Відділ ринкового та метрологічного нагляду
За звітний період відділом проведено 2 планові перевірки, згідно плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на І квартал 2018 року та 2 позапланові виїзні перевірки характеристик продукції, відповідно листа Держпродспоживслужби України щодо проведення позапланової перевірки за ланцюгом постачання.
Застосованоштрафних санкцій на суму 5,1 тис.грн., в добровільному порядку сплачено 3,825 тис.грн.
Відділ захисту споживачів
За звітний період відділом одержано 14 звернень громадян, з них - 7 письмових та 12 усних - на особистому прийомі.
Із 19 розглянутих звернень громадян, 12 - за результатами розгляду вирішені (задоволені) на користь споживачів.
Фітосанітарна безпека
Спеціалістами фітосанітарної безпеки за звітний період проведено фітосанітарний моніторинг на встановлення фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур на заселення мишоподібними гризунами на площі 964 га., відбір монолітів озимих культур на встановлення життєздатності рослин та ураження хвороб на площі 1236 га.
Разом з тим, управлінням проводився збір та аналіз інформації:
- про хід робіт із захисту рослин та забезпеченність засобами захисту рослин в зимовий період 2018 року в господарствах області.
- щодо здійснення фітосанітарного контролю імпортних об'єктів регулювання;
- щодо експорту та реекспорту зернових і олійних культур
- орієнтовний щотижневий медіа-план діяльності управління;
Протягом тижня видано документи дозвільного характеру:
- фіто санітарних сертифікатів -282 екз,
- карантинних сертифікати 65 екз.
Проведено інспектування та огляд:
- транспортних засобів -515 одиниць:
- насіння овочевих,квіткових,лікарських та газонних трав- 4 тонн;
- насіння зернових,бобових,технічних та олійних культур- 2059 тонн;
- зрізів квіті- 653 шт;
- зеpна і зернопродуктів – 1853 тонн.;
- продукти харчування -1051,5 тонн;
- технічних, олійних та інших матеріалів – 5025 тонн.;
- свіжі овочі- 22 тонн;
- продукти харчування-1830 тонн;
- лісоматеріалів - 3988,9 м3
- пиломатеріалів - 461,7 м3,
- пакувальної тари з деревини –2252 одиниць;
- вироби з деревини- 99 тонн;
- інших об єктів регулювання- 86 тонн.
Розміщено 2 статті на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
Фахівцями відділу протягом тижня підготовлено Звіти щодо закладання ділянок для селекційних, дослідних робіт і експонування сільськогосподарських культу за 2017р, відведення насінницьких посівів озимих культур під урожай 2018 року, про фактично вироблене та реалізоване насіння у 2017 році господарствами занесеними до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2017 р., які здійснюють свою виробничу діяльність на території Хмельницької області та інформацію щодо проведення роз’яснювальної роботи серед реалізаторів насіння та садивного матеріалу у 2017р.
Здійснювалась підготовка матеріалів на лист Держпродспоживслужби України щодо надання інформації про роботу відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва у 2017.
Проводилась робота з визначення та погодження завдань та ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців відділу на 2018р.
На сайті ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області розміщено інформацію щодо початку процедури формування Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік.
Спеціалістів відділу ознайомлено з інструкціями щодо захисту інформації в автоматизованих системах ОІД Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
Протягом звітного періоду проводилась роз’яснювальна роботи щодо змін законодавства у сфері насінництва та розсадництва, недопустимості використання не внесених до Державного реєстру сортів рослин придатних до поширення в Україні та Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, а також висіву генетично-модифікованих сортів сільськогосподарських культур до їх державної реєстрації та внесення в Державний реєстр генетично-модифікованих організмів.
Надавалась інформаційна допомога агроформуванням щодо ведення насінництва та додержання технологічних та методичних вимог насінництва, догляду за насінницькими ділянками озимих культур.
Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки
На обліку в Хмельницькій області знаходиться 43214 одиниць сільськогосподарської техніки.
За поточний період зареєстровано 32 одиниць техніки.
Знято з обліку 8 одиниць.
Відділ державного контролю
Спеціалістами відділу було опрацьовано та внесено до Державного реєстру потужностей операторів ринку, що здійснюють реалізацію харчової продукції 45 потужностей. Всього зареєстровано на території області 9867 потужностей.
Погоджено дозвіл на експорт:
- однієї партії яєць курячих на Грузію;
- однієї партії молочної продукції до Республіки Молдова.
