Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

 

Дуже часто громадяни укладають договори на виконання певної роботи або про надання послуг. Для початку, необхідно звернути увагу, що варто розуміти під поняттям «договір». Договір – це домовленість двох і більше сторін, що породжує встановлення, зміну або припинення прав та обов`язків.Тому, варто знати, що слід робити та як себе захистити, якщо Ви із своєї сторони договір виконали, тобто оплатили кошти за певну роботу (товар, послугу) а інша сторона договір не виконує.

Кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення. Тобто, Ви маєте право захищати свої права, якщо договір виконали, а друга сторона не бажає його виконувати. Порушенням зобов`язання за договором є його невиконання, або виконання з порушенням умов, визначених змістом договору.

У разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. Щодо законодавчо-визначених наслідків, то до них відносять такі, як:

1) припинення зобов’язання внаслідок односторонньої відмови від зобов’язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;

2) зміна умов зобов’язання;

3) сплата неустойки;

4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Куди звертатися за захистом порушеного права?                                         

  1. Перш за все варто звернутися до сторони, з якою уклали договір, із письмовою заявою-претензією, у якій поставити вимоги(в термін), здійснити виконання робіт чи надання послуг.
  2. Для захисту своїх прав та інтересів можна звернутися до Держпродспоживслужби з заявою, у якій просити зобов`язати іншу сторону виконати договір та здійснити перевірку вказаної особи чи організації.
  3. Якщо сторона не бажає виконувати договір, то можна звертатися до суду – з позовом про стягнення сплачених грошових коштів, внаслідок невиконання договору.

Варто зазначити, що споживач має право звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів. Сторони зобов’язані довести ті обставини, на які посилаються як на підставу своїх вимог.Споживач має надати суду докази того, що був укладений договір, а виконавець робіт,надавач послуг у свою чергу не бажає виконувати договір, та інші докази, які обґрунтовують його виконання.

сайт зроблено в adgrafics