Телефон гарячої лінії: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

but vs
but ap
but up
but zs

Відділ ринкового та метрологічного нагляду

За звітний період відділом проведено 2 планові перевірки, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на І квартал 2018 року та 1 позапланова невиїзна перевірка характеристик продукції, відповідно листа Держпродспоживслужби України щодо проведення позапланової перевірки за ланцюгом постачання.

Застосованоштрафних санкцій на суму  8,5 тис.грн.

Відділ захисту споживачів

За звітний період відділом одержано 13 звернень громадян, з них - 5 письмових та 8 усних. Крім того, згідно телефонного зв’язку 20 споживачам надані усні консультації та роз’яснення  щодо їх звернень.

Із 10 розглянутих звернень громадян, 8 звернень за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів. Під час розгляду звернень споживачам за даний період було повернуто коштів на загальну суму 1500 гривень.

За даний період спеціалісти відділу брали участь у заходах за участю громадськості Хмельницької області та на сайті управління висвітлювали основні положення законодавства про захист прав споживачів. Відділом захисту споживачів на сайт управління надана стаття «Про гарантійні зобов’язання згідно ст. 7 Закону України «Про захист прав споживачів».

08.02.2018р. об 11.00 год. спеціалісти відділу захисту споживачів взяли участь та здійснили виступ щодо звернень громадян на якість надання послуг службами таксі в нараді з питань легалізації служб таксі, здійснення діяльності служб таксі на автомобілях з іноземною реєстрацією та приведення роботи перевізників таксі до чинного законодавства України, яка відбулася в малому сесійному залі обласної ради.   

Фітосанітарна безпека

Спеціалістами  фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур на заселення мишоподібними гризунами на площі 821 га.

Разом з тим, спеціалістами проводився збір та аналіз інформації:

 • про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в зимовий період 2018 року в господарствах області. Закуплено засобів захисту рослин- 129 тонн.
 • щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
 • щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур  
 • орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;

Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:

 • фіто санітарних сертифікатів -247 екз,
 • карантинних сертифікати 29 екз.

Проведено інспектування та огляд:

 • транспортних засобів -360 одиниць:
 • садівний матеріал-740 шт.;
 • насіння овочевих і квіткових культур, лікарських-1 тонн;
 • зрізів квіті- 360 шт;
 • зеpна і зернопродуктів – 1131 тонн.;
 • продукти харчування -1366 тонн;
 • технічних, олійних та інших матеріалів –1592 тонн.;
 • свіжі овочі- 20 тонн;
 • продукти харчування-1366 тонн;
 • лісоматеріалів  -  2797,35 м3
 • пиломатеріалів  -  461,99 м3,
 • пакувальної тари  з деревини –5814 одиниць;
 • вироби з деревини- 88 тонн;
 • інших об єктів регулювання- 115 тонн.

3 статті на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницької області.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

Продовжувався моніторинг підготовки насіння ярих культур суб’єктами господарювання внесеними до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2017 рік та сільгосппідприємствами Хмельницької області.

На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розміщено рекомендації покупцям насіння овочевих культур.

Протягом звітного періоду проводилась роз’яснювальна роботи щодо окремих положень законодавства у сфері насінництва та розсадництва, недопустимості використання не внесених до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні та Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, а також висіву генетично-модифікованих сортів сільськогосподарських культур до їх державної реєстрації та внесення в Державний реєстр генетично-модифікованих організмів.

Надавалась інформаційна допомога агроформуванням щодо ведення насінництва та додержання технологічних та методичних вимог насінництва, догляду за  насінницькими ділянками озимих культур.

Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки

На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43289 одиниць сільськогосподарської техніки.

За поточний період зареєстровано 47 одиниць техніки.

Знято з обліку 20 одиниць.

Відділ державного контролю

Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 44 потужності. Всього зареєстровано на території області 9969 потужностей.

Погоджено дозвіл на експорт:

 • двох партій яєць курячих на  Молдову;

Надано дозвіл на переміщення однієї некомерційної тварини до Російської Федерації

Відділ безпечності харчових продуктів

Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 1360 туш ВРХ та свиней - 1360, інших видів тварин – 660, 2400 зразків молочних продуктів, 2000 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 3100. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 380 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 50 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 320 кг рослинної продукції.

За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.

Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів

Працівниками відділу опрацьовано 4 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин  по території Хмельницької області.

Лікарнями ветмедицини області проводяться планові заходи з профілактики таких захворювань, як сказ, сибірка, лейкоз і туберкульоз.

Всього за тиждень  щеплено проти:

 • сказу – 3895тварин,
 • сибірки - 1255 голів,
 • досліджено на лейкоз – 1485 голів,
 • досліджено на туберкульоз – 3586.

Продовжується робота з IT системою «Єдина інформаційна система по проведенню протиепізоотичних заходів».

Розроблено форми звітності щодо загибелі тварин в господарствах, графіки дослідження біоматеріалів на африканську чуму свиней.

Взято участь у виступі по радіо ТРК «Поділля-Центр» на тему профілактики сказу.

Внесено зміни до електронної бази даних «Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території Хмельницької області».

Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС  проведено 982 бесіди, 5 сходів села, роздано 215 інформаційних матеріалів, розклеєно 15 листівок, зроблено 2 виступи на радіо та 1 на телебаченні.

Ветеринарними фахівцями у складі 24 мобільних поліцейсько-ветеринарних груп з початку року перевірено 173 одиниць автотранспорту, за виявлені порушення 28 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, в т.ч. 2 за порушення при перевезенні риби.

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє, що за період з 05.02.18р.  по 09.02.18р.  проведено 111  комісійних  обстежень об’єктів. З  них – 2 об’єкти централізованого водопостачання,    15 дитячих  навчальних закладів, 25 загальноосвітніх навчальних закладів,  5 об’єктів торгівлі,   2 інших об’єктів, 60 криниць громадського користування.  Фахівці  відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних,  районних та міського управлінь взяли     участь в роботі 4 комісій  за заявами громадян.

За заявами суб’єктів господарювання    проведено 2 обстеження для отримання ліцензії на медичну діяльність.

Підготовлено  8 статей в місцеву пресу, проведено  2 виступи на радіо.  

Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних та районних управлінь проводиться робота з розгляду документів та  підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд документів і оформлення  «Санітарного паспорта на право експлуатації рентгенівського кабінету (зберігання та експлуатації пересувних і переносних (палатних) рентгенівських апаратів)».

Проведено державний санітарно-епідеміологічний контроль 77  вантажів на митницях призначення,  в тому числі  67 -  через «Єдине вікно».                 

Фахівцями Летичівського районного управління було проведено семінар  - «Правила постачання  харчових продуктів та сировини в навчальні заклади Летичівської ОТГ» .

Провідними фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Чемеровецького районного управління проведені семінар-навчання з персоналом КП «Комунсервіс», персоналом харчоблоку Гусятинської ЗОШ I –III cт.,  персоналом магазину «Ситий козак» та забійного пункту ТОВ «Оболонь-Агро».

сайт зроблено в adgrafics