Надано дозвіл на переміщення чотирьох некомерційних тварини до Республіки Білорусь та Російської Федерації
Відділ безпечності харчових продуктів
Протягом тижня спеціалістами лабораторій ВСЕ на ринках в районах та містах області було проведено ветеринарно – санітарну експертизу 1410 туш ВРХ та свиней, інших видів тварин – 570, 1370 зразків молочних продуктів, 1320 зразків рослинної продукції, інших видів продукції – 2020. За результатами ВСЕ не допущено до реалізації 290 кг м’яса та субпродуктів по причині виявлення ехінококозу, метастронгільозу та стороннього запаху, 60 кг молочної продукції з причин механічного забруднення та фальсифікації, 200 кг. рослинної продукції.
За порушення ветеринарно-санітарного законодавства на ринках завідуючими ЛВСЕ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб.
Відділ забезпечення протиепізоотичних заходів
Працівниками відділу опрацьовано 2 запити щодо епізоотичного благополуччя територій у зв’язку з переміщенням сільськогосподарських тварин по території Хмельницької області.
Протягом тижня в ході роз’яснювальної роботи з профілактики АЧС проведено 1302 бесіди, 17 сходів села, роздано 403 інформаційних матеріали, розклеєно 66 листівок, проведено 1 виступ по радіо та 1 по телебаченню.
Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства
За звітний період проведено 8 комісійних обстежень об’єктів. З них – 1 об’єкт централізованого водопостачання, 1 дитячий навчальний заклад, 3 загальноосвітніх навчальних заклади, 1 об’єкт торгівлі.
За заявами суб’єктів господарювання проведено 4 обстеження для отримання ліцензії на медичну діяльність і 1 обстеження для отримання дозволу на освітянську діяльність.
Підготовлено 11 статей в місцеву пресу, проведений 1 виступ на радіо.
Взято участь:
- в засіданні комісії архітектурно-містобудівної ради при Хмельницькій ОДА з розгляду генеральних планів забудови сіл Білогірського району;
- в спільної селекторної нараді з проблемних питань запровадженню принципу «єдиного вікна», за участю керівників, що здійснюють державний контроль при митному контролі та оформленні;
- в телепередачі «Якість питної води».
Фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних та районних управлінь проводиться робота по розгляду документів та підготовці рішень щодо можливості видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розгляд паспортів на місця видалення відходів.
Проведено державний санітарно-епідеміологічний контроль 91 вантажу на митницях призначення, в тому числі 3 - через «Єдине вікно».
Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ізяславського районного управління прийняли участь в комісійному обстеженні Двірецької ЗОШ І-ІІ ст., в зв’язку з колективним зверненням батьків до міністерства освіти, щодо незадовільного стану школи після пожару 24 листопада 2017 р. За результатами комісійного обстеження направлено лист в Ізяславську райдержадмііністрацію, щодо вирішення питання призупинення навчання школярів в приміщенні даної школи.
Фахівці відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чемеровецького районного управління провели комісійне обстеження сільського водогону с.Андріївка, виявлені порушення санітарного законодавства. По результатах комісійного обстеження підготовлено доповідний лист голові Чемеровецької селищної ради (Чемеровецька ОТГ) з рекомендаціями по усуненню та недопущенню виникнення надалі порушень санітарного законодавства.
Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білогірського районного управління на загальношкільних батьківських зборах в Білогірському НВК, ЗОШ I-IIIст., гімназії прочитано лекцію на тему:" Кір та його профілактика».
Спеціалістами відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Летичівського районного управління проведено лекцію «Запобігання та попередження розповсюдження ГРВІ та грипу» з керівниками та медпрацівниками ДНЗ та ЗОШ Летичівської ОТГ.
Начальником відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новоушицького районного управління проведено навчання керівників, власників підприємств громадського харчування району на тему : «Основні вимоги ветеринарно – санітарного законодавства на підприємствах громадського харчування». Проведено бесіду із працівниками ФАП с. Куча « Про основні вимоги санітарних норм і правил для закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну ( медико – санітарну) допомогу населенню» Підготовлено та розповсюджено 10 інформаційних листівок «Методичні рекомендації , щодо дотримання санітарних вимог в закладах громадського харчування».
Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чемеровецького районного управління підготовлені та направлені інформаційні листи головам селищних та сільських рад з рекомендаціями по приведенню селищних та сільських водогонів, криниць громадського користування, полігонів ТПВ в належний санітарний стан.
Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дунаєвецького районного управління підготовлено пам’ятку для населення «Увага: КІР!».