Телефон: (0382) 650734
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 3647780, (050) 2300428

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

Покупець, купуючи їжу на вулиці, повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки у більшості випадків вулична торгівля в Україні незаконна, - зазначив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю Громадському радіо, коментуючи спалах захворювання на сальмонельоз серед населення Ізмаїлу через вживання шаурми.

«Купуючи їжу на вулиці, покупець бере відповідальність на себе і робить це свідомо. Але в 90% випадків така торгівля незаконна, адже законодавство вимагає реєстрації потужностей, у тому числі торгівельних. Споживач розуміє, що це порушення і йде на це», - зазначив Володимир Лапа.

Але, крім того, це свідчить і про низький рівень достатку населення, що спонукає людей шукати дешевшу продукцію.

«Навіть адаптація українського законодавства до європейських норм відбувається з урахуванням наших реалій. В ЄС ви не зможете продавати продукти на ринку, якщо у вас подвірний забій. Запровадження такої норми у нас призведе до революції – в Україні 50% подвірного утримання тварин», - наголосив Володимир Лапа.

За його словами, у таких умовах побороти стихійну торгівлю досить непросто. «Стихійна торгівля поза законом. Це компетенція правоохоронних органів», - підкреслив Голова Служби та додав, що в Україні функціонує багато офіційно оформлених ринків, де є лабораторії, проводяться спеціалізовані ярмарки. Тому варто уникати придбання «з асфальту» такої продукції як, наприклад м’ясо.

Як пояснив Володимир Лапа, зараз Міністерство аграрної політики та продовольства розробляє закон про локальні ринки. «Якщо ти виробник і продаєш у себе на місці, споживачі тебе знають і довіряють, то умови можуть бути не такі жорсткі. Але базових умов треба дотримуватись обов’язково — правила гігієни, щеплення для худоби тощо», - підсумував Голова Служби.

 

 

 

 

 

сайт зроблено в adgrafics