Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

gorih

«Зібрали волоські горіхи, висушили. Почали чистити, а дуже багато плодів усередині чорні. Яка причина цього?» Таке питання часто задають мені мої знайомі, сусіди.

Волоський горіх досить стійкий і до хвороб, і до шкідників, але помилки в догляді й невиконання агротехніки може призвести до того, що дерево захворіє. 

Найчастіше волоський горіх уражають:

Бактеріоз проявляється виникненням чорних плям на листках рослини, через що ті деформуються й опадають. Пошкоджені хворобою плоди втрачають якість і, як правило, не дозрівши, падають. Менше потерпають від бактеріозу сорти з товстою шкаралупою. Провокують розвиток хвороби дощова погода й азотні добрива. Щоб впоратися з хворобою, слід обприскати дерево до початку цвітіння мідним купоросом, бордоською рідиною або іншим фунгіцидом у два етапи. Восени не забудьте згребти й прибрати з ділянки опале листя горіха;

Бура плямистість, або марсоніоз, виглядає як бурі плями, що з розвитком хвороби розповзаються по всьому листку, в результаті уражене листя сохне і передчасно опадає. Опадають і уражені плямистістю плоди, які не встигають дозріти. Прогресує захворювання у вологу погоду. Уражені листки та пагони необхідно з дерева видалити, поки хвороба не розповзлася по всьому горіху. Лікування волоського горіха від плямистості проводять фунгіцидами Стробі (4 г на 10 л води), Хорус (2,5 г на 10л води) і відповідно ін. Першу обробку проводять, щойно на дереві почнуть розпускатися бруньки, удруге горіх обприскують влітку;

Кореневий рак вражає кореневу систему волоського горіха. Збудник захворювання проникає в коріння через тріщини в корі і рани, утворюючи опуклі нарости. Нарости на дереві необхідно розкривати, чистити й обробляти одновідсотковим розчином каустичної соди, після чого слід обов'язково промивати рани проточною водою зі шланга;

Бактеріальний опік - Спочатку на молодих листочках горіха з'являються червонувато-коричневі плями, а на пагонах – вдавлені чорні плями, що оперізують пагони кільцем і призводять до їхньої загибелі. Листя і бруньки чоловічих суцвіть горіха темніють і відмирають. Насінники вкриваються чорними плямами. Найбільш сильні спалахи хвороби викликають тривалі дощі. Заражені частини рослини необхідно вирізати і спалювати, а рани обробити одновідсотковим розчином мідного купоросу.

Зі шкідників волоський горіх можуть уразити американський білий метелик, яблунева плодожерка, горіховий бородавчастий кліщ, горіхова міль і попелиця.

Американський білий метелик –Гусінь метелика селиться на листках і пагонах волоського горіха та стрімко поїдає все його листя. Щоб знищити шкідника, необхідно спалити місця скупчення лялечок і гусені, після чого обробити дерево одним із мікробіологічних препаратів – Лепідоцидом (25 г на 10 л води), Бітоксибацилліном (50 г на 10 л води). Витрата розчину приблизно 2-4 л на одне дерево. Але в жодному разі не можна проводити обробку в період цвітіння.

Горіховий бородавчастий кліщ пошкоджує переважно молоде листя, не торкаючись до плодів, причому найчастіше він з'являється на волоському горісі в період високої вологості повітря. Визначити, що горіх окупований кліщем, можна за темно-коричневими горбиками, які з'являються на листках рослини. Оскільки кліщ – комаха павукоподібна, позбутися його можна акарицидом.

Яблунева, вона ж горіхова плодожерка поїдає не листя, як інші шкідники, а плоди горіха, проникаючи всередину і виїдаючи ядро, через що плоди передчасно опадають. Завдає шкоди горіху в травні й червні, друге – в серпні та вересні. Обов'язково збирайте опалі горіхи і знищуйте виявлені на дереві гнізда плодожерок.

Горіхова міль закладає в листі горіха «міни» – її гусінь харчується соковитою м'якоттю листя, не пошкоджуючи шкірку. Визначити, що дерево уражене міллю, можна за наявністю темних горбків на листі. Знищують горіхову міль обробкою дерева Лепідоцидом, а при тотальному ураженні використовують інсектициди - піретроїди , Децис, Карате Зеон ін.

Попелиця (тля) всюдисуща, вона здатна завдати шкоди будь-якій рослині, але головна небезпека в тому, що вона переносить вірусні хвороби, від яких немає лікування. Нема сенсу застосовувати на окупованому попелицями горісі народні засоби, вдавайтеся відразу до радикальних заходів – хімічної обробки дерева, наприклад Актелліком та ін.Сортиволоського г

оріхаСьогодні існує безліч сортів волоського горіха, у яких розвинена стійкість до хвороб, шкідників, морозу й посухи. Буковинський 1 і Буковинський 2, Клишківскій, Буковинська бомба, Топорівський, Чернівецький 1, Ярівскій та іншіврожайні сорти української селекції, стійкі до бурої плямистості, з відносно тонкою, але міцною шкаралупою, що легко розколюється, і ядром, що повністю відокремлюється.

Дбайливо доглядайте волоський горіх, котрий приносить користь Вам та ще багато десятиліть даватиме плоди вашим дітям, онукам і правнукам.

сайт зроблено в adgrafics