Телефон приймальної: (0382) 65-07-34
Телефон гарячої лінії Держпродспоживслужби: (044) 364-77-80, (050) 230-04-28
НА ЗАХИСТІ ЛЮДЕЙ,
ТВАРИН І РОСЛИН

un24

but up

but zs

ses1

ZG

Додаток до листа банер

Scrbanhot 1

7025

Серед дітей широкої популярності набули іграшки, що розміщуються всередині харчового продукту або разом з таким продуктом.

Однією з негативних сторін таких іграшок є те, що вони мають маленький розмір та в більшості складаються з дрібних деталей, як конструктор. 

Безпека іграшок є надзвичайно важливою для захисту дітей. Товари, які не відповідають вимогам безпеки, можуть бути потенційно небезпечними. Гострі краї, маленькі деталі, небезпечні хімічні речовини або нестабільна конструкція можуть призвести до травм, опіків, задухи або інших негативних наслідків.

Вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України встановлено Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 № 151, який розроблений з урахуванням Директиви 2009/48 Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 року про безпечність іграшок.

Виробник шляхом нанесення знаку відповідності технічним регламентам ним самим або його уповноваженим представником вказує на те, що він бере на себе відповідальність за відповідність продукції усім вимогам, визначеним у технічному регламенті. 

Нанесення на продукцію інших маркувань, знаків або написів, які можуть вводити в оману третіх осіб - забороняється. Будь-яке інше маркування може бути нанесене на продукцію за умови, що це не вплине негативно на видимість, розбірливість та значення знаку відповідності технічним регламентам.

Іграшки, що розміщуються в харчових продуктах повинні мати власне пакування таких розмірів, що унеможливлює їх ковтання та/або вдихання.

Забороняються іграшки, які міцно прикріплені до харчового продукту таким чином, що для того, щоб отримати безпосередній доступ до такої іграшки, харчовий продукт необхідно спожити.

Попередження, які впливають на рішення споживачів щодо придбання іграшки, зокрема ті, що визначають вік користувачів, та інші попередження зазначаються на споживчій упаковці таким чином, щоб вони були  чітко видимі для споживача перед купівлею, в тому числі у разі, коли купівля здійснюється шляхом електронної торгівлі.

Виробники повинні наносити на продукцію чітко видимі, розбірливі, зрозумілі та точні попередження. Іграшки, що розміщені в харчових продуктах або поєднані з ними, повинні містити попередження: «Усередині іграшка. Рекомендується нагляд дорослої особи».

Щоб не наражати дітей на небезпеку – звертайте увагу на маркування харчових продуктів, до складу яких входить іграшка.

сайт зроблено в adgrafics