Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період проведено 3 планові виїзні перевірки у розповсюджувачів, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на І квартал 2018 року. Проводиться робота над 3 позаплановими перевірками характеристик продукції за ланцюгом постачання, відповідно листів Держпродспоживслужби України. 

Прийнято два Рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом: усунення формальної невідповідності та тимчасової заборони надання продукції на ринку. Та скасовано два Рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом: тимчасової заборони надання продукції на ринку та приведення продукції у відповідність.

Відділ захисту споживачів

За звітний період отримано 24 звернення  громадян, з них: 5 письмових та 19усних. Надано 18 консультацій споживачам та роз’яснень  щодо їх прав в телефонному режимі.

Із 24 розглянутих звернень громадян, 21 - за результатами розгляду вирішено (задоволено) на користь споживачів.

Проведено 6 перевірок: 4 – планових, 2 – позапланових, про що складено відповідні документи. Притягнуто до адміністративної відповідальності 4 особи з накладенням штрафних санкцій на суму 0.680 грн. До 2-х суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарчі санкції в розмірі 0.815 тис.грн.

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами  фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур методом відбору монолітів на площі 1131 га.,

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

  • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в зимовий період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин- 148 тонн.
  • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
  • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур  
  • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

  • фітосанітарних сертифікатів -345 екз,
  • карантинних сертифікати 141 екз.

Проведено інспектування та огляд:

  • транспортних засобів -626 одиниць:
  • насіння зернових,бобових,технічних культур -2229  тонн;
  • зеpна і зернопродуктів – 5676.5тонн.;
  • продукти харчування -2718тонн;
  • технічних, олійних та інших матеріалів –2871.6 тонн.;
  • свіжі овочі- 217 тонн;
  • зрізи квітів – 446 шт;
  • продукти харчування-2718тонн;
  • лісоматеріалів  -    5862.3м3
  • пиломатеріалів  -  590.2м3,
  • пакувальної тари  з деревини –2969 одиниць;
  • вироби з деревини- 115 тонн;
  • інших об єктів регулювання- 66 тонн.

Проведено:

  • навчання в 4 районах  області із 115 працівниками, робота, яких пов’язана із застосуванням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами;
  • перевірки державного нагляду (контролю)  додержання законодавства в сфері карантину та захисту рослин в 8 суб’єктів господарювання.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Проводився моніторинг виробництва та реалізації насіння суб’єктами господарювання області занесених до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу, підготовка матеріалів щодо надання інформації про роботу відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва за місяць.

З метою зменшення обігу неякісного насіння овочевих та баштанних культур спеціалісти відділу здійснювали моніторинг діяльності реалізаторів насіння  на ринках, торгових точках, спеціалізованих магазинах м. Хмельницького, районних центрів області. У ході проведених рейдів з’ясовувались питання щодо документосупроводу партій насіння,  зокрема документів, які б засвідчували сортові та посівні якості насіння. Всього за тиждень охоплено 16 осіб, що проводили продаж насіннєвого матеріалу. З ними спеціалісти відділу провели роботу, спрямовану на попередження правопорушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва. Розповсюджено також довідково – інформаційний матеріал «На допомогу суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі», де висвітлено вимоги до маркування партій насіння, питання сертифікації, документосупроводу насіння, тощо.

За зверненнями суб’єктів господарювання надавались консультації з питань проведення сертифікації насіння і садивного матеріалу, супроводу реалізації та придбання насіння, проведення сортозаміни та сортооновлення для покращення сортового та репродукційного складу насіння ярих культур призначених для посіву навесні 2018 року, а також з питань включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік.

Надавались рекомендації щодо проведення підживлення насінницьких ділянок озимих культур.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43492 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 46 одиниць техніки.

Знято з обліку 15 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 25 потужності. Всього зареєстровано на території області 10335 потужностей.

Погоджено дозвіл на експорт:

  • двох партій яєць курячих до  Молдови;
  • однієї партії молочних продуктів до Туркменістану.10

Відділ безпечності харчових продуктів

Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 240 туш ВРХ та свиней - 1100, інших видів тварин – 518, 2111 зразків молочних продуктів, 1518 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2946. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 350 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 48 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 178 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 3 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин  територією Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень  щеплено проти:

  • сказу – 4812 тварин,
  • сибірки - 1063 голови,
  • досліджено на лейкоз – 6004 голови,
  • досліджено на туберкульоз – 12130 голів.

Взято участь у проведенні аудиторських перевірок в Ярмолинецькому та Чемеровецькому районах з подальшим аналізом отриманої інформації.

Підготовлено і направлено до територіальних установ ДПСС листи обліку та звітності в галузі птахівництва, дикої та домашньої птиці.

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 1924 бесіди, 10 сходів села, роздано 539 інформаційних матеріалів, розклеєно 164 листівки, надруковано 1 статтю в газеті.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 642 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 132 особи притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 12 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

За звітний період проведено 262  комісійних  обстеження та 6 планових об’єктів. З них: 9 об’єктів централізованого водопостачання, 4 дитячих навчальних закладів, 8 загальноосвітніх навчальних закладів, 16 об’єктів торгівлі, 2 - громадського харчування, 161 криниці громадського користування. За заявами суб’єктів господарювання проведено 5 обстежень. 

Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд та узгодження інструкцій, положень на роботу с радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючого випромінювання.

Проведено:

  • державний санітарно-епідеміологічний контроль 67 вантажів на митницях призначення, в тому числі - 65 через «Єдине вікно». 1 відмова недостатньо необхідних документів;
  • семінари-навчання з персоналом: ДНЗ «Сонечко», харчоблоку Юрковецької ЗОШ I –IIcт. с. Юрківці на тему: «Організація харчування в ДНЗ, ЗОШ. Профілактика ГРВІ»;КП «Зарічанський ринок» с. Зарічанка на тему «Санітарно-гігієнічні вимоги до централізованого водопостачання».
сайт зроблено в adgrafics