Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період, відповідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на І квартал 2018 року, проведено 2 планові виїзні перевірки у розповсюджувачів нехарчової продукції. Проводиться робота над 7 позаплановими перевірками характеристик продукції за ланцюгом постачання, відповідно листів Держпродспоживслужби України. Скасовано два Рішення про вжиття обмежувальних корегувальних заходів щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом: усунення формальної невідповідності та тимчасової заборони надання продукції на ринку.
Застосованоштрафних санкцій на суму 1,615 тис. грн., сплачено 17,0 тис. грн.
Відділ захисту споживачів
За звітний період отримано 17 звернень громадян, з них: 4 письмових та 13 усних. Разом з тим, 43 споживачам надані усні консультації та роз’яснення щодо їх прав.
Із 17 розглянутих звернень громадян, 13 звернень за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів. Під час розгляду звернення споживача щодо виготовлення москітних сіток після втручання спеціалістів відділу заявнику було повернуто кошти в сумі 1000 грн. за невиконану послугу.
01.03.2018р. взято участь в засіданні “круглого столу” з обговорення правових засад проведення контролюючими органами перевірок з питань дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства, яке відбулось у приміщенні залу селекторних нарад облдержадміністрації
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану озимих культур методом відбору монолітів на площі 872 га.,
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в зимовий період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин- 195 тонн.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фіто санітарних сертифікатів -350екз,
- карантинних сертифікати 100 екз.
Проведено інспектування та огляд:
- транспортних засобів -646 одиниць:
- садівний матеріал картоплі-15 тонн.;
- насіння зернових,бобових,технічних культур -220 тонн;
- зрізів квіті- 1360 шт;
- зеpна і зернопродуктів – 4851 тонн.;
- продукти харчування -1377 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів –6513 тонн.;
- свіжі овочі- 182 тонн;
- продукти харчування-2268 тонн;
- лісоматеріалів - 4762,1м3
- пиломатеріалів - 257,7 м3,
- пакувальної тари з деревини –2296 одиниць;
- вироби з деревини- 85,5 тонн;
- інших об єктів регулювання- 11 тонн.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Згідно Доручень Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснювався збір та узагальнення інформацій обсягів виробництва насіння насіннєвими заводами, які розташовані на території області, реалізації насіння господарствами занесеними до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу. На основі узагальнених даних моніторингів підготовлено інформацію до Держпродспоживслужби України.
З метою зменшення обігу неякісного насіння овочевих та баштанних культур, здійснювався моніторинг діяльності реалізаторів насіння на ринках, торгових точках, спеціалізованих магазинах м. Хмельницького, районних центрів області. Всього охоплено 10 осіб, що проводили реалізацію насіння. Реалізаторам насіння було надано роз’яснення, спрямовані на попередження правопорушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва, а також роздано довідково – інформаційний матеріал «На допомогу суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі».
Взято участь у проведенні навчання з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та власників паїв Новоушицького району.
Для інформування керівництва області про хід сертифікації насіння суб’єктами насінництва та розсадництва, підготовлено та надано відповідну інформацію.
Здійснено реєстрацію 2 план - схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур від господарств занесених до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу.
На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розміщено довідково – інформаційний матеріал «На допомогу суб'єктам оптової та роздрібної торгівлі».
Надавалась консультативна допомога щодо порядку проведення сертифікації насіння і садивного матеріалу та документообігу при реалізації насіння, а також з питань включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік.
Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки
На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43406 одиниць сільськогосподарської техніки.
За поточний період зареєстровано 126 одиниць техніки.
Знято з обліку 36 одиниць.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 37 потужності. Всього зареєстровано на території області 10061 потужностей.
Погоджено дозвіл на експорт:
- двох партій яєць курячих до Молдови;
- двох партії молочних продуктів до Казахстану та двох - до Молдови;
- двох некомерційних тварин до Російської Федерації.
Відділ безпечності харчових продуктів
Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 1290 туш ВРХ та свиней - 1300, інших видів тварин – 610, 2310 зразків молочних продуктів, 1830 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 3000. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 350 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 60 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 270 кг рослинної продукції.
За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.
Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів
Працівниками відділу опрацьовано 6 запитів щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз. Всього за тиждень щеплено проти:
- сказу – 4923 тварини,
- сибірки - 979 голів,
- досліджено на лейкоз – 6616 голів,
- досліджено на туберкульоз – 9769 голів.
Підготовлено і направлено до територіальних установ ДПСС листи з вимогою проведення нарад з питань хвороб бджіл, якості меду та проведення весняної ревізії пасік.
Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 4872 бесід, 17 сходів села, роздано 1812 інформаційних матеріалів, розклеєно 318 листівок, надруковано 4 статті в газетах.
Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 501 одиницю автотранспорту, за виявлені порушення 97 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 6 за порушення при перевезенні риби.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період проведено 68 комісійних обстежень об’єктів. З них: – 4 об’єктів централізованого водопостачання, 3 дитячих навчальних закладів, 1 загальноосвітнього навчального закладу, 28 об’єктів торгівлі, 8 громадського харчування, 1 полігону, 20 криниць громадського користування, 4 інших об’єктів. За заявами суб’єктів господарювання проведено 4 обстеження.
Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь проводиться робота з розгляду документів та підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення «Санітарного паспорта на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)».
Проведено державний санітарно-епідеміологічний контроль 78 вантажів на митницях призначення, в тому числі- 75 через «Єдине вікно».
Взято участь в нараді управління агропромислового розвитку за участю керівників агроформувань Новоушицького району, сільгоспвиробниками, фермерами. До відома присутніх було доведено основні вимоги санітарного законодавства в ході транспортування, зберігання, застосування та торгівлі пестицидів та агрохімікатів.
У Чемеровецькому районі проведено семінар-навчання з завідуючими та персоналом ДНЗ «Червона калина» та ДНЗ «Дзвіночок» смт. Чемерівці, ДНЗ «Колосок» с. Чорна на тему «Організація харчування в ДНЗ. Профілактика ГРВІ».