2 вересня голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко та керівники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді щодо епізоотичної ситуації в державі під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.
На засіданні обговорено питання ліквідації та недопущення поширення збудника африканської чуми.
Що стосується Хмельницької області, то з метою недопущення занесення збудника африканської чуми свиней проведено ряд застережливих та профілактичних заходів.
Для більш чіткого контролю за переміщенням тварин в області були створені пости за участю Національної поліції та інспекторів Держпродспоживслужби області. Зроблено 32 виїзди, виявлено 2 порушення та притягнуто до адміністративної відповідальності 2 особи на загальну суму 187 грн. Також постійно здійснюється перевірка місць реалізації живих тварин. Станом на 01.09.2016 року проведено 91 перевірку місць реалізації живих тварин, 24 особи притягнуто до адміністративної відповідальності на загальну суму 1377 грн.
Інспекторами Держпродспоживслужби області проведено перевірку 202 свиногосподарств. Вручено 172 приписи, притягнуто до адміністративної відповідальності 16 осіб на загальну суму 2992 грн. По 2 підприємствам передано матеріали в правоохоронні органи.
Перевірено 50 суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із забоєм свиней, переробкою та зберіганням продукції з них. Вручено 29 приписів.
Створено 2 обласні групи швидкого реагування на випадок виникнення підозри на захворювання даною хворобою та 72 групи при районних державних лікарнях ветеринарної медицини.
Державні установи ветеринарної медицини області забезпечені комплектами спецодягу, інструментами, пакувальним матеріалом для проведення належного відбору патологічного матеріалу.
На випадок виникнення небезпечних інфекційних захворювань існує резерв дезінфікуючих засобів та приведено в робочий стан дезтехніку. Також, в кожному районі створено запас препаратів для безкровного умертвіння свиней.
Службою ветеринарної медицини області проводиться вакцинація свиней проти класичної чуми в колективних господарствах та в особистих підсобних господарствах громадян. Так, в колективних господарствах щеплено 233216 голів свиней, а в приватному секторі щеплено 78295 гол.
Щоденно проводиться моніторинг загибелі свиней, спеціалісти районних, міських державних лікарень ветеринарної медицини до 17.00 год. звітують про кількість захворілих та загинувших свиней, їх попередній діагноз та дії, які вжито ветеринарною службою для попередження виникнення АЧС.
Хмельницькою регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини за 8 місяців 2016 досліджено на африканську чуму свиней 296 патологічних матеріалів від трупів свиней, в тому числі: з господарств- 272 проби, приватного сектору- 22, 2 матеріалів від диких свиней. Також направлено 24 патматеріали в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Отримано 4 позитивні результати (с. Гірчична Дунаєвецького району).
«Дане питання стоїть на постійному контролі та неодноразово розглядалось на засіданні ДНПК при Хмельницькій ОДА, у ході яких визначено заходи з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію області», – підкреслив Олександр Корнійчук.
Усіх керівників свиногосподарств ознайомлено із ветеринарно-санітарними вимогами, необхідністю переведення господарств у «закритий режим» роботи, а також їм вручено план дій при підозрі виникнення африканської чуми свиней.