Телефон приймальної: (0382) 65-07-34
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80, (050) 230-04-28
НА ЗАХИСТІ ЛЮДЕЙ,
ТВАРИН І РОСЛИН

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

4055

Як і будь-який інший посадковий матеріал, бульби картоплі потребують попередньої підготовки до висадки. Необхідно провести ряд заходів, спрямованих на прискорення проростання і дозрівання врожаю, а також захист рослин від шкідників і хвороб. Як підготувати картоплю до посадки?

Перш ніж розпочинати підготовку бульб картоплі до посадки, необхідно ретельно відібрати посадковий матеріал.

Кожну картоплину ретельно оглядають на предмет пошкоджень хворобами або шкідниками. Якщо бульби підгнили, зіпсовані шкідниками, не слід використовувати їх для посадки – це призведе до зниження якості врожаю.

Картопля не повинна мати тріщин, наростів, деформації. Подібні дефекти є ознаками деяких серйозних захворювань. Такий посадковий матеріал не дасть доброго врожаю.

Відібрану якісну насіннєву картоплю можна готувати до посадки.

Найбільш ефективні методи підготовки картоплі до висадки займають не менше 30 днів. За цей час бульби пробуджуються, активізують внутрішні процеси, будуть готові до зростання.

Однак якщо час згаяно, не варто засмучуватися: на допомогу садівникові прийдуть експрес-метод (прогрівання).  Завдяки такому методу підготувати бульби до висадки можна всього за 3-5 днів.

Прогрівання – швидкий спосіб пробудження картоплі. Він не настільки ефективний, як пророщування, проте дозволяє істотно скоротити терміни появи сходів.

Для пробудження вічок бульби картоплі, витягнуті з місця зберігання, спочатку переносять в приміщення з кімнатною температурою на 1-2 дні, потім прогрівають при температурі +35 градусів протягом 3-4 днів.

Таке поетапне нагрівання виключить стрес картоплі, пробудить паростки. Картопля швидше проросте і дасть урожай.

Перед посадкою слід обробити бульби особливими засобами захисту – протруйниками. Вони вбережуть культуру від грибкових захворювань і шкідників. 

У міру зростання токсичні сполуки піднімаються з бульб в листя, захищаючи її від шкідників та хвороб. Але в молоді бульби ці речовини не потрапляють. 

Деякі протруйники крім токсичних речовин містять стимулятори росту. Завдяки цьому бульби швидше проростають, легше переносять несприятливі умови, наприклад, похолодання.

До ефективних протруйників для передпосівного обробітку картоплі відносять препарати з такими діючими речовинами:

  • дифеноконазол + флудиоксолін + тіаметоксам  – препарат для захисту від хвороб і шкідників, діє до 100 діб;
  • імідаклоприд + пенсикурон – популярний засіб, захисна дія якого триває 30 днів;
  • тіаметоксам + ацетаміприд + флудиоксолін -такий препарат діє протягом усього періоду вегетації картоплі, проти колорадського жука та його личинки, дротяників ,личинки хрущів та ряд хвороб.

Бульби картоплі обробляють протруйниками безпосередньо перед висадкою. Робочий розчин не підлягає зберіганню і повинен бути використаний в день приготування.

При виборі протруйника важливо враховувати строки збирання картоплі. Для ранніх сортів вибирають тільки засоби з періодом захисної дії до 30 днів.

Правильна і своєчасна передпосадкова обробка бульб – запорука отримання раннього і рясного врожаю.  

Гарних врожаїв!

сайт зроблено в adgrafics