Головним управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області спільно із ДП «Хмельницькстандартметрологія» 2 листопада 2017 року проведено навчання – семінар на тему: «Розробка та впровадження систем управління безпечністю харчових продуктів на основі принципів НАССР». Участь у семінарі прийняли представники переробних підприємств області, державні інспектори районних, міськрайонних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.
Опрацьовані наступні питання:
- Обов’язки операторів ринку стосовно запровадження постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках та терміни впровадження систем НАССР;
- Порядок здійснення контролю за дотриманням постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках –НАССР;
- Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 42 від 06.02.2017 р. «Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами»;
- Відповідальність за порушення вимог щодо впровадження постійно діючих процедур НАССР;
- Запровадження операторами потужностей базових програм-передумов;
- Які процеси мають бути охоплені програмами-передумовами;
- Послідовність дій з розробки та впровадження системи НАССР на виробництві.
Наголошено на тому, що набрали чинності пункт 2 частини другої статті 20, ст.21, пункт 4 частини першої статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів» для операторів ринку, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей).
Статтею 64 Закону передбачено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
В другій половині дня проведено практичну частину навчання із запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках на підприємстві по переробці продуктів бджільництва ТзОВ «ЮКРЕНІАН БІ».
Акцентовано увагу на розташуванні та обгрунтуванні критичної контрольної точки у виробничі процесі. Розглянуті програми передумови та впровадження хорошої виробничої практики.