Багато хто з квіткарів полюбляє вирощувати троянди. Але щоб ця культура була прикрасою ділянки, приходиться захищати її від численних шкідників та хвороб. У троянд, як майже у всіх розоцвітих, шкідників та хвороб багато. Це попелиці, молі, щитівки, п’ядуни, пильщики, кліщі, борошниста роса, іржа, судинне в’янення та ін.

Трояндова попелиця пошкоджує молоді пагони та бутони. Розвивається протягом усієї вегетації, переносить вірусні захворювання. Підвищує її шкодо чинність суха жарка погода.

324

 

Для боротьби з шкідником застосовують препарати: Актара 25 WG, Енжіо SC, Актеллік 500ЕС, Децис, Карате, та ін., які знищують шкідливих комах та дозволені до використання. Використовуються вони в вигляді водного розчину по діючих нормах.

Павутинний кліщ.

Один з найнебезпечніших шкідників декоративних культур. Пошкоджує практично усі рослини. Дорослі шкідники та їх личинки пошкоджують листя рослин з нижнього боку, що викликає різке порушення обміну речовин у рослині. Листя стає блідим, потім жовтіє і передчасно опадає. При сильному заселенні на листках зявляється тоненьке павутиння. Шкодочинність підвищує суха жарка погода.

342

 

При перших ознаках появи цього шкідника рослини оприскують інсектицидами Вертімек 018 ЕС, - 10 млна 5 л води, або Актеллік 500ЕС- 8 мл на 5 л та інш. Але Використання інсектицидів широкого спектру краще уникати – вони знищать і природних ворогів павутинного кліщика, від чого навала шкідника може навіть посилитися. Не можна не враховувати і те, що препарати, які мають у своєму складі фосфати та піретрини, помітно збільшують вміст азоту в тканинах рослин, що робить їх ще більш привабливим для кліща.

Трояндовий пильщик.

Зимує в стадії несправжньої гусениці в пухкому коконі у поверхневому шарі ґрунту. Літ імаго відбувається наприкінці квітня — у першій половині травня. Відкладання яєць — по одному, рідше по два, на верхній бік черешків листя, за 5 – 10 мм від місця прикріплення їх до пагона. Яйцекладки розміщені у горбиках, які після виходу личинок розтріскуються і є ознакою наявності шкідника на плантації троянди. Строки відкладання яєць розтягнуті. Відроджені личинки першого віку живляться у місцях відкладанняяєць. Після линьки вони піднімаються вгору по пагону і на нездерев’янілій ділянці проникають усередину пагона, роблять хід знизу вгору завдовжки 60 – 70 см. В одному пагоні трапляється до 5 – 7 личинок. Розвиток їх завершується наприкінці червня. Досягнувши останнього віку (довжина личинки 18 – 21 мм), вони переходять у ґрунт. Розвивається однагенерація за рік.

6756 56756

При першій появі шкідника проводять обробіток одним із препаратів: Актара 25 WG, Енжіо247SC, Актеллік 500ЕС. Профілактично навесні в період відростання підливають під корінь 0,2- 0,25% розчином (2 г- 2,5г на   1 л води ) Актари по 0,5 л під кущ.

Трипси.

Дрібні сисні комахи. Живляться соком рослин з нижнього боку листка та у квітах. Листя знебарвлюється, жовтіє, вкривається білими цятками, стає сріблястим. Пошкоджені бутони погано розпускаються, дають дрібні деформовані квіти з безбарвними пелюстками. Трипси переносять вірусні хвороби.

56758

Захист такий, як від попелиць.

Хвороби троянд

Борошниста роса. В ранній період розвитку грибок проявляється у вигляді борошнисто-білуватого нальоту, а потім розростається до щільної бурувато-сірої павутинної повсті, викликаючи скручування та передчасне опадання листя, викривлення та затримку росту пагонів та бутонів. Оптимальні умови розвитку хвороби: температура — +20–25°С, відносна вологість повітря — 95–99%. Зберігається патоген між лусочками бруньок.

8978

При перших ознаках хвороби проводять обприскування фунгіцидом Топаз® з розрахунку3 мл на 5 л води. В період вегетації проводять до трьох обробок.

Несправжня борошниста роса. Розвитку хвороби сприяють підвищена вологість повітря і помірна температура. На молодому листі з’являються дрібні червоно-бурі або фіолетові плями (сторони плям — прямі). Листя поступово деформується. Якщо пляма досягає центральної жилки, листок одразу опадає. 

На пагонах можуть з’являтися пурпурові плями. Квіти й бутони деформуються. Кущі відстають у рості. Пероноспороз часто плутають з чорною плямистістю (при пероноспорозі листя опадає зверху донизу, при чорній плямистості навпаки).

34543

При перших ознаках хвороби застосовують Ридоміл Голд МЦ (25 г на 5 л води).

Широко розповсюджена та наносить трояндам велику шкоду  чорна плямистість. Хвороба з’являється на листках, пагонах і гілках у вигляді чорних, бурих, пурпурових плям з окантовкою. Уражені кущі відстають в рості, дають мало квітів, погано готуються до зими та часто підмерзають. Заходи боротьби з плямистістю такі ж, що й з борошнистою росою.

343

При перших ознаках хвороби проводять оприскування фунгіцидом Скор з розрахунку 5 мл на 10 л води. Повторну обробку проводять через 10–12 днів.

Сіра гниль. Збудник хвороби зберігається в ґрунті, рослинних рештках та корі уражених стебел кущів. При підвищеній вологості повітря, частих дощах або надмірному поливі на листі з’являються бурі плями без облямування, які швидко розростаються. На плямах утворюється сірий наліт. Це спороношення гриба. Спори легко переносяться на сусіднє листя, бутони і пелюстки квітів. За якийсь час квітка вкривається плямами, буріє й загниває. Шкодочинність хвороби проявляється не лише в період цвітіння, а й при транспортуванні та зберіганні зрізаних квітів. Хвороба часто розвивається під укриттям в зимовий період. За сприятливих погодних умов і недостатньої вентиляції до весни стебла кущів можуть повністю згнити.

786

Для захисту застосовують препарати Хорус, Світч 62,5WG (10 г на 5 л води) витрата робочого розчину 0,5 л під кущ. Повторити через 10- 12 днів..

Головний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики, аналізу ризиків                               В. Заболотний

сайт зроблено в adgrafics