Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період проведено 2 планові перевірки, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на І квартал 2018 року та 2 позапланові виїзні перевірки характеристик продукції, відповідно листа Держпродспоживслужби України щодо проведення позапланової перевірки за ланцюгом постачання. Проводиться поточна робота над позаплановими перевірками.
Застосовано штрафних санкцій на суму 19,55 тис.грн..
Відділ захисту споживачів
За звітний період одержано 10 звернень громадян, з них: 5 письмових та 5 усних. Крім того, 18 споживачам надано усні консультації та роз’яснення щодо їх прав через засоби зв’язку.
Із 10 розглянутих звернень громадян, 5 звернень, за результатами розгляду, вирішені (задоволені) на користь споживачів. Під час розгляду звернення споживача, який придбав через Інтернет-магазин, що знаходиться в м. Хмельницькому, жіночий костюм, що не підійшов за розміром, після втручання спеціалістів відділу, був проведений обмін на інший, потрібного для споживача розміру.
За звітний період спеціалісти відділу на сайті управління висвітлювали основні положення законодавства про захист прав споживачів.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур на заселення мишоподібними гризунами на площі 864 га.
Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченість засобами захисту рослин в зимовий період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин- 175тонн.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фіто санітарних сертифікатів -241 екз,
- карантинних сертифікати 79 екз.
Проведено інспектування та огляд:
- транспортних засобів -547 одиниць:
- садівний матеріал-740 шт.;
- насіння зернових, бобових, технічних культур -870 тонн;
- зрізів квіті- 547шт;
- зеpна і зернопродуктів – 4977 тонн.;
- продукти харчування -1377 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів –1592 тонн.;
- свіжі овочі- 68 тонн;
- продукти харчування-1366 тонн;
- лісоматеріалів - 9007,6м3
- пиломатеріалів - 528,0 м3,
- пакувальної тари з деревини –3714 одиниць;
- вироби з деревини- 64,5 тонн;
- інших об’єктів регулювання- 1215,7 тонн.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Здійснено моніторинг виробництва та реалізації насіння суб’єктами господарювання області занесених до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу, підготовка матеріалів щодо надання інформації про роботу відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва за місяць.
Опрацьовано та подано сайт ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області перелік змін до діючого законодавства сфері насінництва та розсадництва та інформаційний матеріал «На допомогу споживачу».
За зверненнями надавались консультації з питань проведення сертифікації насіння і садивного матеріалу, приймання план - схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур від господарств занесених до державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу.
Проводилась роз’яснювальної роботи щодо порядку здійснення роздрібної торгівлі насінням овочевих, баштанних культур та кормових коренеплодів на ринках та спеціалізованих магазинах Хмельницької області.
Спеціалісти відділу прийняли участь в засіданні колегії "Про підсумки роботи Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за 2017 рік та пріоритетні завдання на 2018 рік"; відео конференції з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт та забезпеченості товаровиробників матеріально-технічними ресурсами.
Надавались пропозиції суб'єктам господарювання щодо покращення генераційного складу насіння ярих культур під урожай 2018 року шляхом проведення сортозаміни та сортооновлення.
Спеціалістами відділу виконувалась інша робота згідно доручень керівництва, зокрема проводиться робота з підготовки та подання електронних декларацій до Національного агентства з питань запобігання корупції.
Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки
На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43406 одиниць сільськогосподарської техніки.
За поточний період зареєстровано 126 одиниць техніки.
Знято з обліку 36 одиниць.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 20 потужності. Всього зареєстровано на території області 10024 потужностей.
Погоджено дозвіл на експорт:
- трьох партій яєць курячих на Молдову;
- дві партії молочних продуктів на Казахстан.
Відділ безпечності харчових продуктів
Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 1320 туш ВРХ та свиней - 1310, інших видів тварин – 630, 2320 зразків молочних продуктів, 1850 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 3050. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 370 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 50 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 280 кг рослинної продукції.
За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 7 осіб.
Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів
Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області.
Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз.
Всього за тиждень щеплено проти:
- сказу – 5410 тварин,
- сибірки - 204 голови,
- класичної чуми свиней – 3041 голова,
- досліджено на лейкоз – 10144 голови,
- досліджено на туберкульоз – 16308 голів.
Спеціалістом відділу взято участь в семінарі з питань хвороб бджіл, якості меду на базі НУБіП м. Київ.
Спеціалістами відділу взято участь в заходах з діагностики та організації з ліквідації вогнища АЧС в Чемеровецькому районі.
Протягом тижня, в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 3001 бесіда, 12 сходів села, роздано 51 інформаційний матеріал, розклеєно 308 листівок, надруковано 6 статей в газетах, зроблено 1 виступ по радіо.
Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 333 одиниці автотранспорту, за виявлені порушення 77 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 6 - за порушення при перевезенні риби.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період проведено 69 комісійних обстежень об’єктів. З них: 10 об’єктів централізованого водопостачання, 6 дитячих навчальних закладів, 7 загальноосвітніх навчальних закладів, 22 об’єктів торгівлі, 1 полігону, 21 криниці громадського користування, 2 інших об’єктів. За заявами суб’єктів господарювання проведено 3 обстеження. Підготовлено 1 статтю в місцеву пресу.
Проведено державний санітарно-епідеміологічний контроль 83 вантажів на митницях призначення, в тому числі 81 - через «Єдине вікно», 1 відмова - ( неповний перелік документів) .
Взято участь у засіданні комісії при Старосинявській РДА з питання якості питної води.
Проведено семінар-навчання з завідуючими та персоналом ДНЗ «Золотий ключик» с. Зарічанка та ДНЗ «Віночок» с. Драганівка Чемеровецького району на тему «Організація харчування в ДНЗ. Профілактика ГРВІ» .
Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних, районних та міського управлінь постійно проводиться робота з розгляду документів та підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення «Санітарного паспорта на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів», розгляд документів і погодження «Гранично –допустимих скидів речовин у водній об’єкт», розгляд і погодження меню дитячих навчальних закладів.