11 січня під головуванням першого заступника голови адміністрації Володимира Кальніченка відбулося засідання робочої групи з підготовки пропозицій до розроблення проекту Програми поводження з твердими побутовими відходами у Хмельницькій області на 2018-2023 роки. В засіданні робочої групи прийняв участь начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, Баланюк І.М.
У 2017 році закінчила свою дію попередня Програма щодо поводження з твердими побутовими відходами. У зв’язку з цим, створена нова робоча група по підготовці та розроблення проекту нової програми на наступних п’ять років.
Так, використовуючи досвід інших областей, до новоствореної робочої групи включені як керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, так і представники наукових установ, громадських організацій та громадської ради при облдержадміністрації.
На засіданні обговорені пропозиції та напрацювання доручень членам робочої групи щодо доопрацювання окремих розділів та пунктів нової програми.
Під час засідання Баланюк І.М. наголосив про незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ в області та систематичні порушення при їх експлуатації.
У ході наради члени робочої групи обговорили чимало пропозицій та доповнень. Так, необхідно провести інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, визначитися з тими, які будуть закриті та рекультивовані, а які тимчасово будуть експлуатуватися.
Також враховуючи незадовільний стан полігонів та сміттєзвалищ в області, систематичні порушення при їх експлуатації, варто вирішувати питання щодо переходу від звичайного збирання відходів до їх сортування, переробки та утилізації, будувати сучасні полігони та сміттєпереробні заводи, а існуючі полігони необхідно закрити та рекультивувати.
Крім того, потрібно поступово впроваджувати роздільний збір відходів у містах і районних центрах області з метою відокремлення вторинної сировини та небезпечних компонентів із змішаної маси ТПВ; провести поетапну контейнеризацію населених пунктів області, яка передбачає визначення необхідної кількості контейнерів за умови повного унітарного (змішаного збору ТПВ); розробити та відкоригувати схеми санітарної очистки населених пунктів та інше.
За результатами засідання визначено завдання для членів робочої групи з залученням громадськості та науковців до розроблення та обговорення даної програми у відповідності до Національної Стратегії управління відходами в Україні до 2030 року.